X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Іригаторна кружка

Завантажити презентацію

Іригаторна кружка

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ГУМОВІ ВИРОБИ. ПРЕДМЕТИ ДОГЛЯДУ ЗА ХВОРИМИ

Слайд 2

ГУМА ТА ГУМОВІ ВИРОБИ. Гума – це продукт вулканізації каучуку, який отримують з рослин або синтетичним шляхом. Встановлено, що джерелом каучуку є молочний сік (латекс) з дерева родини молочайних – так званої гевеї бразильської, що росте на плантаціях Індонезії, Індокитаю, Цейлону, а також в деяких країнах Африки та Південної Америки.

Слайд 3

Латекс – це молочно-біла рідина, яка вміщує 34-37% каучуку, 52-60% води, 2,0-2,7% білків, 1,65-3,4% смол,1,5-4,2% цукру і 0,2-0,7% мінеральних солей. Для одержання каучуку латекс перемішують і коагулюють розчином оцтової або мурашиної кислоти. Отриманий гель промивають водою, пропускають через вальці; при цьому получають пластини, які сушать при температурі 45 град., коптять або відбілюють.

Слайд 4

Поряд з натуральним каучуком широко застосовують синтетичні каучуки, які одержують синтетичним методом. Ці каучуки поділяють на органічні, які в основному складаються з вуглеводнів або їх похідних; елементоорганічні, які вміщують атоми силіцію, сульфуру, стануму та інші ,а бічні ланцюги містять карбонові групи, і неорганічні, які вміщують вуглець (карбон). Сировиною для синтетичних каучуків служить нафта, природний газ, кам'яне вугілля.

Слайд 5

На основі каучуку (переважно синтетичного) отримують г у м у, яка є складною сумішшю речовин. Гумові суміші – це композиції на основу каучуку, що містять інші речовини, необхідні для переробки каучуку в гуму. Це вулканізуючі засоби, прискорювачі вулканізації, наповнювачі, пластифікатори, прискорювачі пластифікаторів, речовини, що попереджають старіння гуми, барвники, пороутворювачі та інші. Головним вулканізуючим засобом є сірка. Від її кількості та температури нагрівання залежать властивості гуми. При вмісті сірки 1,0-3,5% отримують м'які гуми, а при 30-50% - тверді, які називають ебонітами. Вони значно міцніші, хімічно стійкіші, мають більші електроізоляційні властивості, ніж гума, але не є еластичними.

Слайд 6

Для прискорення процесу вулканізації та зменшення температури в гумові суміші в невеликих кількостях додають прискорювачі ( оксиди магнію, цинку, барію, речовини групи тіазолу – каптакс, альтакс тощо) Наповнювачі використовують з метою збільшення міцності при деформаціях і зносостійкості. В якості останніх застосовують сажу, каолін, цинку оксид та інші, які відносять до підсилювачів. Крім підсилювачів, до гумових сумішок додають так звані розріджувачі, до яких відносяться крейда, тальк, барій та інші наповнювачі, які тільки поліпшують фізичні та механічні властивості гуми, збільшують її об'єм, проте не змінюють хімічні властивості.

Слайд 7

Пластифікатори, або пом”якшувачі застосовують для збільшення пластичності каучуків, полегшення формування виробів, в деяких випадках – для підвищення клейкості гумових сумішок, підвищення морозостійкості, пониження горючості тощо. В якості пластифікаторів застосовують продукти нафтового та кам'яновугільного походження (олії, смоли, парафіни марки А), а також речовини рослинного походження (віск, соснова смола, каніфоль) або синтетичні речовини. Оскільки з часом каучуки і гуми старіють, до гумових сумішок додають антиоксиданти. В якості антиоксидантів викоористовують речовини, які на поверхні гуми утворюють захисний шар, що захищає її від дії кисня повітря. Це віск, парафін, озокерит та інші.

