X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Ставлення громадян України до кризових явищ в економіці та політиці країни

Завантажити презентацію

Ставлення громадян України до кризових явищ в економіці та політиці країни

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Ставлення громадян України до кризових явищ в економіці та політиці

Слайд 2

Використані дослідження Дослідження проведене соціологічною службою Центру імені Разумкова з 7 по 19 жовтня 2008 року. Було опитано 10865 респондентів віком від 18 років у всіх областях України, Києві та АР Крим за вибіркою, що репрезентує доросле населення України за основними соціально-демографічними показниками. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 1% з імовірністю 0,95. Дослідження НІСД проведене 11-15 жовтня 2008 р. за квотною вибіркою, що репрезентує доросле населення України віком від 18 років і старше. Опитано 2013 респондентів у всіх областях України, АР Крим та м. Києві. Похибка вибірки становить 2,3%. Дослідження «Пульс кризи» проводилось Інститутом Горшеніна з 22 по 25 жовтня 2008 року. Телефонне опитування проводилось у всіх обласних центрах України, містах Києві та Севастополі. Всього, згідно випадкової вибірки, було опитано 1000 респондентів у віці 18 і більше років. Квотами у вибірці були: вік і стать. Погрішність репрезентативності дослідження не перевищує +/- 3,2%. Дослідження НІСД проведене за квотною вибіркою, що репрезентує доросле населення цих міст віком від 18 років і старше. Опитано 1208 респондентів, у тому числі: 402 - у Києві, 401 - у Львові, 405 - у Донецьку. Похибка вибірки становить 5%.

Слайд 3

Жовтень 2008 р. 81,8% опитаних зазначили, що події в Україні розвиваються у неправильному напрямі (у червні — 65,3%). Також від червня вдвічі зменшилась кількість громадян, які вважають, що вони розвиваються у правильному напрямі — зараз їх 5,3%.

Слайд 4

Серед соціально-економічних проблем країни найбільше занепокоєння населення в жовтні 2008 викликали: зростання цін - 70,1%, низька зарплата (40,2%), відсутність реального соціального захисту (31,4%), безробіття (31,2%), підвищення тарифів на послуги ЖКГ (29,4%), недоступність та низька якість медичного обслуговування (26,8%)

Слайд 5

Жовтень 2008р. 3/4 українців (74,2%) відчувають загрозу економічної кризи і більша половина громадян не вірять у здатність Уряду їй протидіяти.

Слайд 6

Жовтень 2008р. переважна більшість українців (87,1%), переконана, що економічна ситуація в країні погіршилася, а 79,3% бояться наслідків економічної кризи. При цьому 55,1% респондентів заявили, що їх прибутки не змінилися. Для 11,4% вони навіть збільшилися. Про зменшення своїх прибутків говорить кожен третій респондент.

Слайд 7

Рецепти подолання кризи Переважна більшість українців під час кризи мають намір вкладати гроші в нерухомість та землю (24,6%) або тримати заощадження вдома (23%). 13,7% купуватимуть золото та ювелірні вироби. Вкладати кошти в купівлю доларів мають намір 7,4% респондентів, ще 6,4% віддають перевагу євро.

Слайд 8

Регіональний вимір: Львів, Київ, Донецьк Жителі Донецька серед найвідчутніших симптомів кризи називають зниження зарплати (43,2%) і загрозу втратити роботу (34,1%). Киян рівною мірою турбують загроза втратити роботу (21,1%), втрата заощаджень через нестабільність гривні (20,7%), зниження зарплати і затримки з її виплатою (18,4% та 19,4% відповідно). Львів'яни ще не так гостро відчули ці кризові ознаки, для них більше проблем створила нестабільність гривні (33,2%).

Слайд 9

Регіональний вимір: Львів, Київ, Донецьк Донецьк і Львів практично одностайні у тому, що українській економіці криза загрожує через внутрішні причини. У Києві цієї ж думки дотримується дві третини населення. У тому, що Кабінет Міністрів вчасно не побачив загрози кризи і не вжив потрібних заходів, щоб їй запобігти, переконані більше 70% жителів Донецька і Львова, а також майже половина жителів Києва.

Слайд 10

Регіональний вимір: Львів, Київ, Донецьк У Донецьку і в Києві домінує думка, що дії Кабінету Міністрів погіршують економічну ситуацію або ніяк на неї не впливають, у Львові – що дії Уряду все-таки пом'якшують кризу. Донецьк (80,3% респондентів) і Київ (64,2%) вважають, що подолати економічну кризу без розв'язання політичної кризи неможливо. У Львові такої ж позиції дотримується відносна більшість – 44,1% жителів. У своїх прогнозах найоптимістичнішим є Львів. Київ і Донецьк чекають погіршення ситуації.

Слайд 11

висновки Переважна більшість опитаних різними соціологічними структурами досить негативно оцінюють як розвиток ситуації в Україні як загалом, так і загрози економічної кризи зокрема. В оцінках природи економічної кризи на теренах України більшість респондентів схиляються до думки, про її зумовленість внутрішніми чинниками, ніж про її пов’язаність із світовою фінансовою кризою. Серед конкретних страхів, пов’язаних з негативними явищами в економіці переважають страхи підвищення цін, знецінення заощаджень, втрати роботи, підвищення тарифів. Оцінки діяльності уряду щодо зменшення впливу кризових явищ, вочевидь залежать від політичних симпатій опитаних (зокрема про це свідчать розбіжності між Києвом та Донецьком, з одного боку, та Львовом з іншого). Занепокоєння громадян викликає поєднання політичної та економічної кризи.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Політика