"Педосфер"
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
План 1.Поняття 2. Родючість — головна властивість ґрунту 3. Класифікація ґрунтів України 4. Закономірності географії ґрунтів і ґрунтового покриву 5. Склад та властивості ґрунтів 6. Методологія і методи дослідження ґрунту
Поняття Ґрунт — самостійне природно-історичне органо-мінеральне тіло, що виникло у поверхневому шарі літосфери Землі в результаті тривалого впливу біотичних, абіотичних і антропогенних факторів. 1.
Родючість — головна властивість ґрунту Родючість ґрунту — явище відносне, вона залежить не тільки від властивостей ґрунту, а й від рослин, які культивуються на ньому. Родючість — це здатність ґрунту задовольняти потреби рослин у елементах : 2.
Закономірності географії ґрунтів і ґрунтового покриву До основних найбільш загальних закономірностей географії ґрунтів і ґрунтового покриву зачислено такі: горизонтальна (широтна) зональність ґрунтів і ґрунтового покриву; фаціальність (провінційність) ґрунтів; вертикальна ґрунтова зональність або вертикальна поясність ґрунтів; літогенна диференціація ґрунтів і ґрунтового покриву; топогенно-геохімічне споріднення ґрунтів. 4.
Методологія і методи дослідження ґрунту Основним методом всіх ґрунтових досліджень є профільно-морфологічний метод. Він вимагає вивчення ґрунту в ґрунтовому розрізі з поверхні на всю глибину його товщі, послідовно, по генетичних горизонтах включно з материнською породою. Метод є ефективним способом пізнання властивостей ґрунту за морфологічними ознаками Він є найголовнішим при проведенні польових ґрунтових досліджень і складає основу польової діагностики ґрунтів. 6.
Схожі презентації
Категорії