дтл
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Що таке алкоголь? Алкоголь - це прозора рідина без запаху та кольору. Алкоголь одержують у результаті бродіння цукру, що міститься, наприклад, у винограді, пшениці, картоплі. У будь-якому алкогольному напої є алкоголь, а також вода й речовини, які надають йому запах і колір. Алкогольні напої розрізняються між собою по міцності, тобто по змісту в них алкоголю. Міцність алкогольного напою виміряється в градусах і позначається значком %.
Алкогольні напої розрізняються між собою по міцності. Чим вище зміст алкоголю, тим міцніше напій. Наприклад, у пиві – 3-5 %, у вині – 12-18 % і в міцних напоях - 30-40%.
С2Н5ОН - етиловий спирт Дія алкоголю Іррегуляторний низхідний депресант центральної нервової системи 85-115 г алкоголю протягом години достатньо, щоб створити небезпеку в управлінні автомобілем Поступове пригнічення нервової системи та порушення нормальних функцій мозку 750 г віскі протягом години достатньо, щоб ввести людину в стан алкогольної коми Печінка здатна переробляти за годину 180 г 140 акоголю (вино) або 360 г 70 акоголю (пиво). Решта випитого акоголю продовжує циркулювати в організмі
Вплив алкоголю на організм людини залежить від: ваги й росту людини. Чим менша вага людини і чим менший у неї зріст, тим швидше вона п'яніє. Діти й підлітки мають меншу вагу. Отже, і сп'яніння настає набагато швидше. Це підлітки повинні знати обов'язково!
міцності й вмісту газу в алкогольному напої, кількості випитого, швидкості, з якою був випитий алкогольний напій, проміжку часу між їжею і вживанням алкогольного напою.
Поширені думки про дію алкоголю Міф 1. Алкоголь робить мене модним. Правда полягає в тому, що відомі актори, музиканти та інші законодавці молодіжної моди рішуче виступають проти алкоголю. Нині, навпаки, модно займатися спортом і вести здоровий спосіб життя. Міф 2. Алкоголь допомагає розв'язувати проблеми. Правда полягає в тому, що це найпоширеніший самообман. Навпаки, вони лише поглиблюють існуючі проблеми і породжують нові.
Міф 3. Алкоголь робить із хлопчаків справжніх чоловіків і не шкодить дівчатам. Правда полягає в тому, що алкоголь діє навпаки, зменшуючи в організмі концентрацію тестостерону - гормону, який справді перетворює хлопчика на чоловіка. Дівчата швидше за хлопців звикають до алкоголю і, отже, ставлять під загрозу своє здоров'я і життя майбутніх дітей.
Міф 4. Випивати - це весело. Правда полягає в тому, що випивати - це вживати алкоголь, що міститься в напоях. Подумай про це! Невже це весело - накачатися тим, від чого втрачаєш здатність тверезо мислити?
Міф 5. Я взагалі не п'ю. Це лише пиво. Правда полягає в тому, що вміст алкоголю в пляшечці пива (0,33 л) такий, у чарці горілки.
Правда полягає в тому, що багато людей помирають від передозування алкоголю, від вживання неякісних алкогольних напоїв, а ще більше - від хвороб, спричинених хронічним алкоголізмом, та необачних вчинків, скоєних під впливом алкоголю. Міф 6. Алкоголь ще нікого не вбив. Міф 7. Алкоголь і наркотики не зашкодять мені. Наркотична залежність - це хвороба дурнів і слабаків. Правда полягає в тому, що е жертви серед відомих людей. Вони були розумними і сильними, інакше не стали б тим, ким стали. Та ні їхні гроші, ні найкращі лікарі їм не допомогли.
Правда полягає в тому, що це наслідок недосконалого законодавства. Алкоголь із газованих напоїв засвоюється швидше, ніж з вина чи горілки. Лікарі вже давно спостерігають випадки алкоголізму серед підлітків саме з цієї причини. Міф 8. Слабоалкогольні напої (ром-кола, шейк) не шкідливі, інакше б їх не продавали неповнолітнім.
Правда полягає в тому, що єдиний лікар від похмілля - це час. Алкоголь виходить із організму тільки згодом. Міф 9. В стані похмілля, необхідно обов'язково випити ще алкоголю, щоб похмелитися.
Правда полягає в тому, що змішування різних алкогольних напоїв, алкоголю з будь-якими іншими наркотиками може бути смертельно для життя. Міф 10. Можна змішувати різні алкогольні напої, а також змішувати алкоголь із будь-якими іншими наркотиками.
Правда полягає в тому, що далеко не всі підлітки у віці від 13 до 15 років уживають алкоголь. Міф 11. Деякі підлітки вірять, що більшість їхніх однолітків уживають алкоголь. А раз так, то й вони неодмінно повинні вживати алкоголь.
В організмі дитини чи підлітка алкоголь насамперед проникає в кров, печінку, мозок. У зв'язку з незрілістю центральної нервової системи вона найбільш вразлива для дії етанолу. Результатом такої дії є порушення диференціювання і дозрівання нейронів, внаслідок чого страждає особистість підлітка, порушується логічне, абстрактне мислення, інтелект, пам'ять, емоційне реагування.
Дитячий і підлітковий алкоголізм характеризується наявністю п’яти етапів розвитку: Перший етап. У цей час дитина стане звикати до алкогольних напоїв. У більшості випадків діти зв’язуються з несприятливою дворової компанією, що призводить до вживання алкоголю. Другий етап. У цей період дитина систематично вживає спиртні напої. Третій етап. Характеризується утворенням стійкої психологічної залежності. Його тривалість становить кілька років. Дитина не може контролювати кількість прийнятих спиртних напоїв. На цьому етапі спостерігається зростання стійкості до великих доз спиртних напоїв. Це початкова стадія алкоголізму.
Четвертий етап. Характеризується появою похмільного синдрому. Він не є постійним і за часом набагато менше, ніж у дорослих людей. Поява похмільного синдрому спостерігається тільки при вживанні спиртних напоїв у великій кількості. П’ятий етап. У цей період розвивається деменція і псіхопатізація. Дитиною досить важко керувати, що пояснюється його злостивістю. У цей період може спостерігатися поява наркоманії та тютюнопаління.
Проблема дитячого алкоголізму є досить поширеною. Виникнення алкоголізму і наркоманії може спостерігатися з різних причин. На думку психолога, найбільш поширеною з них є алкоголізм батьків. Відповідно до статистики, в нашій країні практично половина дітей починає вживати спиртні напої з віку 13 років.
Статистика дитячого алкоголізму є досить негативною. Продаж алкоголю в нашій країні заборонений. Але, велика кількість підприємців без остраху продають спиртні напої дітям. Саме тому дитина може придбати алкоголь у будь-який зручний час. Реклама різноманітних спиртних напоїв часто призводить до виникнення пияцтва у дітей.
Найбільш часто з цією проблемою стикаються підлітки, які мають певні комплекси.Перед тим як боротися з дитячим алкоголізмом, необхідно встановити причину його появи, що значно спростить цей процес.
Який найефективніший метод лікування? Дитина в обов’язковому порядку повинна відвідати психотерапевта, який визначить вплив алкогольних напоїв на його психіку. Батькам необхідно якомога більше спілкуватися зі своїм малюком. Якщо дитина зіткнулася з алкоголізмом, тоді необхідно стежити за тим, щоб в будинку не було різних вечірок зі спиртними напоями. Фахівці вважають, що правильна поведінка батьків і виконання всіх перерахованих вище рекомендацій буде гарантом успіху в лікуванні.
Для забезпечення високої результативності терапії, необхідно щоб батьки налагодили контакт з дитиною. Вони повинні вникнути в його проблеми і зрозуміти своє чадо. Психологічна підтримка є досить важливою в лікуванні залежності. Якщо батьки не можуть її надати самостійно, то їм рекомендується звернутися за допомогою до фахівця.
З метою зміцнення організму малюкові рекомендується займатися спортом. Цей захід є досить важливою і займає 1 місце в лікуванні. Терапія залежності в більшості випадків проводиться із застосуванням рослинних зборів. Це пояснюється тим, що велика кількість медикаментозних препаратів заборонені в дитячому віці. Дитині рекомендується забезпечення адекватного відпочинку, що дозволить йому відновити свої життєві сили.
Дитячий алкоголізм є досить гострою соціальною проблемою, з якою необхідно в обов’язковому порядку своєчасно боротися. Причин появи алкоголізму у дітей дуже багато. Якщо батьки помітили, що їх дитина почала приймати спиртні напої, то їм необхідно відразу ж починати його лікування. Своєчасна профілактика алкоголізму дозволить усунути можливість виникнення залежності у малюка.
Все залежить від вас. А ще вашого оточення. Спочатку ви вибираєте, яким вам бути і як чинити, а потім ви самі або ваше оточення сприяєте або чинить опір цьому вибору. Все дуже просто. І складно. Просто - захотіти не слухати чужі поради, бажання змінитися, вирішити обмежити коло бажаних гостей ( «друзів», товаришів по чарці). І складно - складно бути до кінця твердим у своєму рішенні, складно постійно проявляти силу волі, не піддаючись на вмовляння, складно не потрапити під чийсь вплив, коли ти відчуваєш себе слабкою, нікому не потрібною, втраченою людиною. Пити чи не пити
Легше бути щасливим, ніж нещасним. Легше любити, ніж ненавидіти. Потрібно лише докласти зусиль і жити, любити, працювати. Здоров'я - це найголовніше багатство людини.
Схожі презентації
Категорії