X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Лапландія

Завантажити презентацію

Лапландія

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Лапландія

Слайд 2

Лапландія— історико-географічна область в Європі за полярним колом.

Слайд 3

В адміністративному плані Лапландія охоплює більшу частину Норвегії, частково Швецію, північ Фінляндії і Кольський півострів на північному заході Росії.

Слайд 4

Корінне населення Лапландії — народ саами, традиційно напівкочова народність оленярів. Історично Лапландія є територією без політичного визначення.

Слайд 5

Основними ресурсами Лапландії є: хром, мідь, залізо, деревина, гідроелектрика, все важливіше значення останнім часом відіграє туризм. У літній період проводяться сільськогосподарські роботи.

Слайд 6

На території регіону розкинулася тундра з вічною мерзлотою, яка засіяна лишайниками і карликовими березами, а також морошкою - улюбленим десертом фінів.

Слайд 7

У Лапландії полярний день триває протягом 3-х місяців влітку. Взимку, протягом 3-х місяців триває полярна ніч.

Слайд 8

Наприкінці 2008 року в Лапландії проживало 183963 людини. З них для 179 592 рідним був фінська мова, для 1480 - один з саамська мов, для 332 - шведський; для 2559 - інші мови. Іноземних громадян було 2629 чоловік

Слайд 9

Цікавий факт Абсолютний мінімум температури у Фінляндії був відзначений 28 січня 1999 годв в Покка, громаді Киттиля, на 67 паралелі північної широти, і становить -51.5 градусів

Слайд 10

Увезу тебя я в тундру увезу к седым снегам Белой шкурой медвежьей брошу их к твоим ногам По хрустящему морозу поспешим на край земли И среди сугробов дымных затеряемся вдали Мы поедем мы помчимся на оленях утром ранним И отчаянно ворвемся прямо в снежную зарю Ты узнаешь что напрасно называют Север крайним Ты увидишь он бескрайний Я тебе его дарю

Слайд 11

саами - корінні жителі Лапландії , їжа яких здавна складалася з м'яса і риби. Їжу, яку подають в місцевих кафе і ресторанах , і органічної не назвеш : адже постачальник інгредієнтів - сама північна природа , свіже повітря і найчистіша вода лісових річок і озер , багатих лососевими . Не дарма кухня цього північного краю славиться рибними стравами.

Слайд 12

Серед різноманітних страв з дичини , безсумнівно , самий популярний делікатес - тушкована оленина , яке подають з картопляним пюре , лисичками , цибулею -пореєм і брусничним варенням. Варто звернути увагу і на лапландський сир « Лейпяюусто » , або «фінський скрипучий сир» , прозваний так через те , що він і правда поскрипує на зубах. Їдять його зазвичай з желе з морошки , а іноді ще й заливають гарячою кавою , що по- шведськи називається «кавовий сир ».

Слайд 13

Запитання для найуважніших 1) Де знаходиться Лапландія? 2) Хто є корінним населенням Лапландії? 3) Що є основними ресурсами Лапландії? 4) Який клімат переважає у Лапландії? 5) Скільки триває полярний день взимку та влітку? 6) Що є самим популярним делікатесом у саамів? 7) Яка кількість населення у Лапландії? 8) апландія знаходиться за полярним колом чи у його межах?

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Географія