X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
КАТЕРИНА БІЛОКУР

Завантажити презентацію

КАТЕРИНА БІЛОКУР

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Учениці 7-Б класу Райтер О. і Босович В.

Слайд 2

Основні компоненти: азот (78,09%), кисень (20,95%), аргон (0,93%), вуглекислий газ (0,03%), незначна кількість інертних газів. Від вмісту пилу і пари в повітрі залежать оптичні властивості атмосфери.

Слайд 3

Роль атмосфери в природних процесах біосфери: визначає тепловий режим поверхні землі, регулює сезонні і добові коливання температури, захищає її від шкідливих космічного й ультрафіолетового випромінювань, метеоритних «дощів».

Слайд 4

Повітря як кліматичний фактор постійно впливає на рослини. Цей вплив викликаний рухом повітря (вітром). Крім того, повітря є одним із джерел живлення рослин. Повітряне живлення зеленої рослини — фотосинтез — тісно пов'язане з використанням Карбону. Майже половина сухої маси рослини припадає на Карбон, засвоєний нею з повітря.

Слайд 5

Певну роль у житті рослин відіграє також рух повітря. Вплив вітру може бути прямим і непрямим. Прямий вплив багатогранний, це перш за все механічна дія: вітролом, пошкодження дерев і кущів. Формотворча роль вітру помітна на багатьох рослинах відкритих місць — тундр, степів, напівпустель, пустель (прапороподібні, сланкі і карликові форми тощо).

Слайд 6

Без їжі людина може прожити 5 тижнів, без води – 5 днів, без повітря – 5 хвилин.

Слайд 7

Слайд 8

Забруднення розрізняють: за походженням – природне і антропогенне; за джерелами – хімічне, фізичне, механічне, біологічне; за тривалістю дії – тимчасове і постійне; за масштабом поширення – локальне, регіональне і глобальне.

Слайд 9

Джерела природного забруднення атмосфери: надходження космічного пилу (83 кг/доб.); вулканічна діяльність; вітрова ерозія грунтів; вивітрювання гірських порід; лісові і степові пожежі; масове цвітіння рослин; випаровування морської води; гниття рослин і тварин.

Слайд 10

Антропогенне забруднення – наслідок людської діяльності. Швидкість нагромадження забруднювачів в атмосфері міст часто перевищує можливості самоочищення. Порушується екологічна рівновага в регіонах.

Слайд 11

Основний шлях забруднення атмосферного повітря – зростання споживання паливних ресурсів.

Слайд 12

У зв'язку з бурхливим розвитком промисловості і спалюванням величезної кількості палива темпи витрати запасів вільного кисню і нагромадження діоксиду вуглецю в атмосфері різко зросли. У результаті кругообіг вуглецю в природі виявився порушеним. Потужним і надзвичайно небезпечним фактором забруднення атмосфери є катастрофи на АЕС (Чорнобильська аварія) і випробування ядерної зброї в атмосфері. Це зв'язано як зі швидким розносом радіонуклідів на великі відстані, так і з довгостроковим характером забруднення території.

Слайд 13

Основні забруднювачі повітря житлових приміщень пил і тютюновий дим, чадний і вуглекислий гази, двоокис азоту, радон і важкі метали, інсектициди, дезодоранти, синтетичні миючі речовини, аерозолі ліків, мікроби.

Слайд 14

У світі щорічно спалюється понад 1 млрд т умовного палива і викидається в атмосферу: • 20 млрд т – вуглекислого газу (СО2); • 300 млн т – оксиду вуглецю (чадного газу СО); • 50 млн т – діоксиду азоту (NO2); • 160 млн т – діоксиду сірки (SO2); • 4-5 млн т – сірководню (H2S) та інших шкідливих речовин; • 400 млн т – золи, сажі, кіптяви. За даними ЮНЕСКО, у 1990 р. у результаті діяльності людини в атмосферу за рік надійшло: • 25,5 млрд т оксидів вуглецю; • 190 млн т оксидів сірки; • 65 млн т оксидів азоту; • 1,4 млн т хлорфторвуглеців (фреонів) • та ін. (свинцю, кадмію, ртуті, міді, нікелю, хлору, цинку й ін. речовин). 400 найбільших міст світу викидають в атмосферу щорічно понад 3 млрд т відходів, що на 500 млн т більше, ніж 578 найактивніших вулканів планети.

Слайд 15

«Кажуть любов важливіша, ніж повітря... Так от, це неправда: повітря все ж важливіше!» « Якщо ти за все життя не посадив жодного дерева – плати за чисте повітря»

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Інформатика