X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Протоколи Інтернету"

Завантажити презентацію

"Протоколи Інтернету"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Протоколи Інтернету. Протоколи мережі інтернет.

Слайд 2

Всесвітню мережу Інтернет, що народилася менш чверті століття назад як побічний продукт американської військової технології передачі даних, у цей час порівнюють із такими поворотними моментами в розвитку техніки й технології як будівництво залізниць, поява автомобіля й освоєння космосу. Темпи еволюції Інтернет вражають і не мають собі рівних в історії. Якщо на зорі розвитку Мережі її розглядали головним чином як найбільшу у світі довідкову систему, то сьогодні це розвинене середовище, що надає найрізноманітніші сервіси й послуги.

Слайд 3

Інтернет - це світова комп'ютерна мережа. У ній множина комп'ютерів по всьому світі з'єднані проводами, телефонними лініями, радіо й супутниковим зв'язком. Зі свого персонального комп'ютера Ви можете зв'язатися з будь-якою крапкою земної кулі й одержати доступ до інформації, що втримується на будь-якому комп'ютері, підключеному в мережу Інтернет. А тому що кількість користувачів всесвітньою мережею росте, то й ростуть Ваші можливості в ній. Ви можете вступати в дискусії по темі або інших темах, відвідувати віртуальні виставки, вести електронний бізнес, спілкуватися за допомогою пошти й багато чого іншого. Достоїнствами роботи в мережі Інтернет є швидкість, дешевина, багатоаспектність і перспективність.

Слайд 4

Виникнення Інтернет. Прабатьком Інтернет була мережа ARPANet. Вона виникла в 1969 році, в Америці, для того, щоб полегшити співробітництво між організаціями оборонної промисловості, розкиданими по різних штатах. Спочатку вона з'єднувала комп'ютерні системи одного типу, але в міру розвитку виникла необхідність в обміні даними між "різнорідними" мережами. Так виник проект Interneting Project. У результаті був створений стандарт передачі даних - протокол TCP/IP.

Слайд 5

Протоколи передачі даних. Протоколом передачі даних називається угода, що встановлює, як повинна здійснюватися передача даних з комп'ютера в комп'ютер і як можна розпізнавати й усувати помилки, які можуть при цьому виникати.

Слайд 6

для того, щоб здійснилася ідея необмеженої комунікації між комп'ютерами Інтернет, використовується той самий протокол TCP/IP. Він складається з набору протоколів, кожний з яких виконує різні задачі: TCP, UDP - транспортні протоколи, що управляють передачею даних між машинами. IP, ICMP, RIP - протоколи маршрутизації. Вони обробляють адресацію даних, забезпечують фактичну передачу даних. DNS, ARP - протоколи підтримки мережної адреси забезпечують ідетифікацію машини з унікальним номером і ім'ям. FTP, TELNET - протоколи прикладних сервісів. Це програми, які користувач використовує для одержання доступу до різних послуг та ін.

Слайд 7

Сервіси мережі Інтернет. Протоколи сімейства TCP/IP реалізують усілякі сервіси (послуги) Інтернет.

Слайд 8

WWW Найпопулярніший з них - World Wide Web (скорочено WWW, W3 або Web), його ще називають Всесвітньою павутиною. Подання інформації в WWW засновано на можливостях гіпертекстових посилань. Гіпертекст - це текст, у якому містяться посилання на інші документи. Це дає можливість при перегляді деякого документа легко й швидко переходити до іншої пов'язаної з ним за змістом інформації, що може бути текстом, зображенням, звуковим файлом або мати будь-який інший вид, прийнятий в WWW. При цьому зв'язані посиланнями документи можуть бути розкидані по всій земній кулі. Численні пересічні зв'язки між документами WWW комп'ютерною павутиною охоплюють планету - звідси й назва. Таким чином, пропадає залежність від місцезнаходження конкретного документа.

Слайд 9

E - mail Наступний вид сервісу Інтернет - електронна пошта, або E - mail. Вона призначена для передачі в мережі файлів будь-якого типу. Одні з головних її переваг - дешевина й швидкість.

Слайд 10

Телеконференції UseNet Телеконференції UseNet являють собою електронні форуми. Користувачі Інтернет посилають туди свої повідомлення, у яких висловлюються по певній темі. Повідомлення надходять у спеціальні дискусійні групи - телеконференції, при цьому кожна думка стає доступним для всіх учасників конкретної групи. Уже сьогодні UseNet має більше 20 000 телеконференцій, присвячених різним темам: комп'ютерам, рецептам, питанням генної інженерії й многому іншому.

Слайд 11

Протокол передачі файлів FTP Протокол передачі файлів FTP використовується для переписування файлів з дистрибутивними копіями програм з вилучених серверів на Ваш комп'ютер. Залежно від своїх прав (звичайний користувач або ін.) Ви можете робити ті або інші дії стосовно вилученого сервера ( у більшості випадків це копія наявної на ньому інформації).

Слайд 12

Gopher Сервери Gopher були провісниками World Wide Web. Це інформаційні сервери, на яких утримуватися документи академічної спрямованості й більші текстові файли. Для користувачів інформація на серверах Gopher представляється у вигляді ієрархічних меню.

Слайд 13

Telnet Програма Telnet була розроблена для забезпечення дистанційного доступу до вилученого комп'ютера в Інтернет. При цьому комп'ютер користувача виступає як термінал, підключений до великого комп'ютера.

Слайд 14

Для того, щоб зв'язатися з деяким комп'ютером у мережі Інтернет, Вам треба знати його унікальну Інтернет-адресу. Існують два рівноцінних формати адрес, які різняться лише за своєю формою: IP-адреса й DNS-адреса. IP – адреса IP - адреса складається із чотирьох блоків цифр, розділених крапками. Він може мати такий вигляд: 148.32.253.1 Кожний блок може містити число від 0 до 255. Завдяки такій організації можна одержати понад чотири мільярди можливих адрес.

Слайд 15

IP - адреса має числовий вигляд, тому що його використовують у своїй роботі комп'ютери. Але він досить складний для запам'ятовування, тому була розроблена доменна система імен: DNS. DNS-адреса включає більше зручні для користувача буквені скорочення, які також розділяються крапками на окремі інформаційні блоки (домены). Наприклад: www.tsua.net Якщо Ви вводите DNS-адресу, то він спочатку направляється в так званий сервер імен, що перетворить його в 32-бітну IP-адресу для машинного зчитування.

Слайд 16

Підготувала: Матвєєва Вероніка (103група)

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Інформатика