Як людина отримує інформацію
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Обладнання: картки «Капітан», глобус, карта подорожі по планеті Земля, прапорці - позначення зупинок, дидактичний матеріал побудований засобами MS Word, картки із ключовими словами уроку та завданням для команд, паперові монети для підрахунку балів, інтерактивна дошка. Мета: повторити матеріал, вивчений у першому семестрі, коригувати знання учнів, розвивати пізнавальну активність, формувати вміння аналізувати, знаходити помилки, робити висновки та оцінювати один одного, сприяти розвитку уваги, виховувати інтерес до інформатики; любов до природи та тваринного світу нашої планети.
Сьогодні Ганнуся з Мудрунчиком вас запрошують у подорож, але не просту, а казкову подорож планетою комп’ютерних знань на зорельоті Елзіка. Так ми повторимо матеріал, що вивчили у І семестрі. А яка ж подорож без команд, суден та капітанів. (Клас ділиться на дві команди, кожна команда обирає собі капітана та назву). Отже, у нас є два космічні кораблі, дві команди, які будуть змагатися за те, щоб під час подорожі заробити собі якомога більше скарбів, які команди будуть отримувати за правильні відповіді. Адже як відомо, найбільший скарб – це знання. Як ми будемо подорожувати, до яких зупинок причалювати, вам підкаже карта, що знаходиться на дошці. Ну, що готові в подорож по планеті Земля? Отож, вперед!
Але перед тим як ми розпочнемо подорож повторимо правила поведінки в комп’ютерному класі та техніку безпеки при роботі з комп’ютером. Що Олесь зробив невірно ?
Ви знаєте, що люди здійснюють кругосвітні подорожі навколо Землі. Спробуємо і ми обійти всю Землю! Щоб здійснити свою мрію, використаємо зменшену модель Землі – глобус і щоб не заблукати ми склали карту нашої подорожі. На глобусі багато різних кольорів: синього, жовтого, зеленого та коричневого. Синім кольором зображують океани, моря, та озера, жовтим та зеленим – рівнинні ділянки суші, а коричневим – гори.
А ось на карті наша Земля зображена на площині. Величезні голубі простори – це океани, які оточують частини суші – континенти. Сьогодні ми відвідаємо шість континентів: Європу, Америку, Африку, Азію, Австралію, Антарктику та чотири океани: Тихий, Атлантичний, Індійський та Північно – Льодовитий.
Назва материка походить від двох назв частин світу « Європа» та « Азія» . Це найбільший материк на Землі. Він знаходиться у Північній півкулі й омивається всіма океанами земної кулі. На цьому материку живемо і ми, тут знаходиться наша країна Україна. В Євразії ростуть сосни, ялини, дуби, ягідні чагарники, кипариси, маслинові дерева. У тундрі , тайзі степах живуть олені, ведмеді, вовки. А на півдні континенту – слони, тигри, крокодили. Клімат Євразії теж дуже різноманітний: віх холодного до жаркого. У Євразії знаходиться найглибше озеро світу – Байкал. Зупинка “ Євразія” Тут наша перша зупинка. зупинка. ( помічаємо зупинку прапорцем на карті подорожі )
Це небезпечна зупинка, тому щоб заробити скарби, треба прийняти участь у вікторині: (Учитель ставить командам запитання з раніше опрацьованих тем. Яка з команд дасть більше правильних відповідей, та й отримає перший скарб.) Назвіть основні складові частини комп’ютера. Для чого призначена клавіатура комп’ютера? Чи може мишка замінити клавіатуру? Для чого призначений принтер та сканер? Які висловлення називають хибними, а які істинними? Як називався перший пристрій для лічби камінцями? Який пристрій для лічби придумали в Київській Русі? Як називалась перша обчислювальна машина? Хто створив одну з перших в Європі ЕОМ у 1951 році? Як називають маленькі картинки розташовані на робочому столі комп’ютера? Що таке інформація? Назвіть 5 органів чуттів за допомогою яких людина сприймає інформацію? Що людина може робити з інформацією? Як називається програма, в якій ви створювали зображення? Як запустити програму Paint? Як називається стовпчик зліва з квадратними кнопками в програмі Paint?
Зупинка “ Австралія” Наша друга зупинка. зупинка. ( помічаємо зупинку прапорцем на карті подорожі ) Австралія – найменший і найвіддаленіший від інших населених материків куточок Землі. Це материк, де все «навпаки»: у липні тут зима, а у січні – літо. Дерева Австралії скидають не листя, а кору. Тут водяться звірі, які вилуплюються з яєць - качкодзьоб і єхидна. Австралія – найсухіший материк Землі. До таких умов життя пристосувалися рідкісні рослини – евкаліпт, пляшкове дерево, а також тварини - сумчастий ведмідь коала, кенгуру.
Релаксація ( проводиться під спокійну музику ) Наші очі трішки втомились і ми зараз відпочинемо. Виконуємо вправи за командою: Швидко поморгати, закрити очі і посидіти спокійно, повільно рахуючи до 5. Повторити 4-5 разів. Повільно поводіть очима зліва направо і справа наліво, вгору-вниз і навпаки по 3 рази.
Завдання на картках: Конкурс пантоміми. Кожна з команд отримує завдання на картці, де написана назва одного з додаткових пристроїв комп’ютера. Поки одна команда працює за комп’ютером – інша готує як показати за допомогою пантоміми цей пристрій. Скарб отримує та команда, що вгадає правильну відповідь.
Схожі презентації
Категорії