X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
НОД

Завантажити презентацію

НОД

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Слайд 3

Поняття Національно – визвольний рух боротьба поневолених народів за скинення чужоземного панування, ліквідацію національного й колоніального гноблення, завоювання національної незалежності.

Слайд 4

План уроку. 1. Вплив Першої світової війни. 2.Революція в Китаї 1919-27 рр. 3.Боротьба Чан Кайші з комуністами. 4.Антиколоніальний рух в Індії.

Слайд 5

Завдання на урок. Класифікувати події і явища. Порівняти національно-визвольні рухи в Індії і Китаї. Що між ними схожого? В чому були відмінності?

Слайд 6

1911-13р. в результаті Синхайскої революції в Китаї була скинута династия Цін. Китай після Синхайскої революції.. Пу І. Імператор Китаю

Слайд 7

Китай після Синхайскої революції.. У 1912 р. Президентом став Сунь Ятсен, а згодом його змінив Юань Шикай. У 1913р. Кредити $125млн) на економічні реформи. У1914 Юань розпустив парламент і встановив військову диктатуру. Спроба відновити монархію привела (1915р.) до повстання армії у провінції Юньнань, Яке пізніше переросло у громадянську війну. Юань Шикай

Слайд 8

“Рух 4 травня” Повернули Китаю території німецьких колоній. Об’єднання демократичних сил Створення нової писемної мови. !???? “Рух 4 травня”?!

Слайд 9

Провінція Гуаньдун (1921р.) президентом знову став Сунь Ятсен. Мета: спираючись на Народно - революційну армію та Гоміндан розпочати будівництво нового суспільства у Китаї проминувши стадію капіталізму Революція в Китаї 1919-27рр. Сунь Ятсен із дружиною

Слайд 10

Революція в Китаї 1919-27рр. У травні 1925 р. у місті Шанхаї студенти напали на посольский квартал. Британська поліція відкрила вогонь. Ця подія стала поштовхом до революції в Китаї. Але в Гоміндані почався розкол.

Слайд 11

Революція в Китаї 1925-27 рр. Чан Кайші у 1926 р. почав Північний похід. Центр країни був звільнений. Чан Кайші у квітні 1927р. взяв владу у свої руки. Тисячі прихильників КПК були страчені. У 1928р. частини НРА під керівництвом Чан Кайші ввійшли до Пекіну. Китай фактично було об‘єднано Чан Кайші

Слайд 12

Боротьба Чан Кайші з комуністами. Мілітаристи поднімали повстання, бідні верстви підтримали комуністів. Все це змусило Чан Кайші провести деякі реформи : ліквідація неписьменності, боротьба з наркоманією, підвищення технічного рівня сільського господарства. Але селяни не отримали землю і тому вони підтримали комуністів, лідером яких був Мао Цзедун Мао Цзедун.

Слайд 13

Боротьба Чан Кайші з комуністами. 1928-30рр. комуністи змогли на Півночі створити декілька «радянських районів». У квітні 1937р. Гоміндан і КПК уклали угоду про співробітництво, 7 липня 1937р. на Китай напала Японія. «Великий похід».

Слайд 14

Махатма Ганді і його ідеї. Визвольний рух в Індії очолив Махатма Ганді Сатьяграха – ненасильницька форма боротьби Засудження класової боротьби Махатма Ганді.

Слайд 15

Політичні сили в Індії Індійський Національний Конгрес Мусульманська Ліга !? !? !?

Слайд 16

Махатма Ганді і його ідеї. «Сатьяграха» -

Слайд 17

Антиколоніальний рух в Індії 13 квітня 1919р. У місті Амрітсарі (Пенджаб) розтріляно масовий мітинг Реджинальд Дайєр

Слайд 18

Антиколоніальний рух в Індії 1927р. загальний страйк 1930р.- І засідання. «»круглого столу» 1930р. “Соляний похід” 1931р .- ІІ засідання. «круглого столу» 1935р. Акт про управління Індією (Конституція Індії) Дж. Неру “ ... рабська конституція 1935 року” «Соляний похід».

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Географія