X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Неотектоніка

Завантажити презентацію

Неотектоніка

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Уявіть собі, що неотектонічні рухи Землі призвели до того, що Північний Льодовитий океан зник, а на його місці виник новий гіперборейський материк. До чого це призведе? Як його поява позначиться на планеті?

Слайд 2

Неотектоніка – розділ тектоніки, що вивчає найновіші рухи земної кори та геологічні структури, утворення яких зумовлене цими рухами. Мала гірнича енциклопедія. В 3-х т. / За ред. В. С. Білецького. — Донецьк: «Донбас», 2004. — ISBN 966-7804-14-3.

Слайд 3

Гіперборея (Арктида) – гіпотетичний давній материк або великий острів, що існував на півночі Землі, у районі північного полюса. До тепер факт існування Арктиди не мав підтвердження, крім давньогрецьких легенд і зображення цієї ділянки суші на давніх гравюрах, наприклад на карті Меркатора (1595 р.). На цій карті в центрі зображений легендарний материк, а навколо – узбережжя Північного океану з сучасними островами і ріками.

Слайд 4

Майже однозначно простежується місцезнаходження маловідомої Арктиди із записів Плинія Старшого. Іще одним доказом її існування є карта світу Пири Рейса, а також його щоденники,в яких вказано що він склав свою карту на основі матеріалів епохи Олександра Македонського.

Слайд 5

Слайд 6

Слайд 7

При її охолодженні з магматичних порід виникає смуга молодої земної кори. Вона поступово розповзається в обидва боки від глибинного розлому, що її породив, нарощуючи краї літосферних плит. Внаслідок цього океанічне ложе розширюється. На дні океану працює ніби гігантський конвеєр, що пересуває ділянки з молодою корою від місця їх зародження до материкових околиць океану. Швидкість їх руху маленька, а шлях довгий. Тому ці ділянки досягають берегів через 15 – 20 млн років. Пройшовши цей шлях, вони опускаються в глибоководний жолоб і, пірнаючи під материк, занурюються в мантію, з якої вони утворилася в центральних частинах серединно-океанічних хребтів

Слайд 8

Утворення Гіпербореї При розсуванні літосферних плит на їх межах утворюються тріщини. Таке трапляється здебільшого на дні океанів з тонкою корою – в рифтових долинах – поздовжніх ущелинах (завширшки кілька десятків кілометрів), що розділяють серединно-океанічні хребти – величезні підводні гірські споруди. Тріщинами на поверхню дна піднімається розплавлена магма.

Слайд 9

Слайд 10

Слайд 11

Ресурси Гіпербореї Утворення золота, торфу, заліза, піску, глини почало б відбуватися через 1,8 млн.років після формування материка; Нафти, газу, сірки і вугілля, кам”яна сіль – через 23,8 мільйонів років Марганцю, фосфоритів, кварцового піску - приблизно через 65 млн. років.

Слайд 12

Часові рамки формування Гіпербореї 15-20 млн. років – формування материка з урахуванням підняття верхніх шарів астеносфери 1.8 млн. років – мінімальний термін формування мінеральних ресурсів Гіпербореї. Для порівняння: вся історія існування людства налічує від 1.8 до 2.2 млн. років. Ми ж даємо прогноз на 20 млн. років…..

Слайд 13

Дякую за увагу Виконав ліцеїст 42 групи (11 класу) природничо-математичного ліцею Ільницький Василь м.Івано-Франківськ “Едельвейс”

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Різне