Слайд 8

Для запобігання втомлення гуми в гумові суміші вводять спеціальні протистомлювачі, які одночасно виступають як антиоксиданти. Для отримання кольорової гуми до гумових сумішок додають барвники - берлінську лазур (дає синій і блакитний колір), оксид хрому (зелений колір), сурик (червоний колір), оксид заліза (цегельний колір) та інші органічні та неорганічні пігменти й лаки. В якості пороутворювачів застосовують оцтову кислоту, натрію гідрокарбонат, амонію карбонат.

Слайд 9

ГУМОВІ ВИРОБИ.

Слайд 10

За методами виготовлення гумові вироби поділяють на: неформовані, які виготовляють методом ручного клеєння; безшовні – виготовляють методами екструзії та мочання; формові – виготовляють пресуванням або литтям під тиском. Гуми, з яких виготовляють вироби медичного призначення, повинні відповідати ряду вимог. Оскільки ці гуми контактують з тканинами, кров'ю та лікарськими засобами, то вони не повинні виділяти у біологічні середовища речовини, які можуть змінювати активність лікарських засобів або негативно впливати на організм людини. Вони не повинні мати неприємний запах, повинні піддаватися стерилізації або дезінфекції.

Слайд 11

Розглянемо окремі види гумових виробів для догляду за хворими. Грілки гумові. Випускаються двох типів: А і Б. Грілка типу А призначена для місцевого зігрівання тіла. Грілка Б - комбінована, застосовується і як грілка, і як іригаторна кружка. Відрізняється від грілки типу А наявністю гумової трубки з краном, двох клістерних наконечників (для дітей і дорослих) і одного наконечника з ебоніту або пластмаси для маткового спринцювання. Випускаються грілки місткістю по 1, 2 і 3 л, які мають наступні розміри: ! л грілка має довжину 195 мм і ширину 155 мм; 2 л грілка – відповідно 260 мм і 185 мм, а 3 л – довжину 295 мм і ширину 200 мм.

Слайд 12

Кружка іригаторна гумова – це плоский ш ирокогорлий резервуар з гумовою трубкою, яка має твердий наконечник і ебонітовий або пластмасовий поворотний кран. Випускається 3-х розмірів в залежності від місткості: 1 л кружка має довжину 270 мм і ширину 155 мм; 1,5 л кружка – відповідно 300 мм і 180 мм, а 2 л кружка має довжину 320 мм і ширину 190 мм. Круги підкладні гумові. Застосовують для захисту тіла хворого від утворення пролежнів. Вони являють собою кільцеподібний гумовий резервуар, який назовні має вентиль велосипедного типу. Через цей вентиль круг підкладний за допомогою насосу або навіть просто ротом заповнюється повітрям. Для міцності краї круга назовні і всередині обклеєні гумовою стрічкою завширшки 8 мм. Круги випускають 3-х розмірів.

Слайд 13

Судно підкладне гумове. Застосовують для обслуговування важкохворих в домашніх і лікарняних умовах. Відрізняються від підкладних кругів наявністю дна. Випускають судна круглої або овальної форми , 3-х розмірів ( № 1, 2, 3 ) залежно від довжини та ширини , які вміщують до 2 л рідини. Спринцівки гумові виготовляються формовим методом. Призначаються для промивань, клізм, в лабораторній практиці тощо. Спринцівка являє собою гумовий балон грушоподібної форми з м'яким або твердим ебонітовим чи пластмасовим наконечником. Спринцівки з м'яким наконечником випускаються місткістю по 15, 30, 45, 60, 75, 90, 120, 180 і 270 мл, а з твердим - по 30, 45, 60, 75, 90, 120, 150, 180, 270 і 360 мл. На дні спринцівки є позначення: для спринцівок з м'яким наконечником – ½, 1, 1 ½, 2, 2 ½, 3, 4, 6 і 9, де 1 – означає одна унція, що відповідає 30 мл. Відповідно на спринцівках з твердим позначенням нанесено – 1, 1 ½, 2, 2 ½,3, 4, 5, 6, 9, 12.

