X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Анімалістичний жанр

Завантажити презентацію

Анімалістичний жанр

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Жанри образотворчого мистецтва: Портрет. Натюрморт. Пейзаж. Баталії. Побутовий. Історичний. Міфологічний. Анімалістичний. Маріністичний. Види образотворчого мистецтва Архітектура Живопис Скульптура Графіка: Декоративно-ужиткове мистецтво

Слайд 3

Якщо бачиш - на картині Намальована ріка, Чи то іній на ялинці,  Чи хмаринка здалека, Чи засніжена рівнина, Чи вузький провулок наш, То, звичайно, ця картина Називається … (пейзаж).

Слайд 4

Якщо бачиш, що з картини Ніби дивиться на нас Принц в одежі старовинній, Чи сучасний верхолаз, Льотчик, вчений балерина,  Чи художник, чи поет, Так і знай, що ця картина Називається … (портрет).

Слайд 5

Якщо художник зобразив Лицарів, що у поході, Або війни чи стихію, Що колись була в природі, Чи принцес і королів, Воїнів з мечем незвичним, Жанр цей зветься …  (історичним)

Слайд 6

Смуток, радість і любов – Художник все відображає, І красу людей у праці Він чудово розкриває. Все, що діється навкіл, Відтворить завжди готовий. Ці роботи потрапляють в жанр, Що зветься … (побутовий).

Слайд 7

Ось ти бачиш на картині: Вовк з вовчицею сидять, Лев – цар звірів – у савані З левенятами лежать. Бачиш іншого ти звіра, Що зовсім нам є незвичний, Як назвати жанр робіт цих? Жанр цей -…(анімалістичний). 

Слайд 8

Анімалістичний жанр — це різновид образотворчого мистецтва, що зображує тварин. Митців, які спеціалізуються в цьому жанрі, називають анімалістами.

Слайд 9

Зображення тварин -- одна з головних тем в мистецтві первісної людини. З часом виділився особливий жанр зображення тварин -- анімалістичний. Це вид мистецтва, в якому провідним мотивом є зображення тварин. "Анімалізм є особливою, самостійною спеціальністю, вибраною художником за схильностями та інтересами, пристрастю до зображення тварин. Тварина є головною темою, «героєм» твору, його зображення є основною метою художника...".

Слайд 10

Слайд 11

Слайд 12

Анімалістичний жанр - зображення тварин в живописі, скульптурі і графіці - є, мабуть, найдавнішим. Саме із зображення тварини в палеоліті (цей період продовжувався з часу виникнення людини до X тисячоліття до н. е.), по суті, і починається історія образотворчого мистецтва. І вже тоді виникла якщо не головна суперечність, то принаймні головна особливість цього жанру - поєднання природничо-наукового і художнього начал.

Слайд 13

У різних культур ця межа виявляється по-різному. Досить пригадати магічне декоративне мистецтво скіфів (I тис. до н.е.), що отримало назву «Звіриного стилю» із-за великої кількості образів тварин; мистецтво Стародавнього Китаю, де кожна тварина ніби живе і рухається, немов схоплена легкими штрихами або мазками пензля. Відомі чудові перуанські керамічні судини, як, наприклад, судина у вигляді ягуара, що нагадує малюнок тигра Євгенія Чарушина.

Слайд 14

Зображення тварин можна зустріти в живопису, скульптурі, графіці, декоративно-прикладному мистецтві, ілюстраціях до книг. Відомі імена багатьох художників і скульпторів-анімалістів: О. Барщ, О.Лаптєв, П. Чистяков, Н. Кардовський, П. Клодт, Є. Лан-сере, В.Ватагін, Є. Чарушин. В ілюстраціях до казок, байок тварин часто «олюднюють», тобто наділяють людськими рисами, зображують у костюмах.

Слайд 15

Слайд 16

Слайд 17

Художники-анімалісти завжди намагалися не тільки зобразити тварину реалістично (для цього вивчали її анатомію), а й передати її внутрішній світ. Один із найвідоміших художників-анімалістів Василь Олексійович Ватагін вважав, що недостатньо передати зовнішню схожість зображуваної тварини з натурою, необхідно пізнати всю складність характеру тварини. Спостережлива людина помітить «пихатість» гордовитого лева, «благородність» вірного собаки.

Слайд 18

Художники-анімалісти вивчають тварин із записником і олівцем у руках, роблять дуже багато начерків. Це розвиває спостережливість і гостроту зору, уважність, швидкість рук, уміння точно схоплювати головне і відкидати свідомо другорядне. Починати робити начерки краще всього з нерухомої натури — опудала. Це дає змогу вивчити натуру і не поспішаючи, конструктивно виконати малюнок: дотримуючись анатомії скелета, передати рухи, пропорції фігури, забарвлення, добре закомпонувати зображення.

Слайд 19

Слайд 20

Слайд 21

Слайд 22

Слайд 23

Слайд 24

Слайд 25

Слайд 26

Слайд 27

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Образотворче мистецство