About Computers
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
ЗАРОДИЛАСЯ ВОНА ЗАВДЯКИ МІНІСТЕРСТВУ ОБОРОНИ США. В 1969 РОЦІ ПРОВОДИЛИСЯ СПЕЦІАЛЬНІ СЕКРЕТНІ ТЕСТУВАННЯ ДЕКІЛЬКОХ КОМП’ЮТЕРНИХ МЕРЕЖ В УМОВАХ ВІЙСЬКОВИХ ДІЙ. НЕОБХІДНО БУЛО ВИРІШИТИ ЗАДАЧУ ЗБЕРЕЖЕННЯ ІНФОРМАЦІЇ В РАЗІ, ЯКЩО ОДИН З КОМП’ЮТЕРІВ МІГ ВИЙТИ З ЛАДУ. Як тільки його не називають: всесвітня мережа, глобальна мережа, всесвітня павутина. Ця «павутина» або мережа, дійсно, «обплутує» нашу землю.
ПЕРША НАЗВА ІНТЕРНЕТУ ЗВУЧАЛА ЯК «INTERNET TRANSMISSION CONTROL PROGRAM» ВСЕСВІТНЮ ПАВУТИНУ ЯК ТАКУ ВПЕРШЕ ВІДКРИВ ТІМ БЕРНЕРС-ЛІ У 1989 РОЦІ. У ПЕРШІ ДНІ ІСНУВАННЯ ВЕСЬ ІНТЕРНЕТ БУВ РОЗМІЩЕНИЙ НА ЙОГО ПЕРСОНАЛЬНОМУ КОМП’ЮТЕРІ МАРКИ NEXT. НАЙПЕРШИЙ СМАЙЛИК, ЯКИЙ БУВ ПЕРЕДАНИЙ ЕЛЕКТРОННИМ ШЛЯХОМ В 1979 РОЦІ, ВИГЛЯДАВ ТАК: ЙОГО ВІДПРАВИВ КЕВІН МАККЕНЗІ. ЧЕРЕЗ КІЛЬКА РОКІВ СКОТТ ФАЛМАН СТВОРИВ СУЧАСНУ ВЕРСІЮ ПОПУЛЯРНОЇ ЕЛЕКТРОННОЇ ЕМОЦІЇ:. -)
СВОГО ЧАСУ РАДІО ЗНАДОБИЛОСЯ 38 РОКІВ, ЩОБ ДОСЯГТИ РУБЕЖУ В 50 МІЛЬЙОНІВ СЛУХАЧІВ. ТЕЛЕБАЧЕННЮ ПОТРЕБУВАЛИСЯ 13 РОКІВ ДЛЯ ЗАЛУЧЕННЯ ТАКОЇ КІЛЬКОСТІ ГЛЯДАЧІВ. А ІНТЕРНЕТОМ СТАЛИ КОРИСТУВАТИСЯ 50 МІЛЬЙОНІВ ЧОЛОВІК ВЖЕ ЧЕРЕЗ 4 РОКИ ПІСЛЯ ЙОГО СТВОРЕННЯ. ПЕРШИМ В СВІТІ ВЕБ-САЙТОМ, ДОСТУПНИМ В РЕЖИМІ ОНЛАЙН, БУВ HTTP://INFO.CERN.CH - СТВОРЕНИЙ 6 СЕРПНЯ 1991 РОКУ. ВІН СКЛАДАВСЯ З ОДНІЄЇ ВЕБ-СТОРІНКИ, НА ЯКІЙ БУЛО 153 СЛОВА.
КІЛЬКІСТЬ ПРИСТРОЇВ, ПІДКЛЮЧЕНИХ ДО ІНТЕРНЕТУ, ПЕРЕВИЩУЄ КІЛЬКІСТЬ ЛЮДЕЙ НА ПЛАНЕТІ. У СОЦІАЛЬНІЙ МЕРЕЖІ FACEBOOK ЗАРЕЄСТРОВАНО БІЛЬШЕ МІЛЬЯРДА ЛЮДЕЙ. ЯКЩО Б САЙТ БУВ ДЕРЖАВОЮ, ВІН БУВ БИ НА ТРЕТЬОМУ МІСЦІ ЗА ЧИСЕЛЬНІСТЮ НАСЕЛЕННЯ. ТИЖНЕВА СТРІЧКА САЙТУ НОВИН МІСТИТЬ СТІЛЬКИ Ж ІНФОРМАЦІЇ, СКІЛЬКИ ЗНАЛА ЗА ВСЕ ЖИТТЯ ЛЮДИНА, ЯКА ЖИЛА У ХVIII СТОЛІТТІ. Перша веб-камера була протестована в 1991 році в комп'ютерній лабораторії Кембриджського університету. Її єдиною метою було контролювання окремої кавоварки і попередження про закінчення кави.
Коли Ларрі Пейдж і Сергій Брін придумували назву нової пошукової системи, вони захотіли висловити в ній величезну кількість інформації, яку система здатна обробляти. Їх колега запропонував слово «гугол» - так в математиці називається число з одиниці зі ста наступними нулями. Тут же він перевірив доменне ім'я на зайнятість і, виявивши, що воно вільне, зареєстрував. Причому в написанні слова він зробив помилку: замість правильного «googol.com» ввів «google.com», але Ларрі винайдене слово сподобалося і утвердилося в якості назви.
В якості розділювача для імені користувача і сервера електронної пошти використовується символ @. В різних країнах він називається по-різному: В Росії – називають «собакой»; В Болгарії – кльомба або маймунско а (мавпа а); В Нідерландах – apenstaartje (мавпячий хвостик); В Ізраілі – штрудель; У Польщі – мавпячий хвіст, мавпяче вухо, мавпа; В Італії – равлик; В Америці, Фінляндії – кішка; В Китаї, Тайвані – мишеня.
В середньому людина проводить близько 30 годин в місяць у мережі Інтернет. За даними на липень 2016 року, кількість користувачів інтернету в світі склала 3,5 млрд чоловік. При цьому населення землі оцінювали в 7,3 млрд чоловік, тобто більша частина людства до інтернет поки не підключилася. Пошукач google кожного місяця обробляє 35 млрд. запитів Інтернет – це 4 екзобайта інформації (36 у 19 степені байти). Обсяг інформації подвоюється кожних 2 роки
В світі є сім спеціально відібраних програмістів, які зберігають так звані «ключі від інтернету». Це електронні карти, які містять шифр, який дозволяє в буквальному сенсі слова перезавантажити весь інтернет. У разі глобальної хакерської атаки «охоронці інтернету» будуть негайно доставлені на військову базу в США, де вони активують свої ключі і тоді глобальна мережа буде відключена. Відключити всесвітню павутину цілком неможливо. Так, принаймні, вважають безліч експертів. На підтвердження своїх слів вони наводять наступну тезу: інтернет не можна виключити цілком, оскільки маршрутизатори мереж не мають єдиного зовнішнього управління. Дійсно, у 2012 році популярне хакерське угруповання anonymous обіцяло «покласти» весь інтернет в світі, убивши 13 кореневих dns-серверів. Спроба ця не обвінчалася успіхом.
Схожі презентації
Категорії