X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Живопис 19 ст.

Завантажити презентацію

Живопис 19 ст.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Живопис 19ст.

Слайд 2

Тарас Шевченко, Микола Пимоненко та Олександр Мурашко.

Слайд 3

Тарас Шевченко, геній українського слова, за фахом був художник. Його творчість охопила декілька галузей малярства: портретну, пейзажну, жанрову, релігійну. Як представник останньої доби класицизму, Шевченко уникав великих академічних полотен. Його творчість найкраще виявлялася у невеликих інтимних речах. Особливу малярську славу йому здобули портрети. У романтичних картинах «Селянська родина», «Циганка-ворожка» уже помітний відхід від академізму. Різнобічний талант митця відбився і в художній графіці (серія «Мальовнича Україна»). 1860 року Тарасу Шевченку надали звання академіка гравюри Петербурзької академії мистецтв. Нажаль, заслання та заборона малювати перешкодили йому розкритися в повній мірі його живописному таланту.

Слайд 4

Портрети

Слайд 5

Портрет П.В. Енгельгардта

Слайд 6

Портрет Катерини Абази

Слайд 7

Портрет Горленко

Слайд 8

Портрет І.П. Гребінки

Слайд 9

Портрет дівчини з собакою

Слайд 10

Портрет дітей Іллі Репіна

Слайд 11

Серія “Мальовнича Україна”

Слайд 12

Слайд 13

Слайд 14

Слайд 15

Слайд 16

Слайд 17

Слайд 18

Мико ла Корни лович Пимоне нко  — український художник-живописець, автор багатьох картин на сільську та міську тематику. Пимоненко навчався у художній школі М. Мурашка та петербурзькій Академії художеств, яку через хворобу легенів та матеріальні нестатки залишив у 1884 році. Повернувшись до Києва, викладав у малювальній школі М. Мурашка. В 1901 був одним з організаторів Київського художнього училища. Твори побутового жанру на сільську тематику: «Сінокіс», «Проводи рекрутів», «Жниця» та ін. Глибоке розуміння життя народу яскраво проявилося в таких картинах, як «Свати», «У похід», «Ярмарок», «Весілля в Київській губернії», «Ворожіння». Також художник у своїй творчості звертався до портрета. У Національному художньому музеї України творам цього майстра відведено цілий зал.

Слайд 19

“Сінокіс”

Слайд 20

“Жниця”

Слайд 21

“Свати”

Слайд 22

“Брод”

Слайд 23

“Вечоріє”

Слайд 24

Олекса ндр Олекса ндрович Мура шко — український живописець, педагог і громадський діяч. Восени 1894 року Олександр Мурашко вступає до Вищого художнього училища при Петербурзькій Академії, а в 1896 стає студентом майстерні Іллі Рєпіна, кумира петербурзької молоді. Мурашко зі своїми товаришами Борисом Кустодієвим, Філіпом Малявіним, навчалися гуманістичним ідеалам його мистецтва, наслідували принципам його живописних методів — вільній манері письма з її пастозним розмашистим мазком і пластичною проробкою форми. Під впливом Рєпіна сформувався талант Мурашка-портретиста, про що свідчать його ранні, відмічені високим рівнем професіоналізму, твори. Одним з них є портрет Миколи Петрова, в якому глибина психологічного трактування поєднана з динамізмом композиції. Репінська школа також поклала реалістичні основи мистецтва Мурашка.

Слайд 25

Портрет Миколи Петрова

Слайд 26

Портрет Олени Петровой

Слайд 27

“Старий вчитель.” Портрет Миколи Мурашка

Слайд 28

Портрет Людмили Куксіної

Слайд 29

“Дівчина в червонім капелюшку”

Слайд 30

“Зима”

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Образотворче мистецство