X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Живопис (Тарас Шевченко, М. Пимоненко, О. Мурашко та ін.). Тиражна графіка

Завантажити презентацію

Живопис (Тарас Шевченко, М. Пимоненко, О. Мурашко та ін.). Тиражна графіка

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Живопис (Тарас Шевченко, М. Пимоненко, О. Мурашко та ін.). Тиражна графіка

Слайд 2

Живопис (Тарас Шевченко, М. Пимоненко, О. Мурашко та ін.). Провідним стилем у мистецтві I половини ХІХ ст. був класицизм. Паралельно з ним розвивався романтизм, закладались основи реалізму. Демократично налаштовані художники вбачали розвиток мистецтва саме у реалізмі.

Слайд 3

Тарас Шевченко Одним із таких художників, засновників критичного реалізму, який правдиво відображав мотиви рідної природи та життя народу, був Тарас Григорович Шевченко. Становлення Тараса Шевченка як художника, поета і громадянина припадає на епоху романтизму. За півроку до смерті Шевченка, 2 вересня 1860 р., рада Петербурзької академії мистецтв присвоїла йому звання академіка гравюри. (1814 — 1861)

Слайд 4

Мистецька спадщина Шевченка тривалий час перебувала у приватних колекціях і не була доступна широким масам. Митець писав невеликі полотна. Серед них найбільша та найвідоміша робота – «Катерина». Т. Шевченко. “Селянська родина”

Слайд 5

Картина написана 1842 р. олією, за мотивами однойменної поеми. «Катерина» — єдина написана олією картина академічного періоду, що збереглася. Художник прагнув, щоб картина була ясною і зрозумілою, викликала співчуття. «Катерина» Шевченка відображає пошуки збірного образу й утвердження національного ідеалу. Художник відтворив лише один момент із життя Катерини - розлуку з її коханим.

Слайд 6

У тому самому році (1842 р.) Т. Шевченко починає роботу над серією офортів «Мальовнича Україна» (що триває весь 1844), він сам працює над гравіруванням, опановуючи цю складну техніку. Серія «Мальовнича Україна» — унікальне явище в історії українського мистецтва. «Видубицький монастир» «Судна рада»

Слайд 7

«Дари в Чигирині» «У Києві»

Слайд 8

«Старости» «Казка»

Слайд 9

Творча спадщина Тараса Шевченка — великий скарб, залишений прийдешнім поколінням, яскрава сторінка в історії української художньої культури Т. Шевченко. “Пожежа в степу”

Слайд 10

Наприкінці ХІХ — на початку ХХ ст. одним із основних центрів художнього життя України стала Рисувальна школа, яку заснував у Києві у 1875 р. художник і педагог М. Мурашко. Її діяльність підтримували художники-передвижники І. Крамськой, В. Перов, І. Рєпін, В. Полєнов, І. Шишкін та ін. У цій школі глибше й органічніше збереглася народна традиція, провідне місце посідала селянська тема.

Слайд 11

Олександр Мурашко Найвидатнішим художником, творчістю якого розпочалося українське мистецтво, був Олександр Олександрович Мурашко. Він був великим українським живописцем і мудрим художником.Його картини, портрети, етюди полонили світ, їх замовляли вельможі, меценати, шанувальники таланту. Істинний киянин, він створив у своєму улюбленому місті Українську академію мистецтв і був її першим ректором. (1875 — 1919)

Слайд 12

Олександр Мурашко прагнув відтворити духовний світ зображуваної людини. Його твори особливо приваблюють емоційним ладом і психологічною характеристикою. Ці риси яскраво виявилися в «Автопортреті», намальованому незадовго до трагічної загибелі митця. Автопортрет (1918)

Слайд 13

По всьому світу розкидані живописні шедеври Олександра Мурашка, багато полотен утрачено. У Національному художньому музеї Майстру відведено гідне місце. Його трагічне вбивство досі не розгадано. Олександр Мурашко був не тільки талановитим художником, енергійною і творчою людиною. Він вивів українське мистецтво на європейський рівень. «А. А. Крюгер-Прахова зі своїм первістком Володимиром» (1900-ті)

Слайд 14

«Похорони кошового» (1990)

Слайд 15

Художник використовує чисті прозорі тони, підібрані з почуттям доброго смаку. У Парижі Мурашко створив «Портрет дівчини у червоному капелюсі», побудований на яскравих колірних контрастах. «Портрет дівчини у червоному капелюсі» (1902-1903)

