X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Героями не народжуються.

Завантажити презентацію

Героями не народжуються.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Пам’яті Жагалі Віктору Макаровичу присвячується.

Слайд 2

Плин років не порушить… Хоча знову поменшало срібних сивин, В серці пам’ять живе, зігріваючи души.

Слайд 3

Слайд 4

Залпи гармат розітнули мирне небо, свинцеві кулі прорізали тишу, спалахи снарядів окотили нашу землю.

Слайд 5

Німецькі фашисти кованими чобітьми ввірвалися в нашу країну, порушили спокій людей праці.

Слайд 6

Маючи вагому перевагу в чисельності військ і озброєнні, загарбники просувалися все далі на схід, залишаючи попелища міст і сіл, трупи чоловіків, жінок, дітей.

Слайд 7

Жагала Віктор Макарович, герой Радянського Союзу, уроженець с. Драбово – Барятинське.

Слайд 8

Початок Великої Вітчизняної війни застав Віктора Макаровича у військовій артилерійській академії ім. Дзержинського, коли він був слухачем другого курсу.

Слайд 9

В кінці липня 1941 р. Жагала В. М. направляється в діючу армію в 881 – й корпусний артилерійський полк на посаду командира дивізіону і їде на Ленінградський фронт, де в ті часи розгортались жорстокі бої.

Слайд 10

За особисту хоробрість та уміле керівництво дивізіоном в боях під містом Синявиним Жагала В. М. був нагороджений першим орденом – орденом Червоного Прапора.

Слайд 11

Влітку 1942р. Жагалу В. М. призначають командиром 1107 гарматного артилерійського полку РВГК ( резерву Верховного Головнокомандування ) і направляють на найвідповідальнішу ділянку того часу – під м. Сталінград.

Слайд 12

1107 – й гарматний артполк було перейменовано на 201 артилерійський полк РВГК, який влився до складу Центрального фронту і був направлений на Орловсько – Курський виступ, де брав активну участь в жорстоких боях.

Слайд 13

Коли велися активні бої на Орловсько – Курській дузі Віктора Макаровича призначають командиром 3- ї гвардійської легкоартилерійської бригади РВГК, якою командував до закінчення війни. До складу бригади входили 167 – й, 200- й і 206 – й гвардійські легкоартилерійські полки.

Слайд 14

Слайд 15

На початку вересня 1943 р. частини 60-ї армії, якою командував Іван Данилович Черняховський , разом з артилеристами 3-ї бригади в запеклих боях звільнили від ворога міста України – Конотоп і Бахмач. Після Бахмача були звільнені міста Носівка, Ніжин. І лавина наступаючих покотилась до річки Десна, яку з ходу успішно форсували 19 вересня.

Слайд 16

Радянські воїни, сповнені ненависті до фашистів, рвалися вперед. Бригада Жагали впритул підійшла до берега. Німці скаженіли і обсипали сміливців шаленим вогнем. Посунули чорні танки- пантери. Наші воїни билися не на життя,а на смерть. До останної краплі крові були в строю солдати. Зразки безстрашності і героїзму показали наші воїни. Плацдарм ворогові не вдалося зайняти. З нього наші війська потім вели основний удар по загарбникам, які ще були в Києві. А 6 листопада місто Київ звільнили.

Слайд 17

Слайд 18

За форсування Дніпра, утримання і розширення плацдарму 24 воїни бригади Указом Президії Верховної ради СРСР від 17 жовтня 1943 р. присвоєно звання Героя Радянського Союзу, в тому числі і її командиру, нашому земляку Жагалі Віктору Макаровичу, за вміле керівництво та особливу відвагу.

Слайд 19

Слайд 20

Тобі властиво відновлювати події минулого. Минають роки, ідуть із життя люди, але пам’ять живе.

Слайд 21

Слайд 22

Слайд 23

В музейній кімнаті Драбово – Пристанційній школі є куточок, присвячений Жагалі В. М. У 2008 році в приміщенні школи встановлено бюст Герою Радянського Союзу Віктору Макаровичу Жагалі, куди часто заходять учні, де проводяться виховні години, уроки мужності, загальношкільні заходи.

Слайд 24

Слайд 25

Життєвий шлях Віктора Макаровича – приклад мужності, стійкості і відваги, відданості справі рідної Вітчизни.

Слайд 26

Бушин М. І., Лисенко А. І. Черкаський край в особах (1941-2001). Драбівщина, Черкаси 2003 Щерба В. З туману віків і днів учорашніх, історико-географічне дослідження, 2007 Старіков І. Розчищаючи шлях піхоті //Драбівщина, 13 серпня 1988р.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне