X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Якоб ван Рейсдал

Завантажити презентацію

Якоб ван Рейсдал

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Якоб ван Рейсдал (1628-1682)

Слайд 2

Народився  голландський живописець і графік 1628 року в Гарлемі (Нідерланди). Навчався у свого дядька та батька, що був провінційним художником. У 1648 році Рейсдала прийнято до гарлемської гільдії художників. З 1656 року жив у Амстердамі.

Слайд 3

Творчість Якоб ван Рейсдал увійшов до історії світового образотворчого мистецтва як видатний майстер реалістичного пейзажного живопису. У кращих його творах знайшли глибоке відображення, різноманітні почуття й думки людини. Його образи природи, сповнені роздумів, часом романтично схвильовані, завжди урочисті й величні. У своїй творчості художник віддавав перевагу незвичним для голландського живопису зображенням лісу, бурхливих річок або струмків, старих, занедбаних цвинтарів.

Слайд 4

“Єврейське кладовище”

Слайд 5

“Болото”

Слайд 6

“Веселка в штормовому морі”

Слайд 7

“Зимовий пейзаж“

Слайд 8

“Штормове море біля мулу”

Слайд 9

Учень Гоббема Учнем та послідовником Рейсдала в пейзажному живопису був Мейндерт Гоббема. Вони разом мандрували селами та робили замальовки краєвидів, які ставали сюжетами для майбутніх картин. Небагатий Гоббема так і не зумів пробитися до фінансового успіху і був примушений злиднями шукати якусь посаду. Він стане акцизним чиновником, а дрібна посада дасть невеликий, але постійний прибуток. Учень працював в манері, наближеній до Рейсдала, хоча й не досяг філософських узагальнень вчителя.

Слайд 10

Ім'я Гоббеми забули майже на 200 років і наново відкрили у 20 столітті, оголосивши Гоббему останнім видатним пейзажистом,якого породила Голландія 17 століття. Полотна Рейсдала зберігаються в багатьох музеях світу, зокрема зібраннях Голандії, Амстердаму, Великої Британії, США, Німеччини, Росії тощо. Київський Музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків має в своїй збірці картину митця «Лісова річка»,що належить до ранішніх творів видатного майстра.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Образотворче мистецство