X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Ізомери

Завантажити презентацію

Ізомери

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

“Життя та творчість Панаса Мирного”

Слайд 2

Після кільПанас Якович Рудченко народився 13 травня 1849 року в родині бухгалтера повітового  казначейства в місті Миргороді на Полтавщині. кох років навчання в Миргородському парафіяльному, а потім у Гадяцькому повітовому училищі чотирнадцятилітній хлопець йде на роботу. 

Слайд 3

Чиновницька служба Рудченка почалася в 1863 році в Гадяцькому повітовому суді. Наступного року він переходить у повітове казначейство помічником бухгалтера, а потім займає цю ж посаду в Миргородському казначействі. Так минули перші вісім років служби. На цей час припадають його перші спроби літературної творчості та фольклористичної діяльності.

Слайд 4

З 1871 року Панас Рудченко живе і працює в Полтаві, займаючи різні посади в місцевій казенній палаті. Його зовсім не приваблювала чиновницька кар'єра. І. П. Рудченко починає пробувати свої сили в літературі. Прикладом для нього був старший брат Іван,який вже за того часу багато де друкувався,і був відомий у широких колах людей.

Слайд 5

Літературна праця стає справжньою втіхою і відрадою для Панаса Мирного. Перші його твори вірш «Україні» та оповідання «Лихий попутав»), підписані прибраним ім'ям Панас Мирний, з'явилися за кордоном, у львівському журналі «Правда» в 1872 році. Попри те, що в 1870 — 1880-х роках письменник продовжує інтенсивно працювати, його твори, в зв'язку з цензурними переслідуваннями українського слова в Російській імперії, друкувались переважно за кордоном і в Наддніпрянській Україні, тому були майже невідомі широким колам читачів.

Слайд 6

Тільки в середині 1880-х років твори Панаса Мирного починають друкуватися на Наддніпрянщині: на сторінках альманаху «Рада», який видавав Михайло Старицький у 1883 — 1884 pp., публікуються перші дві частини роману «Повія» та два оповідання з циклу «Як ведеться, так і живеться». 1886 року в Києві виходять збірник творів письменника «Збираниця з рідного поля» та комедія «Перемудрив». Одночасно Мирний продовжує виступати і в західноукраїнських збірниках та журналах, де друкуються такі його твори, як «Лови», «Казка про Правду та Кривду», «Лимерівна», переспів «Дума про військо Ігореве».

Слайд 7

Підтримував Панас Мирний тісні зв'язки з багатьма діячами української культури —Лисенком, Старицьким,  Карпенком-Карим,  Кропивницьким, Коцюбинським,Лесею Українкою,  Заньковецькою, Білиловським,Жарком. Як член комісії міської думи він бере активну участь у спорудженні пам'ятника Івану Котляревському в Полтаві. Ювілейна монета НБУ  «Панас Мирний» номіналом 2 гривні

Слайд 8

Твори Оповідання («Лихий попутав», автобіографічне оповідання «Ганнуся», цикл оповідань «Як ведеться, так і живеться», «Пасічник», «Яків Бородай», «Замчище», «Визвол», «Морозенко») Повісті («П'яниця», «Лихі люди», «Лихо давнє й согочасне», «Голодна воля», «За водою») Романи («Хіба ревуть воли, як ясла повні?», «Повія») Новела «Лови» П'єса «Лимерівна»

Слайд 9

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Інформатика