X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Оріон

Завантажити презентацію

Оріон

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Сузір'я Оріон *

Слайд 2

*** На всім небі немає іншого сузір'я, який би містив стільки цікавих і легкодоступних для спостереження об'єктів, як Оріон.

Слайд 3

*** Оріон — одне з найпомітніших сузір'їв на небосхилі. Розташоване на небесному екваторі. Названо на честь грецького міфічного мисливця Оріона. Сузір'я містить багато яскравих зір, у розташуванні яких впізнається фігура людини. В Україні сузір'я Оріон спостерігається восени та взимку, найкраще в листопаді, грудні, січні.

Слайд 4

Головні зірки Оріона Рігель Рігель— блакитний надгігант (головний компонент, оскільки зоря є візуально подвійною),найяскравіша зоря сузір'я та 7-ма серед найяскравіших зір нічного неба. Бетельгейзе Бетельгейзе — найближчий до Землі червоний надгігант), друга за яскравістю зоря цього сузір'я та 10-та серед найяскравіших зір нічного неба.. Це одна з найвідоміших та найдослідженіших зір, Останнім часом зірка активно змінює свою форму. Коли Бетельгейзе вибухне, упродовж шести тижнів у небі над Землею з'явиться «друге Сонце». Світловий день може збільшитися на 2 — 3 години. А в деяких куточках планети стоятимуть білі ночі.

Слайд 5

Головні зірки Оріона Беллатрікс Беллатрікс — зоря-гігант що має біло-блакитний відтінок, зоря, яка нерегулярно змінює свій блиск . Третя за яскравістю зоря цього сузір'я та 27-ма серед найяскравіших зір нічного неба. Альнілам Альнілам— одна з зір астеризму Пояс Оріона, четверта за яскравістю зоря цього сузір'я та 30-та серед найяскравіших зір нічного неба. Альнітак Альнітак — потрійна зоря (головний компонент — блакитний надгігант), п'ята за яскравістю зоря цього сузір'я та 31-ша серед найяскравіших зір нічного неба. Одна з зір астеризму Пояс Оріона.

Слайд 6

Головні зірки Оріона Саїф Саїф — надгігант, шоста за яскравістю зоря цього сузір'я та 52-га серед найяскравіших зір нічного неба. Мінтака Мінтака— одна з зір астеризму Пояс Оріона. Кратна зоря, сьома за яскравістю зоря цього сузір'я та 69-та серед найяскравіших зір нічного неба. Головний компонент є спектрально-подвійною зорею, що складається з двох гігантів, які обертаються навколо спільного центру мас Хатиса Хатиса - найяскравіша зоря астеризму Меч Оріона. Кратна зоря, восьма за яскравістю зоря цього сузір'я. Складається з чотирьох компонентів, два з них є спектрально-подвійними зорями, зіткнення зоряних вітрів яких робить Хатису потужним джерелом рентгенівського випромінювання.

Слайд 7

Розташування зірок Оріона

Слайд 8

Слайд 9

Туманності В Оріоні розташована низка туманностей, які входять до Молекулярної Хмари Оріона. Це гігантський комплекс міжзоряного пилу й газу, туманностей, молодих зір, та зір, що формуються; який розташований в нашій галактиці (Чумацький шлях) на відстані близько 1600 св. років та має кількасот св. років у поперечнику. В цій області виділяють такі об'єкти: Туманність Оріона (видно неозброєним оком); Туманність Кінська Голова; Туманність Де Майрана; М 78 ; Петля Барнарда; Туманність Полум'я.

Слайд 10

Велика туманність Оріона

Слайд 11

Туманність Кінська Голова

Слайд 12

Туманність Де Майрана

Слайд 13

Туманність Мессьє 78

Слайд 14

Туманність Петля Барнарда

Слайд 15

Туманність Полум'я

Слайд 16

Легенда Оріон був сином Посейдона. Він був знаменитим мисливцем, боровся з биком і похвалявся тим, що немає тварини, яку він не зміг би перемогти. За це Гера, могутня дружина могутнього Зевса, наслала на нього Скорпіона. Оріон очистив від диких звірів острів Хіос і став просити в царя цього острова руки його дочки, але той відмовив йому. Оріон спробував викрасти дівчину, і цар помстився йому: напоївши доп'яна, він засліпив Оріона.

Слайд 17

*** Геліос повернув Оріону зір, але від укусу посланого Скорпіона він все-таки загинув. Зевс помістив його на небі таким чином, що він може завжди піти від свого переслідувача. І дійсно, ці два сузір'я одночасно на небі не видні ніколи.

Слайд 18

*** Роботу виконала учениця 11 класу СЗШ №38 Ім. Секретнюка І.О Іщенко Ірина

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Різне