X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Зчеплене успадкування

Завантажити презентацію

Зчеплене успадкування

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ЗЧЕПЛЕНЕ УСПАДКУВАННЯ

Слайд 2

Портрет Т. Моргана

Слайд 3

Якщо гени знаходяться в одній хромосомі й завжди передаються разом, говорять про повне зчеплення. Але частіше трапляється неповне зчеплення. Порушення зчеплення пояснюється кросинговером, який є обміном ідентічних ділянок гомологічних хромосом під час першої профази мейозу. Гени, що знаходяться в одній парі гомологічних хромосом, успадковуються разом і не розходяться у нащадків, бо в процесі гаметогенезу вони потрапляють в одну гамету.

Слайд 4

Гамети, у яких відбувся кросинговер, називають кросоверними. Перехрещення між хроматидами гомологічних хромосом може відбуватися одночасно в декількох точках. Кросинговер, що відбувається лише в одному місці, називають поодиноким, у двох точках одночасно — подвійним, у трьох — потрійним. Насправді, у живих клітинах кросинговер завжди є множинним, а всі інші визначення стосуються кількості генів, які досліджуються в певній групі зчеплення.

Слайд 5

Слайд 6

Слайд 7

Y-хромосома людини вважається генетично інертною, бо в ній дуже мало генів. Однак вплив Y-хромосоми на детермінацію статі в людини дуже значний. Вірогідність інактивації обох Х-хромосом у клітинах жінок однакова. Тому половина клітин жінки має інактивовану одну хромосому, а половина — другу. Таким чином, жіночі особини, гетерозиготні за генами статевих хромосом, є мозаїками. Так, черепахове забарвлення кішок обумовлене тим, що ген забарвлення шерсті представлений у одній з їх Х-хромосом алелем рудого забарвлення, а в іншій — алелем чорного забарвлення.

Слайд 8

Гени, які розташовані у статевих хромосомах, називаються генами, зчепленими зі статтю. Прикладами таких генів є гени забарвлення очей у Х-хромосомі дрозофіли, гени дальтонізму й гемофілії в Х-хромосомі людини та гени облисіння й іхтіозу в Y-хромосомі людини.

Слайд 9

Узагальнення, систематизація й контроль знань і вмінь учнів Дати відповіді на питання: 1. Що таке зчеплене успадкування? 2. Які цитологічні механізми покладені в основу зчепленого успадкування? 3. Яке значення зчеплене успадкування має для практичної ді- яльності людини? 4. Чому не завжди гени, які знаходяться в одній хромосомі, успадковуються зчеплено?

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Інформатика