X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Алгоритми

Завантажити презентацію

Алгоритми

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Лекція №11 Тема: “ОСНОВИ ПРОГРАМУВАННЯ” Загальна характеристика етапів рішення задач на ПЕОМ. Поняття алгоритму, основні властивості. Методи запису алгоритмів. Алгоритмічні мови: поняття і класифікація.

Слайд 2

Слайд 3

Модель (від лат. «modulus» - міра, зразок, норма) – це прообраз, опис або зображення якогось об’єкта. Моделювання – це особлива форма експерименту, яка полягає в тому, що досліджується не сам об’єкт, певна його заміна. Форми моделювання є дуже різноманітними і залежать як від самого об’єкта, так і від мети його вивчення.

Слайд 4

Слайд 5

Поняття алгоритму Алгоритм – деякий скінченний порядкований набір дій, послідовне виконання яких через скінченну кількість кроків приводить до розв’язку задачі.

Слайд 6

Поняття алгоритму Термін “алгоритм” походить від імені арабського математика Мухаммеда аль-Хорезмі, який запропонував порядок виконання арифметичних дій над числами.

Слайд 7

Слайд 8

Хто або що може бути виконавцем алгоритму? Кожен алгоритм будується з розрахунку на деякого виконавця, із врахуванням системи вказівок, які він здатен виконати.

Слайд 9

Способи подання алгоритмів Письмовий – записаний чи надрукований. Усний – сказаний вголос. Схематичний – представлений у вигляді схеми чи креслення. Графічний – намальований малюнком чи знаками. Кодований – у зашифрованому виді, зрозумілому для виконавця.

Слайд 10

Які існують форми подання алгоритмів? Словесне подання Словесний спосіб подання алгоритму є найбільш прийнятним для опису інструкцій побутового характеру, дій на випадок надзвичайної ситуації, фармакологічних чи кулінарних рецептів, тощо. Рецепт "Піца нашвидкуруч": 1. В рівних пропорціях змішайте сметану з томатною пастою, за бажанням додайте орегано чи інші спеції. 2. Отриманий соус намажте на хліб. 3. Зверху викладіть порізані на шматочки помідори та болгарський перець, половинки маслин. Або інші улюблені варіанти начинки. 4. Натертий чи нарізаний скибочками сир покласти зверху. 5. На кілька хвилин поставити отримане в духовку, аерогриль чи мікрохвильовку. Графічне подання.

Слайд 11

Формулою Записом алгоритму можна вважати формулу, тому що з неї випливає порядок здійснення обчислень для здобуття числового результату. Якщо виконується серія розрахунків за однаковими формулами, то для запису алгоритму іноді використовується розрахункова таблиця, де визначаються всі етапи обчислень і фіксуються проміжні результати.

Слайд 12

Навчальна алгоритмічна мова Алгоритм записаний НАМ повинен мати назву. Послідовність кількох команд, що виконуються одна за одною називають серією. Запис будь-якого алгоритму починається із заголовка. Величини, що є вхідними для алгоритму називаються АРГументами, а результуючі величини – РЕЗультатами.

Слайд 13

Блок-схеми Поширеним способом наочного подання алгоритму є блок-схема. Вона складається з геометричних фігур, які з’єднані напрямленими лініями. Зміст дій описується всередині геометричних фігур. Порядок виконання дій задається лініями. Для подання алгоритму застосовуються геометричні фігури двох видів - прямокутники та ромби. У прямокутниках записують дії, які мають виконуватися, в ромбах - умови, які треба перевіряти. Перевірка умов потрібна для вибору тих чи інших подальших дій. Якщо прямокутник має один вхід і один вихід, то у ромба вхід один, а виходів - два. Коли перевіряється умова, записана в ромбі, то існує два можливих варіанти: умова або виконується, або ні. На ці випадки ("так" і "ні") і є два виходи з ромба, які спрямовують подальші дії виконавця алгоритму залежно від результату перевірки умови.

Слайд 14

Основні блоки алгоритму

Слайд 15

Мова програмування — формальна мова представлення програм для системи програмування.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Інформатика