X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Весільні забобони та прикмети

Завантажити презентацію

Весільні забобони та прикмети

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

“Весільні забобони та прикмети” Підготувала учениця 11-А класу Матвієць Валентина

Слайд 2

Отож, парад весільних прикмет та забобонів: За народними повір'ями вибір місяця одруження багато в чому визначає долю майбутньої сім'ї. Так святкувати весілля в січні - рано овдовіти, лютому - жити в злагоді, березні - жити на чужині, квітні - задовольнятися непостійним щастям, травні - до поневірянь і хвилювань, червні - до щасливого подружнього життя, липні - до злетів і падінь, серпні - до кохання і дружби у стосунках, вересні - до тихого і спокійного шлюбу, жовтні - до важкого життя, листопаді - до заможного життя, грудні - до зміцнення кохання з роками.

Слайд 3

Необхідно також уважно поставитись до вибору дня тижня для одруження. Так понеділок обіцяє подружжю міцне здоров'я, вівторок - багатство, середа - щастя, четвер - втрати, п'ятниця - труднощі, субота - невдачу, неділя - Боже благословення.

Слайд 4

Якщо у день весілля йде дощ - це на довге спільне життя, особливо, якщо погуляти без парасольки.

Слайд 5

Сніжна погода - до заможного благополучного життя. Якщо ж дме сильний вітер - життя молодих буде вітряним.

Слайд 6

Щоб шлюб був вдалим, молодята не повинні бачити один одного зранку в день весілля. Бажано також, щоб наречений не бачив сукні своєї обраниці до дня одруження.

Слайд 7

щоб молодим м'яко йшлося по життю, перед ними устилають килим        хто з молодять першим встане на рушник - той і буде господарем у домі    

Слайд 8

Весільний кортеж повинен мчати швидко, щоб ніяка зла сила не дісталася до них та оминати кладовища  

Слайд 9

Обручки мають бути круглі і гладкі, без різьблення, насічок і каменів, щоб і життя складалося гладко. Масивні весільні обручки - до багатства, статків.   Одружуватись з батьківськими обручками - повторити їхню долю. Нікому не можна давати міряти обручки ні до, ні після весілля. А от ненароком доторкнутися до обручок молодих на весіллі - до святкування власного.   Якщо, надягаючи обручку, впустити її - бути зраді. Після весілля обручку краще якомога рідше знімати.

Слайд 10

Намагайтеся не порвати весільну сукню впродовж свята, а якщо вже таке сталося, не зашивайте її. Після весілля сукню не можна продавати, бо "продаси" своє щастя.

Слайд 11

Щоб молоді не потребували грошей, наречений в день весілля має покласти в правий черевик монету. Щоб не відвели коханого, наречена не повинна дозволяти подрузі ставати попереду себе перед дзеркалом. Це ж стосується і жениха.   Якщо молодий вступив у калюжу перед будинком молодої - жити їй з п'яницею.

Слайд 12

Букет наречена не повинна випускати з рук протягом всього дня. В особливих випадках його можна дати потримати нареченому чи матері. Лише за весільним столом дозволяється поставити його перед собою, а ввечері слід забрати до спальні. Вважається: випустиш букет, і щастя може злетіти як птах.

Слайд 13

Гучні сигнали автомобіля також відлякують злих духів. Хто з молодят першим стане на рушник - той і буде головою сім'ї. Після того, як наречені обмінялись обручками, порожню коробочку чи подушечку з-під кілець має забирати незаміжня подруга або друг. Вінчальні свічки молодята мають задути одночасно на довге спільне життя. Той з майбутнього подружжя довше проживе, у кого під час вінчання свічка залишиться довшою. 

Слайд 14

Молодих за столом треба посадити на шубу чи кожуха, вивернутого нагору вовною, щоб жили багато. З тієї ж причини до чарок молодят кладуть по монеті, їх необхідно зберігати вдома під скатертиною. Чоловікові і дружині не можна їсти з однієї ложки на весіллі, щоб потім не бути незадоволеними один одним.

Слайд 15

Якщо в день весілля ламається підбор взуття, сімейне життя  "шкутильгатиме". Охочим зловити букет нареченої необхідно запропонувати заздалегідь заготований  "фальшивий, схожий на букет нареченої. Та дівчина, яка його впіймає, наступною вийде заміж.

Слайд 16

Після весілля наречена повинна обов'язково зберегти фату. Нею в майбутньому можна накривати хвору дитину для швидшого одужання.

Слайд 17

Дякую за увагу! =)

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Культура