X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Колоквіум

Завантажити презентацію

Колоквіум

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Цікаві бувальщини з життя видатних фізиків

Слайд 2

Колоквіум Одного разу під час навчання в Геттінгене Нільс Бор погано підготувався до колоквіуму, і його виступ виявився слабким. Бор, проте, не занепав духом і на закінчення з посмішкою сказав: – Я вислухав тут стільки поганих виступів, що прошу розглядати мій нинішній як помсту.

Слайд 3

Підкова Над дверима свого сільського будинку Бор прибив підкову, яка, згідно повір'ю, повинна приносити щастя. Побачивши підкову, один з відвідувачів вигукнув: — Невже такий великий учений, як ви, може дійсно вірити, що підкова над дверима приносить успіх? — Ні, - відповів Бор, — звичайно, я не вірю. Це забобон. Але, ви знаєте, говорять, вона приносить успіх навіть тим, хто в це не вірить. * *

Слайд 4

Як народжується винахід Ейнштейна одного разу запитали, як, на його думку, з'являються винаходи, що перетворюють світ. - Дуже просто, -відповів він. - Всі знають, що зробити це неможливо. Серед них трапляється один дивак, котрий цього не знає. Він і робить винахід.

Слайд 5

Теорія відносності Дружину Ейнштейна запитали, чи розуміє вона теорію відносності Ейнштейна. Трохи подумавши, вона відповіла: - Ні, я не розумію її. Але для мене важливіше те, що я розумію самого Ейнштейна.

Слайд 6

Час і вічність Американська журналістка місіс Томпсон брала інтерв'ю в Ейнштейна. - Яка, на вашу думку, різниця між часом і вічністю? - запитала вона. - Дитино,- добродушно відповів Ейнштейн,- якби в мене був час, щоб пояснити вам цю різницю, то минула б вічність, перш ніж ви б її зрозуміли.

Слайд 7

Відповідь Ейнштейна Одного разу Ейнштейн йшов по коридору Прінстона, а назустріч йому - молодий і дуже малоталановитий фізик. Порівнявшись з Ейнтейном, він фамільярно плеснув його по плечу і запитав: - Ну як справи, колего? - Колего? - здивовано перепитав Ейнштейн. - Невже Ви теж хворі на ревматизм?

Слайд 8

Турботливий Ньютон Сер Ісаак Ньютон, у вільний від наукових роздумів час, любив іноді майструвати що-небудь в будинку. Одного разу він випиляв у вхідних дверях отвір для кішки, щоб вона могла вільно виходити в двір, коли їй надумається. А коли кішка народила шістьох котенят, Сер Ньютон випиляв в дверях ще шість маленьких отворів.

Слайд 9

Мито У 1802 році французький учений Жозе Луї Гей-Люссак проводив в Парижі наукові досліди. Йому були потрібні скляні трубки, які тоді вироблялися склодувами тільки в Германії. Коли учений їх виписав, французькі митники наклали таке високе мито, що він не міг викупити посилку. Про це дізнався Олександр Гумбольд і вирішив допомогти Гей-Люссаку. Він порадив відправникам запаяти кінці трубок і наклеїти на них етикетки: «Обережно! Німецьке повітря!» Повітря? Митного тарифу на повітря не існувало, і цього разу трубки дійшли до французького ученого без всяких мит.

Слайд 10

Інтерв'ю з ученим Якось кореспонденти запитали Ейнштейна: - Що являє собою заков відносності? Мабуть, ви його вигадали? Ану розкажіть! Це повинно бути дуже цікаво Учений пояснив: - Коли ви держите гарну дівчину на своїх колінах цілу годину, - сказав Ейнштейн, - то вам здається, що це тільки одна хвилина. Коли ж ви посидите на гарячій печі одну хвилину, то вам це буде видаватися цілою годиною. Це і є відносність. - Дивіться, як усе просто! - дивувалися кореспонденти. - А казали люди, що це дуже складна річ.

Слайд 11

Не вивчав арифметики Якось у Берліні, увійшовши в трамвай, Ейнштейн за звичкою заглибився у книжку. Далі, не дивлячись на кондуктора, витяг з кишені заздалегідь відраховані на квиток гроші. - Тут не вистачає,- мовив кондуктор. - Не може бути,- відповів учений, не підводячи од книжки очей. - А я вам кажу - не вистачає. Ейнштейн ще раз хитнув головою, що, мовляв, такого не може бути. Кондуктор обурився: - Тоді рахуйте, ось - п'ятнадцять пфенігів. Отже, не вистачає ще п'ять. Ейнштейн помацав рукою в кишені і справді знайшов потрібну монету. Йому стало незручно за себе, але кондуктор, посміхаючись, сказав: - Нічого, дідусю, просто треба повчитись арифметики.

Слайд 12

Коли ви думаєте? Славетний англійський фізик Резерфорд зайшов якось увечері в одну із своїх аудиторій і побачив співробітника, що сидів над приладами. - Що ви робите так пізно? - питає Резерфорд. - Працюю,- почув відповідь. - А що ви робите вдень? - Звичайно, працюю, - відповів той, чекаючи, що вчений його похвалить. Але Резерфорд розсердився й запитав: - Слухайте, скажіть мені, а коли ж ви думаєте?

Слайд 13

Ораторські здібності Бор блискуче висловлював свої думки, коли бував наодинці із співбесідником, а ось виступи його перед великою аудиторією часто бували невдалі, деколи навіть малозрозумілі. Його брат Харальд, відомий математик, був блискучим лектором. “Причина проста, – говорив Харальд, – я завжди пояснюю те, про що говорив і раніше, а Нільс завжди пояснює те, про що говоритиме пізніше”.

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Різне