X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Стамбул

Завантажити презентацію

Стамбул

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Стамбул Роботу виконала Студентка гр. КТО-32 Манукян Шушана

Слайд 2

Блакитна Мечеть Найбільша мечеть Стамбула, побудована султаном Ахмедом I на початку XVII століття. Названа на честь безлічі блакитних кахельних плиток, використаних в її обробці. Блакитна мечеть має шість мінаретів і за їх кількістю поступається тільки мечеті Масджид aль-Харам у Мецці. Головний зал має розмір 53х51 м і висвітлюється 226 вікнами. Стіни і купол прикрашені рослинними орнаментами, в яких широко застосовуються стилізовані троянди, гвоздики, лілії і тюльпани. У молитовній ніші встановлений чорний камінь, привезений з Мекки.

Слайд 3

Долмабахче Колишній султанський палац, зведений в 1856 році, в даний час резиденція прем'єр-міністра Туреччини. Площа будинку становить 45 тисяч кв. м, в його архітектурі поєднуються елементи бароко, рококо, османського та неокласичного стилів. Інтер'єри Долмабахче відрізняються винятковою розкішшю, великою кількістю позолоти і кришталю. В апартаментах знаходиться найбільша в світі люстра з богемського скла, подарована королевою Вікторією.

Слайд 4

Цистерна Базиліка - це колишнє підземне сховище питної води , побудоване в III -V століттях. Склепіння залу розміром 145х65 м побудовані з цегли , їх підпирають 336 колон. Колони для сховища бралися з пам'ятників античності , тому мають різну форму і товщину . Особливий інтерес викликають дві колони з головами Горгони Медузи. З забобонних спонукань одна з них встановлена головою вниз , а на другому голова повернута набік. Поряд з ними знаходиться Басейн бажань. В даний час Цистерна Базиліка знаходиться у відмінному стані , її прикрашає сучасна підсвічування .

Слайд 5

Крупний музейний комплекс, що включає в себе головний корпус , Музей Стародавнього Сходу та Кахельний павільйон. Колекція Стамбульського археологічного музею налічує більше мільйона предметів . Основу зібрання складають археологічні знахідки з античних міст , розташованих на території Туреччини , пам'ятники візантійської і османської епохи. Тут можна бачити такі цінні експонати , як Сидонський саркофаг , бюсти Зевса та Олександра Македонського , статую лева з Галикарнасского музею , предмети з руїн Трої , ассірійський обеліск , єгипетські таблички , а також 800 тисяч османських монет , печаток і орденів.

Слайд 6

Собор Святої Софії (Айя Софія) - «діамант» в короні пам'яток Стамбула. Айя Софія велично підноситься на пагорбі в центрі старого Візанітія. Звідси відкривається чудова панорама на море. Але більш важливо не місцерозташування храму, а його історія. Колись Собор Святої Софії був найважливішою християнською святинею. Храм символізував велич Бога та Риму впродовж тисячі років. Незважаючи на свої розміри і монументальність, Айя Софія була побудована всього за шість років з 532 по 537 рр.

Слайд 7

Музей Карі - це колишній християнський монастир Хора , збудований на початку V століття. У XVI столітті він був захоплений османами і перетворений на мечеть , але зберіг оригінальне оздоблення ранньої християнської епохи. На стінах головного храму можна бачити мозаїки з образами Божої Матері , святого Петра , сценами Благовіщення , подорожі Святого сімейства в Віфлеєм , Воскресіння , Зіслання в пекло і Страшного суду. Купол прикрашає фреска з ликом Христа в оточенні апостолів. За ступеня збереження головна церква монастиря вважається кращою серед всіх пам'ятників християнства в Стамбулі.

Слайд 8

Вежа колишньої генуезької колонії Галата , побудована в XIV столітті на березі Босфору. Висота споруди складає 61 м , а висота пагорба , на якому вона стоить 140 м , завдяки чому башта відмінно проглядається з усіх кварталів Стамбула. Галатская вежа має круглу форму , нижня її частина позбавлена будь-якого декору і вікон , верхню прикрашають напівкруглі арки -вікна і конічний дах . Раніше вежа використовувалася у військових цілях , біля її підніжжя збереглися руїни захисних стін. Зараз усередині споруди працює музей і ресторан , на оглядовий майданчик можна піднятися за допомогою ліфта .

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Географія