X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
фізика

Завантажити презентацію

фізика

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Усунення тимчасової та постійної жорсткості води

Слайд 2

Твердість води — це сукупність властивостей, зумовлених вмістом у воді катіонів Кальцію Са2+ і Магнію Mg2+. Вода, що містить йони Магнію Mg2+ і Кальцію Са2+, називається твердою. Однією з таких є джерельна вода. Вода, в якій цих йонів немає або їх вміст незначний, — м’яка. Наприклад дощова вода.

Слайд 3

Тимчасову твердість води усувають кип’ятінням: Під час нагрівання йони Са2+ і Мg2+ виводяться з розчину у вигляді нерозчинних карбонатів. Саме легкість усунення тимчасової твердості води під час нагрівання зумовлює назву — «тимчасова»

Слайд 4

Назва «постійна твердість» походить саме від того, що її не можна усунути простим нагріванням води (солі не розкладаються). Її усувають введенням у воду деяких реагентів — натрій карбонату (кальцинована сода), кальцій гідроксиду (вапняна вода), натрій ортофосфату. Одночасно усувається як тимчасова, так і постійна, тобто загальна твердість води. Наприклад:

Слайд 5

Сучасний спосіб пом’якшення води заснований на використанні катіонітів. Катіоніти це тверді речовини, нерозчинні у воді, до складу яких входять рухливі катіони Na+. Катіони Na+ можуть обмінюватися на катіони навколишнього середовища, наприклад Са2+ і Mg2+. Під час пропускання води крізь йонобмінну колонку йони Са2+ і Mg2+ затримуються в ньому, а катіони Na+ переходять у воду: Na 2 R + Са 2 + = СаR + 2Na+ Na 2 R + Са 2 + = СаR + 2Na+

Слайд 6

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Інформатика