X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Консерватизм"

Завантажити презентацію

"Консерватизм"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Підготувала учениця 11-вг класу Чугунова Ірина

Слайд 2

Консерватизм – визначення ідейно-політичних, ідеологічних і культурних течій, що спираються на ідею традиції та спадкоємності в соціальному та культурному житті Головні принципи: відмова від революції;   неприйняття будь-яких утопічних теорій, що припускають радикальне перевлаштування суспільства.

Слайд 3

Основоположники сучасного консерватизму є американські політологи Д. Аллен С. Хантінгтон Хантінгтон запропонував розуміти консерватизм більш широко - не як набір ідей, а як те, що виникає щоразу в ситуації змін прагнення зберегти і зміцнити деякі найважливіші інститути та принципи суспільного життя (в різні епохи вони можуть бути різними).

Слайд 4

Неможливість створення нового суспільного устрою за заздалегідь розробленим планом «з листа», без опори на історичні традиції та інститути; Будь-яка поспішна і радикальна зміна громадського порядку є нерозумною; Непорушність установленого соціального порядку;

Слайд 5

Непорушність інститутів, що лежать в основі «здорового і природного» соціального порядку - родини, релігії та приватної власності;  Допущення тільки поступового, ненасильницької зміни суспільного життя.

Слайд 6

Сучасний консерватизм визнав багато цінностей нашого часу: Ринкову економіку; Вільну конкуренцію; Індивідуальні права і свободи; Правову рівність громадян. Але при цьому зберіг тверду прихильність своїм принципам!

Слайд 7

Повага до сильної держави як гаранту громадського порядку та моральних засад суспільства; Повага до недоторкання і непорушних суспільних цінностей; Визнання юридичної, але неприйняття економічного і соціального рівностей; Вимога взаємної довіри і взаємодопомоги громадян і держави.

Слайд 8

Основні різновиди та напрямки сучасного консерватизму Націонал-консерватизм; Ліберальний консерватизм; Технократичний консерватизм; Релігійний консерватизм.

Слайд 9

Націонал-консерватизм Це варіант консерватизму, що концентрується більше на національних інтересах, ніж стандартний консерватизм, а також відстоюванні культурної та етнічної ідентичності, не будучи при цьому відверто націоналістичним і не підтримуючи вкрай правий підхід.

Слайд 10

Націонал-консерватори Німеччини

Слайд 11

Націонал-консерватизм В Європі національні консерватори, як правило — євроскептики. Націонал-консерватизм пов'язаний з соціальним консерватизмом, і як такий може бути в значній мірі орієнтованим на традиційну сімейну та соціальну стабільність. Багато національних консерваторів таким чином, є соціальними консерваторами.

Слайд 12

Націонал-консервативні партії Європи  Албанія — Республіканська партія Албанії  Італія — Брати Італії  Литва — Порядок і справедливість  Люксембург — Альтернативна Партія Демократичних Реформ  Сан-Марино — Люди Сан-Марино  Сербія — Сербська прогресивна партія  Словаччина — Народна партія — Рух за демократичну Словаччину  Швеція — Шведські демократи

Слайд 13

Ліберальний консерватизм Ліберальний консерватизм є варіантом консерватизму, який об'єднує консервативні цінності та політику із певним нахилом до лібералізму.  Поступово загальна консервативна ідеологія прийняла позицію економічних лібералів, і термін ліберальний консерватизм став просто консерватизмом. 

Слайд 14

Ліберальний консерватизм Це справедливо для країн, у яких ліберальна економіка є давньою традицією, як наприклад у США, а тому вважається консервативною цінністю. В інших країнах, таких як Італія чи Іспанія, в яких ліберальні консерватори були однією із основних політичних сил, терміни лібералізм та консерватизм можуть вважатися синонімами. Ліберальний консерватизм в Україні відроджується лише в середині 70-х рр. у дисидентському русі.

Слайд 15

Релігійний консерватизм Релігійні консерватори намагаються застосувати у політиці ідеологічні вчення, а часом і вплинути на закони. Релігійний консерватизм часто перебуває в конфлікті із тим сучасним культурним середовищем, в якому живуть віруючі. Нерідко релігійні консерватори закликають до повернення до першооснов і засуджують реалії сучасного життя, вбачаючи в ньому корупцію, гріховність та єресь. Як приклад можна навести радикальних реформаторів часів протестантської Реформації, реставраціоналізм 19-го століття й чимало сучасних релігійних течій.

Слайд 16

Релігійний консерватизм Нерідко релігійні консерватори закликають до повернення до першооснов і засуджують реалії сучасного життя, вбачаючи в ньому корупцію, гріховність та єресь. Як приклад можна навести радикальних реформаторів часів протестантської Реформації, реставраціоналізм 19-го століття й чимало сучасних релігійних течій.

Слайд 17

Багато політичних сил і сьогодні відстоюють ідеї консерватизму.

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Різне