Бруно Шульц
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Галицький письменник та художник єврейського походження із Дрогобича, писав польською та німецькою мовами.
Біографія Навчався у Львівському політехнічному інституті та Віденській академії мистецтв (стажувався в Парижі, Варшаві). У 1924–1941 роках працював учителем малювання та ручної праці у державній чоловічій гімназії ім. Короля Владислава ІІ Ягайла у Дрогобичі. Одним з його учнів був Анджей Хцюк, який залишив теплі спогади про свого вчителя.
1933, грудень — дебютує у оповіданням «Птахи», в той самий час «Цинамонові крамниці». 1934 В пресі друкуються його оповідання «Друга осінь», «Липнева ніч», «Геніальна епоха». 1935 Публікація у часописах оповідань : «Книга», «Додо», «Едзьо», «Санаторій під Клепсидрою» та ін. 1937 «Санаторій під Клепсидрами». 1938, листопад — отримує Золотий Лавр Польської Академії Літератури.
Цікаві факти з життя Бруно Шульца Нібито знайденої книзі Шульца «Месія» присвячений роман американської письменниці Сінтії Озік «Месія зі Стокгольму» (1987). Про нього написано роман ізраїльського письменника Давида Гроссмана «Бруно» (1986), повість-хроніка Бориса Хазанова «Чудотворець» (1990), роман італійського прозаїка Уго Ріккареллі «Людина на ім'я, здається, Шульц» (1998). Його вплив на свою прозу визнавали Богуміл Грабал, Данило Кіш, Філіп Рот, Ісаака Башевіса-Зінгер. У США заснована премія Бруно Шульца кращому зарубіжному автору року.
У Дрогобичі діє музей Бруно Шульца. На початку 2001 були виявлені фрески, які Шульц в 1941-1942 виконав для гауптшарфюрер Фелікса Ландау на віллі останнього в Дрогобичі. У травні 2001 три фрески були зняті співробітниками центру «Яд ва-Шем» і нелегально вивезені за межі України, інші виставлені в Дрогобичі і є однією з головних визначних пам'яток міста.
Схожі презентації
Категорії