X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Л І Т О С Ф Е Р А

Завантажити презентацію

Л І Т О С Ф Е Р А

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Л І Т О С Ф Е Р А 6 КЛАС Підготувала вчитель географії Монастирищенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 Побережець Тетяна Миколаївна

Слайд 2

Внутрішня Будова Землі. Поняття “Земна кора”, “Літосфера” Підготувала вчителька географії Монастирищенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 Побережець Тетяна Миколаївна

Слайд 3

Наша планета така прекрасна, несхожа на жодну іншу в Сонячній системі. Земля – колиска нашого життя, Земля – матінка наша, про неї говорять найніжнішими словами, про неї складають пісні… Ми всі любимо свою землю, пишаємося, що є її мешканцями. А любити землю – значить знати її. Давайте разом помандруємо стежками пізнання своєї планети, познайомимося з будовою Землі.

Слайд 4

Наша планета складається з кількох оболонок, які відрізняються своїми властивостями. Назви оболонок Землі мають грецьке походження. Lithos – “літосфера” Тепер мені Землю цікаво вивчати І виникли в мене питання свої. Про нашу планету я все хочу знати, Відкрийте, будь ласка, секрети її. Земля має форму кулясту — знайому. Всередині — жар, наче сонце горить. Там всі речовини у стані рідкому, І все це в ядрі безперервно кипить. Тверда оболонка його огортає Або літосфера навколо ядра. Частина, що зверху її покриває, На нашій планеті — земна є кора. В корі є западини дуже глибокі, Там води озер, океанів, морів. На материках є ще й гори високі. Великих багато й малих островів.

Слайд 5

Вода… Із водню й кисню ти в Галактиці родилась, Ти з нашою планетою зріднилась, Щоб дать життя на ній, Землі – планеті голубій. Hydor – “гідросфера”

Слайд 6

Atmos – “атмосфера” Земля без тебе, Атмосферо, Як мандрівник в пустелі без води. Якщо тебе не збережем, зруйнуєм, Зазнаємо великої біди.

Слайд 7

Bios – “Біосфера” Який цікавий світ навколо, Ти, друже, тільки придивись! На небі сонця жовте коло, А поруч з домом – сад і школа, Живи, дорослішай і вчись! Дивись на квіти, на дерева, Вивчай птахів, комах, тварин, Ти станеш кращим і, напевно, В життя підеш сміливо й певно, Та пам’ятай, ти не один!

Слайд 8

Всі оболонки нашої планети – літосфера, гідросфера, атмосфера та біосфера – перебувають у тісному взаємозв'язку, не можуть існувати одна без одної. Разом вони становлять географічну оболонку Землі.

Слайд 9

Людство здавна цікавилось, що знаходиться в надрах Землі? Учені стверджують, що земна куля крім своїх зовнішніх оболонок має ще й внутрішні, які складають її тіло.

Слайд 10

А звідки вчені дізнаються про внутрішню будову Землі? Їм допомагають сучасні методи досліджень, які називаються геофізичними. Геофізичні методи – методи вивчення надр Землі, засновані на тому, що: Магнітне поле і поле тяжіння Землі змінюються в залежності від її внутрішньої будови; Пружні коливання й електричні струми поширюються неоднаково в різних гірських породах. Геофізичні методи широко використовуються при пошуках і розвідці корисних копалин, особливо нафти і газу.

Слайд 11

А ще вивчати земні глибини допомагають надглибокі свердловини. Кольська надглибока свердловина закладена в 1962 році, має позначку 10,5 км

Слайд 12

Температура з глибиною зростає, а на позначці 150-200 км від поверхні речовина Землі стає в'язкою, пластичною. Цей шар є перехідним від земної кори до мантії, його називають астеносферою. Земна кора разом з астеносферою становлять тверду оболонку Землі – літосферу. Земна кора + астеносфера = літосфера. Людина – дрібна часточка природи Землі, хоч і володіє неабиякими знаннями та технікою, здатною змінити цю природу. Пам'ятаймо, що берегти природу нашої планети – святий обов'язок землян!

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Географія