Логічні задачі
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Слово “логіка” походить від грецького слова “логос” і в перекладі означає: слово, поняття, ідеї, розум. ЛОГІКА - наука про закони й оперування правильним мисленням.
Найважливіші логічні закони: закон протиріччя; закон виключення третього; закон тотожності; закони моральної логіки; закони логіки добра і обов’язку.
“ Уся наша гідність міститься в думці, - писав французький математик і філософ у 20 столітті Б. Паскаль. – Не простір і не час, яких ми не зможемо заповнити, підносяться нас, а саме вона, наша думка. Будемо учитися добре мислити.”
№1 Два чоловіки підійшли до річки. Біля пустинного берега стояв човен, в який міг поміститись тільки один чоловік. Все ж таки обидва туриста без будь-якої допомоги переправились на цьому човні через річку і продовжили свій шлях. Як вони це зробили? Відповідь: двоє підійшли до різних берегів річки,тому спочатку переправився один,а потім у тому ж човні інший.
№2 В одній кімнаті сидить жаба, яка кожну секунду подвоюється. Через 29 хвилин вона заповнила пів кімнати. Через скільки секунд вона заповнить цілу кімнату? Відповідь:1с
№3 У пастуха, який вів 70 биків, запитали: "Яку частину биків своєї численної череди ти ведеш?" Він відповів: "Я веду дві третини від третини худоби". Скільки биків було у всій череді? Відповідь: 2/3*(1/3х)=70.х=315.
№5 Двоє батьків і двоє синів поділили між собою порівну 30 грн., причому кожен одержав по 10 грн. Як це могло трапитись? Відповідь: 3 особи: батько, син, внук.
№6 Кожні два з двадцяти міст з'єднані лінією повітряного безпересадкового сполучення. Скільки всього повітряних сполучень? Відповідь: 190
№7 Одна швейцарська громада нараховує 50 членів. Рідна мова всіх 50 членів громади - німецька, але 20 з них говорять ще італійською, 35 з них володіють французькою і ще 10 не знають ні італійської, ні французької. Скільки членів громади говорять і французькою, і італійською?
Розв’язання. 50 - 10 = 40 - володіють іноземною мовою (крім німецької). 20 +35 = 55 і 55 - 40 = 15 - членів громади говорять і французькою, і італійською.
Задачі типу «Хто є хто?» Метод графів №8 Льоня, Женя і Міша мають прізвище Орлов, Соколов і Ястребов. Яке прізвище має кожен хлопчик, якщо Женя, Міша і Соколов - члени математичного гуртка, а Міша і Ястребов займаються музикою?
Розв`язання. Вирішити завдання просто, якщо врахувати, що: 1. Кожному елементу однієї множини обов'язково відповідає елемент іншої множини, але тільки один (у кожного хлопчика є прізвище і прізвища у хлопчиків різні). 2. Якщо елемент кожної множини з'єднаний з усіма елементами (крім одного) іншої множини штриховими відрізками, то з останнім він з'єднаний суцільним відрізком. Замість суцільних штрихових відрізків можна використовувати кольорові, в такому випадку рішення виходять більш гарними, більше подобаються молодшим школярам. Женя Миша Леня Ястребов Соколов Орлов Таким же способом можна знаходити відповідність між трьома множинами.
Тактичні завдання №9 Три посудини, місткістю 8, 5, 3 л. стоять на полиці. Перша посудина наповнена водою, а дві інших порожні. Як за допомогою цих посудин відміряти один літр води? Як відміряти 4 л. води?
Схожі презентації
Категорії