X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Вода та її властивості

Завантажити презентацію

Вода та її властивості

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Мистецтво Візантії Олейник Владислав учень 8-В класу

Слайд 2

Історичні умови розвитку культури Візантії: Місто – центр торгівлі, ремесла та сильної влади Візантія – наступниця античної культури Вплив християнства на культурний розвиток Візантії

Слайд 3

Архітектура Однією з характерних рис візантійської архітектури було створити у глядачів враження нерукотворного дива.

Слайд 4

Архітектура Справжньою перлиною світової архітектури став храм Святої Софії (Премудрості Божої) у Константинополі.

Слайд 5

Храм Святої Софії Його називали “чудом із чудес”

Слайд 6

Храм Святої Софії Храм був побудований за наказом імператора Юстиніана всього за 5 років. Будівництвом керували Ісидор із Мілета та Анфімій із Трал. Щоденно на будівництві було задіяно до 10000 каменярів, теслярів та інших робітників. Здавалося, що храм летить над містом, як корабель над морем.

Слайд 7

Храм Святої Софії Коли через 40 вікон ллється сонячне світло – купол ніби ширяє над храмом.

Слайд 8

Храм Святої Софії Не менше захоплення викликало у сучасників і внутрішнє оздоблення собору. Стіни й колони були облицьовані різнокольоровим мармуром, порфіром, малахітом. Вражали різнокольорова мармурова підлога, тонкий орнамент та інкрустації на стінах, мерехтливі мозаїки.

Слайд 9

Архітектура Церква Сан- Віталє. Равенна. Церква Сергія і Вакха. Корстантинополь

Слайд 10

Мистецтво У Візантії для прикрашення стін храмів використовували мозаїку – живописне зображення із шматочків смальти (різнокольорового непрозорого скла), які закріплювали у сирій штукатурці.

Слайд 11

Мистецтво Капітель колони в церкві Сан-Віталє в Равенні прикрашена чудовим різьбленням по мармуру та різнокольоровими мозаїками.

Слайд 12

Живопис Стіни храмів прикрашали також фресками. Фреска – це живописне зображення по сирій (свіжій) штукатурці розведеними на чистій або вапняній воді фарбами, а також техніка стінних розписів, що дозволяє створювати органічно поєднані х архітектурою композиції.

Слайд 13

Живопис У храмах та житлах розміщували ікони. Ікона – живописне зображення Бога, Божої Матері, сцен із Біблії на дерев'яних дощечках. Ікони надзвичайно відігравали важливу роль в оздобленні візантійських храмів.

Слайд 14

Ікона Володимирської Богоматері

Слайд 15

Живопис До Х ст. у візантійських храмах сформувався іконостас – особлива перегородка з іконами, що відокремлювала вівтарну частину від молитовного залу.

Слайд 16

У Візантії у ІХ-ХІІ ст. високого розвитку досягло мистецтво емалі, запозичене зі Сходу. Емаль – тонке склоподібне покриття, що отримується високотемпературною обробкою. При виготовленні емалі скловидну різнокольорову масу наносили на поверхню виробу, розділеного тоненькими перегородками, а потім обпалювали в печі. Мистецтво емалі

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Інформатика