X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Мережка"

Завантажити презентацію

"Мережка"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Мережка

Слайд 2

Що таке мережка? Мережки— це декоративні шви. Вони можуть бути головною частиною узору або відмежовуючою лінією. Мережки відносяться до рахункових швів. Орнаменти, доповнені мережками, відрізняються тонкістю і витонченістю. Всі мережки починають з вишивки качалочки.

Слайд 3

Качалочка— це вертикальний стовпчик, вишитий через одну ниточку тканини, шириною в 3-5 ниток і висотою, необхідною для мережки. Качалочкою закріплюють нитки тканини, які потрібно підрізати і висмикнути для мережки, а також 2 або 3 нитки знизу і зверху висмикнутих ниток мережки, на яких виконують одинарний прутик. Одну качалочку виконують праворуч, біля початку мережки, другу — ліворуч, біля кінця мережки. При вишиванні зразків мережок відстань між качалочками роблять 10 см. Виконуючи качалочки, стібками трохи стягують нитки тканини. У широких мережках спочатку вишивають 1,5-2 см качалочки у висоту, не закріплюючи верхніх країв і в міру необхідності дошивають їх до кінця висоти мережки. Всі ряди мережок виконують справа наліво. Кінці ниток зафіксовують у качалочках з виворотного боку. Мережки переважно вишивають нитками світлих тонів (білими, блакитними, рожевими) на білій тканині. На тканинах інших кольорів мережки виконують нитками, близькими за кольором, наприклад на блакитній тканині — білими, сірими.

Слайд 4

Слайд 5

Мережка "одинарний прутик" Мережкою "одинарний прутик" починають вишивку описаних нижче мережок. Вишиваючи зразок мережки, виконують качалочки на 5 або 6 ниток. Знизу качалочки, відступивши дві нитки, підрізають і висмикують 3 або 4 нитки тканини. Закріпивши на двох нитках тканини петлею робочу нитку, праворуч, внизу від ниток на голку підхоплюють 3-5 ниток тканини і виривають в залежності від їх товщини. Загальне число ниток тканини, підхоплює на голку для створення прутика, не повинно перевищувати 3 мм, інакше мережка стягне край тканини або візерунок. Підхопивши нитки тканини, простягають під ними голку з робочою ниткою. Повертаючись, голку вколюють праворуч від підхоплених ниток і виводять з виворітного боку на лицьову по діагоналі через 2 або 3 нитки, навпроти робочої нитки. Простягають робочу нитку і стягують нею підхоплені нитки тканини. Отримують перший стовпчик прутика. Всі інші стовпчики одинарного прутика у зразку виконують точно так само.

Слайд 6

Слайд 7

Мережка "подвійний прутик" Для зразка мережки подвійний прутик виконують качалочки заввишки 0,7 см. Залишивши знизу і зверху по 2 або 3 нитки, біля правої качалочки ліворуч, а біля лівої качалочки праворуч підрізають гострими кінцями ножиць нитки тканини. Всі підрізані нитки висмикують. Втягують робочу нитку в голку так, щоб з одного боку була петля. Біля правої качалочки знизу на 2 або 3 нитках тканини закріплюють петлею робочу нитку і починають вишивати одинарний прутик. Перший нижній ряд мережки виконують одинарним прутиком, підхоплюючи на голку 4 або 5 ниток тканини. Вишиваючи нижню сторону зразка, голку з робочою ниткою виводять на виворітну сторону роботи. Під виворітними стібками лівої качалочки переходять до верхнього краю мережки. Голку з ниткою робочої виводять на лицьову сторону через 2 або 3 нитки біля верхнього краю лівої качалочки. Роботу повертають так, щоб ряд виконаного одинарного прутика опинився зверху зразка. І знову справа наліво, підхоплюючи на голку також 4 або 5 ниток тканини, вишивають ще один ряд одинарного прутика. Виходить подвійний прутик, в якому між двома рядами одинарного прутика утворюються стовпчики. Мережка роздвоєний прутик Для мережки роздвоєний прутик виконують качалочки у висоту 0,7 см. Так само, як і в попередній мережці, знизу і зверху по 2 або 3 нитки, підрізають і висмикують нитки тканини між качалочками. Знизу вирвали ниток виконують одинарний прутик, підхоплюючи на голку парну кількість ниток тканини. Закінчивши нижній ряд одинарного прутика, голку виводять на виворітну сторону роботи і під нитками лівої качалочки переходять до верхнього краю мережки. Потім робочу нитку виводять на лицьову сторону роботи тканини біля верхнього краю лівої качалочки. Роботу повертають так, щоб ряд виконаного одинарного прутика виявився вгорі зразка. Справа наліво вишивають другий ряд, як би роздвоюючи стовпчики нижнього одинарного прутика. На початку ряду на голку підхоплюють половинку першого стовпчика2 або 3 нитки тканини і виконують стовпчик одинарного прутика. Потім на голку підхоплюють залишилася половинку першого стовпчика і половинку наступного другого стовпчика і виконують стовпчик одинарного прутика. Кожен наступний стовпчик одинарного прутика вишивають, підхоплюючи на голку половинку попереднього і половинку наступного стовпчика. Отримують зразок мережки роздвоєний прутик.