Слайд 16

Микола Корнилович Пимоненко – видатний художник, з іменем якого пов'язане піднесення в українському образотворчому мистецтві другої половини ХІХ ст. У його творах знайшли відображення різні сторони життя і побуту народу України, чарівність української природи, образи трудівників українського села. Він зробив значний внесок у створення національного мистецтва живопису. Микола Пимоненко (1862 — 1912)

Слайд 17

Микола Корнилович був активним учасником Товариства пересувних художніх виставок. Нагороджений двома малими та однією великою срібними медалями Петербурзької академії мистецтв, орденом Святої Анни ІІ і ІІІ ступенів. Автор 180 картин, близько 400 етюдів і більш як 100 малюнків. Основні з них: «Весілля в Київській губернії» (1891), «Ворожіння» (1893), «На річці» (1897), «3 лісу» (1900) та ін. М. Пимоненко. “Сінокіс. 1900-ті”

Слайд 18

Майже кожен твір Миколи Пимоненка — це своєрідна розповідь про складні людські взаємини. Продуманістю характерів персонажів, майстерністю компонування і поєднання кольорів позначені картини «Свати», «Святкове ворожіння», «Жнива», «Хлібороб», «Ярмарок», «Суперниці», «Проводи рекрутів», «Жертва фанатизму». У кожному з цих творів митець ставить важливі морально-етичні проблеми. «Свати» (1882) «У похід» (1902)

Слайд 19

«Українська ніч» (1905) «Побачення» «У затінку»

Слайд 20

«Жниця» (1889) «Ворожіння» (1888)

Слайд 21

Висновок Творчість цих художників займає особливе місце в розвитку українського образотворчого мистецтва. Їхні твори розкрили життя і побут простого люду, служили його інтересам, не тільки повідали про тяжку долю і працю людини, але й показали її зовнішню і внутрішню красу, яка збагатила цей світ. І тепер із гордістю можна повторити відомі слова про те, що краса і правда врятує таке недосконале, важке й водночас прекрасне життя.

Слайд 22

Тиражна графіка Графіка - вид образотворчого мистецтва, що охоплює малюнок і гравюру. Види (за способом виконання): оригінальна, тиражна (друкована), промислова. Тиражна (друкована) графіка — сукупність видів графіки, що дають можливість поширення графічних творів у чисельних рівнозначних екземплярах. За призначенням розрізняють станкову друковану графіку (естамп); книжкову; газетно-журнальну; прикладну друковану графіку; плакат. Офорт

Слайд 23

Основним видом друкованої графіки є естамп, надрукований із форм, на яких зображення вирізане, вигравіруване. Залежно від матеріалу друкованої форми існують такі види гравюр: • ксилографія - гравюра на дереві; • літографія - гравюра на камені; • лінографія - гравюра на лінолеумі; • офорт - гравюра на металі. Літографія Лінографія

Слайд 24

Яскравий слід у мистецтві графіки залишили Тарас Шевченко та Георгій Нарбут. Унікальним явищем в історії українського мистецтва, як вже згадувалося, є серія офортів Тараса Шевченка «Мальовнича Україна» (1844). Графічну творчість Кобзаря було відзначено званням Академіка гравюри (1860). «Дари в Чигирині» «У Києві»

Слайд 25

Яскравим представником українського графічного мистецтва також є Георгій Нарбут. Він удосконалював свої навички в студіях провідних російських графіків Л. Бакста, К. Сомова, О. Званцевої. Ще до Першої світової війни і періоду революції Георгій Нарбут проілюстрував десятки книг, демонструючи філігранну художню техніку і надзвичайну оригінальність. (1886 — 1920)

Слайд 26

Георгій Іванович створив знамениту «Українську азбуку», малював українські гроші, проілюстрував «Енеїду» Івана Котляревського, твори Тараса Шевченка, Івана Франка, свого брата Володимира, одного із творців акмеїзму (поетичного напряму, представниками якого були Г. Ахматова, Й. Мандельштам, інші відомі поети). Нарбут був одним із засновників і ректором Української Академії мистецтв. Г.Нарбут “Автопортрет з дружиною та дітьми” (1919)

Слайд 27

Георгій Нарбут перший увів у широкий вжиток силуетний малюнок і досяг у ньому віртуозності.

Слайд 28

Висновок Друкована графіка, чи естамп дозволяє відтворювати малюнок у більшій кількості екземплярів. Естамп - це друковано-графічний витвір, що являє собою відтиск на папері з друкованої форми, виконаної автором. Усі естампи, підписані автором, вважаються оригіналами. Яскравими та видатними представниками України у мистецтві графіки були Тарас Шевченко та Георгій Нарбут. Вони продемонстрували надзвичайно оригінальну та якісну роботу у цій площині мистецтва

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Образотворче мистецство