Монголія
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Загальні відомості про країну: Держава в Східно--центральній Азії. Офіційна мова - монгольська. Площа - 1 564 116 км². Столиця: Улан-Батор. Населення 2,71 млн. чоловік. Повна назва - Монгольська республіка. Державний устрій- республіка. На заході, півдні і сході межує з Китаєм, на півночі- з Росією. Загальна протяжність кордону- 8114 км.
Природні умови: У Монголії різко континентальний клімат з суворою зимою і сухим жарким літом.
Корисні копалини У Монголії є родовища бурого і кам'яного вугілля, нафти, заліза, вольфраму, цинку, фосфоритів, золота, срібла, урану, азбесту, граніту і мармуру.
Загальна характеристика населення : Чисельність населення (2009р) -складала 2,7 млн. чол. Більшість жителів (90%) - монголи, казахів - 4% населення, китайців - 2%, росіян - 2%. Більшість вірян - буддисти, іслам сповідує близько 4% населення.
Віковий склад: Народжуваність- 32,65 новонароджених на 1000 чоловік (1995). Смертність - 6,82 смертельних результатів на 1000 чоловік. Середня тривалість життя : чоловіків - 64 роки, жінок - 69 років.
Міграції в Монголії: На 2007 рік за межами Монголії проживають 120 тисяч мігрантів з Монголії. З них найчисленніша група - монгольські казахи, що переселилися в Казахстан - 65 тис. У Кореї живуть 27860 монголів, причому, у країнах ЄС - близько 10 тис., у тому числі в Німеччині 7 тис. громадян Монголії. У США - 10 тис., в Японії теж близько 10 тис. Китай, В'єтнам і Малайзія, також відносяться до країн, куди виїжджають громадяни Монголії.
Промисловість: доля у ВВП- 32%. Добре розвинений видобуток вугілля, міді, молібдену, олова, урану, флюориту. Виробництво електроенергії- 2,6 млрд. Переробка продукції тваринництва; металообробні і деревообробні підприємства. Виробництво будматеріалів. Галузі міжнародної спеціалізації господарства :
сільське господарство: доля у ВВП- більше 40% Сільське господарство завжди складало основу економіки Монголії. У нім зайнято 50% населення країни. У сільському господарстві переважає тваринництво. Понад 90% сільськогосподарських угідь - природні пасовища і луги. Обробляють зернові, кормові культури, картоплю і овочі.
Транспорт: розвинений добре. У Монголії є автомобільний, залізничний, водний(річковий) і повітряний транспорт. Для судноплавства доступні річки: Селенга, Орхон і озеро Хубсугул. Монголія є другою (після Казахстану) по території країною у світі, що не має виходу ні до якого океану.
Схожі презентації
Категорії