канада
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Презентація на тему: «Глобальне потепління» Підготувала Студентка 3 курсу Групи ГБ – 3 Павленко Вікторія Викадач : Дудка І.Г.
Що таке глобальне потепління? Глобальне потепління - це повільне і поступове збільшення середньої температури на нашій планеті, яке спостерігається в даний час . Глобально потепління - це факт, сперечатися з яким безглуздо, і саме тому необхідно тверезо і об'єктивно підійти до його осмислення.
Причини глобального потепління За науковими даними, глобальне потепління може бути викликано безліччю факторів: - виверження вулканів; - поведінка Світового океану (тайфуни, урагани тощо); - сонячна активність; - магнітне поле Землі; - діяльність людини. Так званий антропогенний фактор. Ідея підтримується більшістю вчених, громадських організацій і ЗМІ, що зовсім не означає її непохитну істину. Швидше за все, виявиться, що кожна з цих складових вносить свій внесок в глобальне потепління.
Зростання температур За температурою документально спостерігають близько 150 років. Прийнято вважати, що вона піднялася десь на 0,6°С за минуле століття, хоча до сих пір чіткої методики визначення цього параметра не існує, так само немає впевненості в адекватності даних столітньої давності. Подейкують, що потепління різко почалося з 1976 року, з початку бурхливої індустріальної діяльності людини, а максимального прискорення досягло в другій половині 90-х років.
Приблизна швидкість танення льодовиків Гренландії складає на сьогоднішній день близько 15 кілометрів на рік.
Результат глобального потепління - підвищення рівня Світового океану Рівень світового океану за останнє століття підвищився на 15-20 сантиметрів. Збільшення приблизно на 2-5 сантиметрів є результатом танення льодовиків, а ще на 2-7 сантиметрів – завдяки розширенню океанічних вод унаслідок потепління температури в океані.
Супутникові дані показують, що з кінця 1960-х років сніговий покрив в Північній півкулі кожні десять років зменшується на 13%.
Клімат стає жаркішим. В Європі стало спекотніше Ретельне вивчення європейських денних температур показало, що за минуле століття тривалість теплових хвиль на континенті подвоїлася, а кількість нетипово спекотних днів зросла майже втричі.
У результаті глобального потепління Північний Льодовитий океан стає все більш прісним. Така тенденція спостерігається протягом останніх 50 років і зберігається донині. Головні причини цього – збільшення дощових опадів в Арктиці й прискорене танення океанічного льоду.
Окрім того, підвищення рівня океану хоча б на 1 метр приведе до того, що 145 мільйонів людей опиняться в районі затоплення і повеней.
Якщо терміново не вжити заходів, то вже в найближчі роки людство очікують повені, посухи й катастрофічні урагани.
За висновками вчених, глобальне потепління призведе до зменшення кількості продовольства на планеті Так, виробництво зернових може зменшитися на 20%
Схожі презентації
Категорії