Слайд 8

Слайд 9

Мережка "стовпчики" Мережка "стовпчики" складається з трьох рядів. 1-й вишивають одинарним прутиком; 2-й — стовпчиком, 3-й так само, як і в попередніх мережках, одинарним прутиком. Починають вишивати зразок мережки з качалочок висотою 1 см і по мірі виконання рядів мережки качалочки дошивають. Знизу качалочки відступають дві нитки, підрізають і висмикують три нитки тканини. Потім вишивають в першому ряду знизу одинарний прутик. Виконавши його, залишають три нитки, підрізають і висмикують три нитки тканини для другого ряду. На надісланих трьох нитках, біля правої качалочки закріплюють робочу нитку петлею, вишивають два стовпчики прутика, голку з ниткою робочої виводять по діагоналі у другий ряд і починають виконувати стовпчик. Голку вколюють між качалочкою і першим стовпчиком прутика і виводять за першим стовпчиком. Робочу нитку простягають і утворюється настил на два стовпчики прутика. Робочі нитки повинні залишатися знизу настилу. Потім голку вколюють зверху настилу і виводять справа наліво за другим стовпчиком прутика . Простягають робочу нитку і утворюється невеликий діагональний стібок зверху настилу, який як би прикріплює стібок настилу. Над першим знову роблять настил на два стовпчики так само, як перший. Залежно від товщини робочої нитки виконують ще 2-4 настилу так, щоб останній підходив впритул до ниток тканини. Виконавши останній настил стовпчика, голку вколюють поверх цього настилу і виводять по вертикалі вниз за першим настилом. Виконано перший стовпчик. Щоб перейти до виконання другого стовпчика, голку вколюють навпроти робочої нитки в першому ряду і виводять по діагоналі у другий ряд . Простягають робочу нитку і виконують наступні два стовпчики прутика. Потім так само, як перший, виконують другий і всі наступні стовпчики зразка мережки. Треба стежити, щоб у кожному стовпчику була однакова кількість настилів. У даному зразку — п'ять настилів. Виконавши другий ряд, залишають і висмикують 3 або 4 нитки тканини для третього ряду. Закінчують мережку, виконавши знизу і зверху третього ряду одинарний прутик.

Слайд 10

Слайд 11

Мережка затягування Мережка затягування отримала свою назву від прийому вишивання. У лавах мережки для утворення узору на місце однієї висмикнути нитки тканини затягується робоча нитка. За рахунок цього створюється враження ажурності та тонкощі мережки. Для візерунка мережки можна підібрати орнамент, призначений для техніки хрестика (мал. 221). Але краще виглядає мережка з більш великим орнаментом. Виконують мережку нитками зазвичай, темнішими або світлими, ніж тканина, наприклад, на білому тлі світло-рожевими, блакитними, сірими нитками. Зразок мережки затягування (мал. 223) складається з дев'яти рядів. Виконують його по малюнку узору (мал. 224). Починають вишивати зразок мережки з качалочек у висоту 1,5 см і в міру збільшення рядів мережки качалочки доші-• жують. У першому і останньому ряду мережки візерунка НЕ вишивають. Знизу качалочек залишають дві нитки тканини, підрізають і висмикують одну нитку для першого ряду. Перший ряд виконують одинарним прутиком. Залишають 2 або 3 нитки тканини, підрізають і висмикують одну нитку для другого ряду мережки. При виконанні візерунка один стовпчик мережки буде дорівнювати одній клітинці візерунка на малюнку. Другий ряд мережки відповідає першому ряду візерунка. Його починають з затягування робочої нитки. Закріплюють робочу нитку в правій качалочке з виворітного боку і виводять на лицьову сторону між качалочкой і першим стовпчиком у перший ряд. На початку ряду затягують робочу нитку на три стовпчика прутика. Затягнути нитку слід на місце витягнутої нитки з тканини. При цьому одну нитку тканини підхоплюють на голку, другу пропускають. Протягнувши голку з ниткою через три стовпчика, вколюють її за третім стовпчиком прутика, зліва і виводять вертикально вниз у перший ряд.Далі роблять два стовпчики прутика і затягують робочу нитку на один стовпчик. Голку вколюють за цим стовпчиком і виводять вертикально вниз, у перший ряд. Знову роблять два стовпчики прутика і затягують нитку на п'яти стовпчиках по малюнку узору. Виконавши друге ряд мережки, залишають 2 або 3 нитки, підрізають і висмикують одну нитку тканини для третього ряду. Третій ряд мережки відповідає другому ряду візерунк. У третьому ряду спочатку затягують робочу нитку на два стовпчики. Потім протягом всього ряду чергуються: вишивають два стовпчики прутика і на 3 стовпчика ряду затягують робочу нитку. Виконавши 3-й ряд, залишають 2 або 3 нитки тканини, підрізають і висмикують одну нитку для 4-го ряду мережки. 4-й ряд мережки відповідає 3-му ряду візерунка. На початку ряду затягують робочу нитку на один стовпчик. Роблять два стовпчики прутика, затягують нитку на 5 стовпчиків, роблять два стовпчики прутика. Виконавши 4-й ряд, залишають 2 або 3 нитки, підрізають і висмикують одну нитку для 5-го ряду, 5-й ряд мережки відповідає 4-му ряду візерунка. 5-й ряд починають з двох стовпчиків прутика. Потім затягують робочу нитку на 7 стовпчиків, які чергуються протягом всього ряду з трьома стовпчиками прутика. Виконавши 5-й ряд, залишають 2 або 3 нитки тканини і висмикують одну нитку для 6-го ряду мережки. 6-й ряд виконують, як 4-й. 7-й ряд виконують, як 3-й. 8-й ряд виконують, як 2-й. Для 9-го ряду залишають 2 або 3 нитки, підрізають і висмикують одну нитку тканини. У 9-му ряду знизу і зверху виконують одинарний прутик. Мережка закінчена.

Слайд 12

Слайд 13

Підготувала учениця 11-М класу Лихенко Надія

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне