X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Блок презентація

Завантажити презентацію

Блок презентація

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Життєвий і творчий шлях Федеріко Гарсіа Лорка

Слайд 2

Федеріко Ґарсія Лорка  — іспанський поет і драматург, відомий також як музикант і художник-графік. Центральна фігура «покоління 27 року», один з найяскравіших і значніших діячів іспанської культури XX століття.

Слайд 3

Федеріко Ґарсія Лорка  — іспанський поет - модерніст, на формування поетики котрого справили вплив Європейський сюрреалізм, іспанська барочна лірика та народнопісенна традиція. Широко використовуючи фольклорні джерела й тим самим надаючи створеному ним художньому світу національного колориту, Гарсіа Лорка сягнув вершини модерністської міфотворчості.

Слайд 4

Дитинство Лорки Федеріко Гарсіа Лорка народився в 1898 році в Іспанському селищі Фуенте Вакерос біля Гранади в родині заможного орендаря Фернандо . Його мати, Вісента Лорка була шкільною вчителькою . Дитячі роки Федеріко Гарсіа Лорки пройшли в атмосфері поетичних образів стародавніх іспанських переказів, пісень, музики. Батько грав на гітарі і писав стародавні андалузькі пісні - "канте хондо", мати прекрасно грала на фортепіано. «Моє дитинство – це село і поле. Пастухи, небо та безкраї простори» – згадував Лорка.

Слайд 5

Усе життя Федеріко буде черпати натхнення в поезії рідного краю, легендах і реальних випадках, відчуття з дитинства пізніше перетворяться у вірші, романси, п'єси.      У 1909 році родина переїхала в Гранаду. Федеріко пішов у школу.

Слайд 6

Музика і Лорка В життя Лорки музика увійшла набагато раніше ніж поезія та проза. Талановитий композитор з дитинства знав і любив європейську класику, але з'єднався на все життя з тою музикою, яку почув першою на вулицях андалузького селища. Випадок звів його з Антоніо Сегура - учнем великого Верді, він знайшов у хлопчика великі здібності до музики. Ф.Г.Лорка співав та грав постійно – вдома, в кругу друзів, скрізь. Під час літературного спору, згадують друзі, Лорка підходив до рояля, і декілька аккордів, два рядка народної пісні мирили опонентів.

Слайд 7

     У 1914 році Федеріко поступив у Гранадський університет на факультет літератури, філософії і факультет права. Близько зійшовся з мислячою групою студентів, вони називали себе "закоулочники".      Читали  вірші, сперечалися, деякі з них писали самі, разом складали пародії на відомих поетів. І дуже часто виявлялося, що варіант Федеріко найбільш вдалі.

Слайд 8

Ла Баррака Лорка організував пересувний університетський театр «Ла Баррака». Він привіз у глухі селища, де ніколи не бачили театру, іспанську класику. На двох грузовиках ( в одному – трупа, в іншому – реквізит та декорації) театр мандрував по Іспанії. Лорка писав музику для п'єс, малював костюми та був чудовим актором.

Слайд 9

Друзі Лорки      У "Студентській резиденції" Федеріко близько зійшовся з починаючим художником  Сальвадором Далі. Кілька разів гостював у С.Далі в Кадакесі. Подружився з молодшою сестрою Далі Ганною Марією.          Федеріко малює. Малюнки його по-дитячому наївні, але і по-дитячому виразні, а враження роблять трагічне. Друзі влаштували виставку малюнків Лорки в Барселоні. Виставка особливого успіху не мала.

Слайд 10

Навіть прозаїки завжди починають з поезії. Лорка – поет по своїй внутрішній сутності – почав з прози. Його «Враження та пейзажі» - невеличкий збірник та щоденник студентської мандрівки по Іспанії – вийшли в Гранаді у 1918 році. Проза Ф.Г.Лорки

Слайд 11

Поезія Федеріко Гарсіа Лорки «Почуття та пейзажі», 1918 «Книга віршів», 1921 «Пісні», 1927 «Перші циганські романси», 1928 «Поема про глибоку пісню», 1931 «Сонети про смутну любов», 1935 «Перші пісні», 1936 «Поет у Нью-Йорку», посмертна збірка, 1940  

Слайд 12

Слово стало музикою Канте хондо – «глибинний спів», андалузька пісенна культура, одна з найдавніших у Європі. Фольклор для Лорки – традиція, постійне оновлення. Митець наголошував: «Дві стихії – поезія та музика – борються в канте хондо».

Слайд 13

«Циганське романсеро» 1928 рік Лорці вдалося возродити та перетворити старовинний, ісконно іспанський жанр – романс. Поет говорив: «Я хотів з'єднати циганську міфологію зі всією сьогоднішньою буденністю та отримати щось дивне, і здається, по-новому чудове»

Слайд 14

Слайд 15

Слайд 16

П'єси «Чаклунство метелика»: написана в 1919-20, вперше показана в 1920 «Маріана Пінеда», написана в 1923-25, вперше показана в 1927  «Чудова чоботарка»: написана в 1926-30, вперше показана в 1930, перероблена в 1933 «Любов дона Перлімпіна з Белізою у його саду»: написана в 1928, вперше показана в 1933 «Криваве весілля»: написана в 1932, вперше показана в 1933 «Йерма», написана у 1934, вперше показана у 1934 Лорка ніколи не залишав драматургію

Слайд 17

«Донья Росіта, дівиця, або Мова квітів»: написана в 1935, вперше показана в 1935 «Лялькова вистава Дона Крістобаля»: написана в 1931, вперше показана в 1935 «The Billy-Club Puppets»: написана в 1928, вперше показана в 1937  «Коли мине п'ять років»: написана у 1931, вперше показана у 1945 «Дім Бернарди Альби»: написана у 1936, вперше показана у 1945 «The Public»: написана в 1930–1936, вперше показана в 1972 «Комедія без назви»: написана в 1936, вперше показана в 1986

Слайд 18

Його життя та поезія обірвані на півслові Перед початком громадянської війни Гарсія Лорка виїжджає з Мадрида в Гранаду, хоча було очевидно, що там його чекає серйозна небезпека: на півдні Іспанії були особливо сильні позиції правих. 18 серпня 1936 націоналісти заарештовують Гарсіа Лорку, і наступного дня поета вбивають як республіканця та комуніста.

Слайд 19

« Найбільш печальна радість – бути поетом. Все інше не має значення. Навіть смерть». Федеріко Гарсіа Лорка

Слайд 20

Будинок – музей Ф.Г.Лорки

Слайд 21

Пам'ятник Федеріко Гарсіа Лорці в місті Мадрид. Площа Санта Анна

Слайд 22

До 100 річчя з Дня народження поета випущено марки та монети.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Інформатика