Слайд 14

Джгут кровоспинний застосовується для зупинення кровотечі. Являє собою гумову трубку шириною 25 мм або пласку гумову стрічку довжиною 125 см. На одному кінці джгута є металевий ланцюжок, а на другому – гачок для скріплення кінців джгута. Трубки гумові застосовуються в медичній практиці з рфізною метою: в якості дренажу при лікуванні післяопераційних ран, в приладах для переливання крові, введення і відсмоктування рідин з організму, для з'єднання окремих частин апаратів і приладів тощо. В залежності від призначення трубки випускають більш ніж 50-ти розмірів, які відрізняються внутрішнім і зовнішнім діаметром, а також товщиною стінок.

Слайд 15

Промисловість випускає гумові трубки багатометражної довжини, згорнутими кільцеподібно в бухти по 5 кг в кожній, довжина не менше 1,5 м; при цьому кінці трубки щільно закривають гумовими пробками, завдяки чому в трубці зберігається повітря, яке перешкоджає її сплющуванню при зберіганні. В медичній практиці використовують ряд виробів трубчастої форми, а саме: зонди, трубки газовідвідні, катетери тощо. Зонд шлунковий призначається для промивання шлунку, взяття проби шлункового соку для його аналізу. Він являє собою гумову або з поліхлорвінілового пластика трубку довжиною від 1 м до 1,5 м з одним заокругленим глухим кінцем, на боковій поверхні якого є два овальних отвори, обернених у протилежні боки.

Слайд 16

Зонд дуоденальний застосовують для отримання жовчі з 12-палої кишки. Має вигляд гумової або пластмасової трубки діаметром 4,5 – 5 мм, довжиною 1,4 – 1,5 м. Відрізняється від шлункового зонда тим, що на одному кінці є металева вставка у вигляді оливи з латуні або нержавіючої сталі. На цій оливі є багато маленьких отворів. Про глибину введення зонду судять по позначкам, які нанесені на відстані 55, 70 і 80 см від оливи. Трубки газовідвідні призначені для відведення газів з прямої та сигмовидної кишки при метеоризмі. В них є два отвори – один боковий і один центральний на заокругленому кінці трубки, а на другому кінці є лійкоподібне розширення. Трубки випускають 8 номерів із зовнішнім діаметром від 5 до 15 мм і довжиною від 350 до 500 мм. Поверхня трубок повинна бути гладкою, рівною, без тріщин.

Слайд 17

Катетери гумові призначені для введення в природні ходи і порожнини людського тіла з метою звільнення їх від вмісту або введення води та необхідних лікарських або харчових засобів. Подушки для кисню призначені в тих цілях, коли необхідно підтримати хворого, даючи йому кисень медичний. Виготовляються з компактної прогумованої тканини 4-х розмірів: 40 х 60 см при місткості 25 л; 50 х 65 см – на 40 л; 65 х 70 см – на 75 л і 65 х 100 см – на 100 л. До подушки прикріплена гумова трубка діаметром 5-6 мм з ебонітовим краном, з'єднаним з трубкою і мундштуком – дихальною лійкою.

Слайд 18

Рукавички гумові хірургічні й анатомічні. Гумові рукавички були запропоновані ще у 1897 році. Застосовують їх для асептичного проведення операцій, а також при ручному обстеженні органів і тканин. Гумові рукавички виготовляють різних розмірів з гуми різної товщини. Великі розміри (№8, 9,10) призначені для чоловіків, малі – для жінок. Рукавички повинні бути непроникливі для води, не заважати рухам кисті руки і не порушувати тактильну чутливість пальців. Рукавички з більш товстої гуми вживаються при анатомічних роботах (анатомічні рукавички) – розміри № 7, 8,9; з тонкої гуми (латексу) виготовляють хірургічні, оглядові рукавички. Рукавички на манжетні мають закатаний венчик товщиною 2 мм. На одному боці манжети кожної рукавички є пофарбоване білою фарбою тавро із вказанням розміру, назви виробника, дати виготовлення, штампу відділу контролю якості.

