X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Палеозойска эра"

Завантажити презентацію

"Палеозойска эра"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Палеозойска эра

Слайд 2

Палеозойская ера, що почалася 570 млн. років тому, тривала 340 млн. років. Палеозойська ера включає 6 геологічних періодів: Кембрійський період Ордовійський період Силурійський період Девонський період Камяно-вугільний період Пермський період

Слайд 3

У цей період на планеті йшли інтенсивні гороутворюючі процеси, що супроводжувалися високою вулканічною активністю, зледеніння змінюють один одного, періодично на сушу ,наступали і відступали моря.

Слайд 4

Кембрійський період (Початок 542 млн. років; кінець 488 млн. років) Кембрій - час виникнення і розквіту трилобітів . Вони представляють собою стародавню групу членистоногих тварин , найближче стоять до ракоподібних . Всі відомі представники класу трилобітів були морськими тваринами.Існувала велика кількість трилобітів , гастропод , брахіопод ,Одночасно існували і тварини , яких важко віднести до якої-небудь відомої групі. Судячи з усього , в кембрії з'явилися перші грунтові безхребетні - черви і багатоніжки . Також у цей період з'явилися коралові поліпи , головоногі молюски і членистоногі .

Слайд 5

трилобит гастропод брахіопод Коралові поліпи Коралові поліпи

Слайд 6

Ордовицький період (початок 488 млн.років; кінець 443 млн. років) Різке збільшення чисельності тварин - фільтраторів, в тому числі моховинок), морських лілій, плеченогих, двостулкових молюсків і граптолітів, чий розквіт припав якраз на ордовік. Збільшилася число безщелепних панцирних риб.

Слайд 7

Морські лілії Двостулкові молюски Плеченогі Плеченогі

Слайд 8

Силурійський період (початок 443 млн.років; кінець 416 млн.років) Чисельність граптолітів знижується. У морях процвітають, брахіоподи, трилобіти і голкошкірі.У несильно солоній воді мешкають ракоскорпіони. Достаток риб як в прісної, так і в солоній воді. з'явилися перші щелепні риби-акантоди. Скорпіони, багатоніжки почали вибиратися на сушу.

Слайд 9

брахіоподи трилобіти голкошкірі

Слайд 10

Девонський період (початок 416 млн.років; кінець 359 млн. років) Швидка еволюція риб, включаючи акул і скатів, кістеперих і променеперих риб. збільшилося число амонітів. У пізньому девоні багато груп древніх риб, а також коралів, плеченогих і амонітів вимерли. Суша піддалася навалі безлічі членистоногих, в тому числі кліщів, павуків і примітивних безкрилих комах. З'явилися в пізньому девоні і перші земноводні.

Слайд 11

Слайд 12

Кам'яновугільний період (Початок 359 млн.років; кінець 299 млн.років) У морях з'явилися амоніти. граптоліти, трилобіти,а також деякі мшанки, морські лілії і молюски вимерли. Це було століття земноводних, а також комах - коників, тарганів, термітів, жуків і гігантських бабок. У пізньому карбоні з'явилися і перші рептилії.

Слайд 13

У цей період на суші поширюються ліси з деревовидних хвощів, плаунів і папоротей, що досягали у висоту 30-40 м.

Слайд 14

урокордил коник Сигерелія Сигерелія

Слайд 15

Пермський період (Початок 299 млн.років; кінець 251 млн.років) Бурхливо еволюціонували двостулкові молюски.У морях удосталь водилися амоніти. У ранній пермі в прісних водоймах панували земноводні. З'явилися і водні рептилії в тому числі мезозаври. У ході великого вимирання кінця періоду повністю зникло понад 50% тварин сімейств, включаючи багатьох земноводних, амонітів і трилобітів. На суші рептилії взяли верх над земноводними.

Слайд 16

З'явилися перші хвойні, швидко заселили внутрішньоматерикові області та високогірья.Серед наземних рослин переважали папороті, голонасінні. еокапторінус Мезозаври Еріопс Еріопс

Слайд 17

Ароморфози: поява панцирних риб; ¤ поява хребетних; ¤ збільшення тварин фильтраторів; ¤ перші щелепні риби; ¤ вихід перших хребетних; Ароморфози

Слайд 18

Висновок: Серед тварин з'явилися перші хребетні , серед рослин - спорові і хвойні. Спочатку з початком палеозою пов'язували перший поява на Землі життя , але подальші дослідження виявили відбитки морських водоростей , кільчастих хробаків і багатьох інших організмів в більш стародавніх шарах архейської ери. У палеозойських відкладеннях , починаючи з самих стародавніх , зустрічається вже досить різноманітна , по перевазі морська флора і фауна , яка в продовження перших трьох періодів палеозою швидко еволюціонує і урізноманітнюється , тоді як в останні два періоди розвиток органічного життя як би сповільнюється і багато раніше вельми поширені групи тваринного і рослинного світу закінчують до цього часу своє існування. Фауна палеозою характеризується широким розвитком і переважанням морських лілій , своєрідних , вимерлих до кінця цієї ери коралів , побудованих за Четверному типу , надзвичайних великою кількістю різноманітністю плеченогих , головоногих молюсків,виключно палеозойської ері властива велика кількість ракоподібних трилобітів і панцирних риб.

Слайд 19

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Географія