X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Сприйняття і представлення інформації

Завантажити презентацію

Сприйняття і представлення інформації

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Сприйняття і представлення інформації

Слайд 2

Сприйняття інформації Інформація та писемність Мови природні і формальні Форми подання інформації Фізкультхвилинка Питання та завдання ПЛАН УРОКУ:

Слайд 3

Сприйняття інформації Зір Слух Нюх Смак Дотик

Слайд 4

Таким чином, існують різні способи сприйняття інформації людиною, вони пов'язані з різними органами чуття: • через зір ми отримуємо інформацію у вигляді зображення; • через слух сприймається інформація в звуковому вигляді; • через нюх сприймається інформація у вигляді запахів; • через смак - інформація від смакових відчуттів; • через дотик - інформація у вигляді тактильних відчуттів.

Слайд 5

Можна сказати, що органи чуття є інформаційними каналами між зовнішнім світом і людиною. При втраті одного з таких каналів (наприклад, зору або слуху) посилюється інформаційна роль інших органів чуття. Прикладом цього є великий композитор Бетховен, який був глухим.

Слайд 6

Найчастіше люди спілкуються між собою в усній або письмовій формі, тобто розмовляють, пишуть листи, записки, статті, книги і т. п. Письмовий текст складається з букв, цифр, дужок, крапок, ком та інших знаків. Усна мова теж складається із знаків. Тільки ці знаки не письмові, а звукові. Лінгвісти їх називають фонемами. З фонем складаються слова, із слів - фрази. Між письмовими знаками та звуками є прямий зв'язок. Адже спочатку з'явилася мова, а вже потім - писемність. Інформація та писемність

Слайд 7

Писемність для того і потрібна, щоб зафіксувати на папері людську мову. Окремі букви або поєднання букв позначають звуки мови, а розділові знаки - паузи, інтонацію. Історія писемності Писемність, якою користуємося ми і більшість європейських країн, називається звуковою. Китайська писемність називається ідеографічної. У ній один значок (його часто називають ієрогліфом) позначає слово або значну частину слова. А японський лист називається складовим, там один значок позначає склад.

Слайд 8

Найдавшіна форма писемності, яка йде від первісних людей, називається піктографічною. Одна піктограма - це малюнок, який позначає поняття або навіть ціле. Наприклад, всім знайомі знаки, які намальовані на етикетках на одязі - це піктограми.

Слайд 9

Мови природні і формальні Природна мова - в лінгвістиці і філософії мову, що використовується для спілкування людей (на відміну від формальних мов та інших типів знакових систем, також званих мовами в семіотиці) і не створений штучно. Крім розмовних (природних) мов існують формальні мови. Як правило, це мови якої-небудь професії або галузі знань. Наприклад, математичну символіку можна назвати формальним мовою математики; нотну грамоту - формальним мовою музики. Людська мова і писемність тісно пов'язані з поняттям «мова». Розмовні мови мають національний характер. Є російська, англійська, китайська, французька та інші мови. Мова - це знаковий спосіб представлення інформації. Спілкування мовами - це процес передачі інформації в знаковій формі.

Слайд 10

Інформацію людина представляє з допомогою різних мов. Знакове подання інформації Наприклад, люди з вадами слуху, замінюють мову на жестикуляцію. Жести диригента передають інформацію музикантам, суддя на спортивному майданчику користується певною мовою жестів. Графічна форма подання інформації Це малюнки, схеми, креслення, карти,графіки, діаграми. При вивченні багатьох шкільних предметів активно користуєтеся такою графічною інформацією. Наочність графічної інформації полегшує розуміння закладеного в неї змісту.

Слайд 11

Форми подання інформації людиною бувають: • текст на природній мові в усній або письмовій формі; • графічна форма: малюнки, схеми, креслення, карти, графіки, діаграми; • символи формальної мови: числа, математичні формули, ноти, хімічні формули, дорожні знаки тощо

Слайд 12

Слайд 13

Слайд 14

Слайд 15

Це цікаво знати З історії виникнення листів МАЛЮНКОВЕ ПИСЬМО ВУЗЛИКОВЕ ПИСЬМО НА ГЛИНЯНИХ ПЛИТКАХ НА ДЕРЕВ’ЯНИХ ДОЩЕЧКАХ БЕРЕСТЯНІ ГРАМОТИ ПАПІРУС ПЕРГАМЕНТ ПАПІР Вампум - нанизані на стрічку морські черепашки.

Слайд 16

Поширеним було вузликове письмо – кіпу: зміст послань у ньому передавався через кількість прив’язаних до мотузки чи палиці шнурів і вузлів на них, їх колір; через форму, розташування.

Слайд 17

Питання для самоперевірки: Чим відрізняються знакова та графічна форми подання інформації? Чим відрізняються природна та формальна мова? Які способи сприйняття інформації людиною ви запам’ятали? формальні мови. Згадайте дещо з історії писемності Чим відрізняються фонеми від піктограми? Які форми подання інформації ви знаєте? ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!!!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Інформатика