Слайд 19

Інші предмети догляду за хворими. Клейонка підкладна – це прогумована тканина, що має в основі більш щільний матеріал (бязь). Виробляють з однобічною або двобічною гумовою накладкою. Клейонка має бути водонепроникною, добре митися, не руйнуватися під дією антисептиків. Клейонка широко застосовується в дитячих лікарнях, пологових будинках, в інших лікувально-профілактичних закладах для захисту постільної білизни від забруднення виділеннями хворих. Поверхня клейонки має бути гладкою, рівною, без плям, складок, не повинна містити розчинні сполуки свинцю, ртуті, миш'яку тощо. Випускається шириною полотна 70-86 см в рулонах по 20, 30, 40 і 50 м. Кожний рулон загортається в компактний папір, краї якого фіксуються шпагатом.

Слайд 20

Бандажі застосовують при зовнішніх грижах для попередження виходу та ущільнення внутрішніх органів, а також для укріплення черевної стінки. Бандажі найчастіше застосовують при паховій і пупковій грижах, а також до і після пологів. Бандаж пупковий являє собою замшевий пояс шириною 3-4 см, який має на кінці петлі; з допомогою шнурків його затягують з боку спини. В центрі поясу, з внутрішнього боку, є щільне кругле потовщення (пелот), яке накладається на пупок та прилеглу до нього ділянку тіла Випускають пупкові бандажі для дорослих і дітей. Бандаж грижовий паховий буває право ліво – і двобічний. Являє собою пов'язку, виготовлену у формі поясу, на одному або на обидках кінцях якого є обшита замшею пружня подушечка (пелот) грушоподібної форми, заповнена тирсою. Ця подушечка накладається на грижову ділянку. Виготовляють грижові пахові бандажі для дітей і дорослих різних розмірів, які позначаються найчастіше латинськими літерами:L. M. S або XL.

Слайд 21

Бандаж до пологовий являє собою широкий пояс з бавовняної або еластичної тканини з гумовими пружньоеластичними ременями для підтримки живота. Кожний ремінь має кілька отворів для застібання на гачки, вмонтовані в пояс. Розміри позначаються або в см (90, 95, 100, 105, 110, 115) або латинськими літерами (L. S. M). Бандаж післяпологовий призначений для підтримки живота після пологів. Має вигляд звичайного жіночого поясу зі шнурівкою. Позначається так же, як і до пологовий. Є також бандажі протирадикулітні, для локтевого суглобу, на голеностопний суглоб тощо.

Слайд 22

Милиці дерев'яні застосовують для пересування й опори при різних захворюваннях ніг. Виготовляють з міцних, але легких пород дерева (клен, береза тощо). Паличка інвалідна виготовляється з дерева або алюмінієвої трубки, а ручка – з пластмаси. Має такий же наконечник з гуми, як і милиці. Палички забарвлюються світлою емальованою фарбою. Призначені для створення додаткової опори при пересуванні.

Слайд 23

Сечоприймачі – це спеціальні пристрої з поясом і резервуаром. Виготовляються з м'якої та еластичної гуми. Бувають 4-х видів: для хлопчиків, дівчат, чоловіків і жінок. Дитячі розраховані на 100 мл сечі, дорослі – на 0,75; 1,5; 2 літри Є сечоприймачі з клапаном і зливом, а є тільки зі зливом. Банки медичні призначені для лікувальних цілей. Це товстостінні фасонні стаканчики з заокругленим дном. Випускаються місткістю 45, 60, 75 і 90 мл. Краї банки повинні бути гладкими, добре оплавленими, щоб не порізати або подряпати тіло.

Слайд 24

Кружка іригаторна

Слайд 25

Грілки, круг для льоду

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Різне