X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
писаний камінь

Завантажити презентацію

писаний камінь

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Природна пам'ятка Карпат- Писаний Камінь Виконала учениця 10-класу Верхньоясенівської ЗОШ Максим'юк Іванна

Слайд 2

. Гора Писаний Камінь (1221 м.) – унікальна геологічна пам'ятка природи державного значення.

Слайд 3

. Ця гора споконвіку вабить до себе людей екзотичністю, неймовірністю і фантастичністю каменів висотою до 20 – 25 метрів, протяжністю 60 – 65 метрів і шириною 10 – 15 метрів. Всі вони розташовані серед вікового смерекового лісу.

Слайд 4

Для наших далеких предків велика кам'яна скеля на горі Писаний Камінь була древнім дохристиянським святилищем (капищем), що притягувало на це місце сотні людей. Камінь справді розписаний загадковими прадавніми символами (петрогліфами), до яких додалися автографи наших сучасників.

Слайд 5

Слайд 6

Дуже давно навколишні гори заселяли племена карпів, які дали назву Карпатам. Це були люди-гіганти, як міфічні титани, наділені надзвичайною силою. Так-от, вони прикотили сюди ці камені, щоб увіковічнити пам'ять про перебування тут, закопали свої скарби і накрили їх каменями. Відтоді і ходять сюди люди, щоб поклонитися могутньому духові своїх предків Легенда про Писаний Камінь

Слайд 7

Велика скеля Писаного Каменя з'явиться зненацька. Найбільш сміливі мають можливість, використовуючи прийоми вільного скелелазіння, видряпатися на скелю і згори побачити невеликі видовбані в камені блюдця, заповнені водою. Це жертовники, навколо яких молилися далекі пращури гуцулів. Кажуть, якщо воду в них скаламутити, обов'язково невдовзі почнеться гроза, як помста предків за порушений спокій. Але якщо не чіпати кам'яні блюдця з водою, то спуск з гори буде веселим, сонячним і повним позитивних вражень.

Слайд 8

Свою назву Камінь одержав від карбів (петрогліфів), найдавніший з яких походить з часів Київської Русі. За деякими припущеннями, в минулому на скелях було язичницьке капище. Залишками капища вважають дев'ять круглих виїмок-чаш, які вирубані в камені. На внутрішніх стінках окремих заглибин збереглися виразні сліди видовбування якимось гострим предметом. Дно деяких із них має ознаки випаленого каменю. Поміж «чашами» і довкола них є понад 30 символічних малюнки-петрогліфів.

Слайд 9

Скелі розташовані у Верховинському районі Івано-Франківської області, за кілька кілометрів на піденний схід від села Буковець і Буковецького перевалу.

Слайд 10

Маршрут спочатку пройде гірським селом Буковець, яке розкинулось на Буковецькому перевалі (810 м.). Далі лісом через полонину Копілаш до вершини.

Слайд 11

Виразна стежка йде хребтом, траверсує вершину Капілаша і заходить у ліс. Підйом і спуск настільки пологі, що не знаючи про верх гори, повз нього можна пройти і не помітити.

Слайд 12

Гора популярна не лише завдяки кам'яній скелі – це ще й популярне місце для збору чорниці серед місцевого населення.

Слайд 13

Писаний Камінь — цікава історична і геологічна пам'ятка. Зі скель відкривається велична панорама гірських хребтів і вершин. Тут часто бували Іван Франко, Леся Українка, Михайло Коцюбинський та інші діячі української культури.

Слайд 14

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія