X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Камберра

Завантажити презентацію

Камберра

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Канберра політико-адміністративний центр країни

Слайд 2

Канберра – столиця Австралії. Розташована в північній частині Території федеральної столиці, на південному сході Австралії, на горбистій рівнині на висоті 500-600 м. Площа – 298 кв.км. За кількістю населення (373 тис. Осіб) місто займає 8 місце по країні, хоча поступається столицям всіх штатів, окрім Хобарта (столиці Тасманії).

Слайд 3

В основі плану міста – система площ (з торговими центрами) і розташованих навколо них радіальних і кільцевих вулиць. Райони відокремлені один від одного парковими зонами і пов’язані розвиненою мережею автострад і мостами.

Слайд 4

Будинки в стриманому неокласичному стилі невисокі (Парламент, 1927); будівництво будівель вище 10-11 поверхів заборонено. Парламнт (1927)

Слайд 5

Слово «Canberra» походить від назви діалекту місцевого племені нгабрі, що відноситься до сімейної групі нгуннавал, а саме від слова «Kanbarra», яке можна перекласти з стародавньої мови нгуннавал як «місце для зібрань».

Слайд 6

Канберра – штучно створений місто, що розташувався на берегах штучного озера імені свого творця Берлі Гріффіна. Вона була побудована заради примирення Мельбурна і Сіднея, безуспішно конкурували за право бути столицею Австралії. Щоб припинити всі суперечки і чвари, уряд прийняв рішення побудувати нове місто на порожньому місці на шляху між цими двома містами. Розглянувши величезне число проектів, уряд відібрав один найоригінальніший і гармонійний проект Берлі Гріффіна.

Слайд 7

Слайд 8

Корінні зміни в житті району, який спочатку був сільською місцевістю в штаті Новий Південний Уельс, а згодом став національною столицею, почалися з дебатів з приводу Австралійської Федерації в кінці XIX століття. Після довгих суперечок про те, яке місто має стати столицею, Сідней або Мельбурн, був нарешті досягнуто компромісу: нова столиця повинна була бути побудована в штаті Новий Південний Уельс за умови, що вона буде розташована не ближче 160 км від Сіднея, а Мельбурн на час будівництва міста повинен був стати тимчасовою столицею

Слайд 9

Федеральний уряд переїхало до Канберри 9 травня 1927 року, в день відкриття тимчасової будівлі парламенту країни. Прем’єр-міністр Австралії, Стенлі Брюс (англ. Stanley Bruce), офіційно оселився в своїй резиденції за кілька днів до цього. Заплановане розвиток міста значно сповільнилося в роки Великої депресії 1930-х років і під час Другої світової війни. Деякі проекти, наприклад, будівлі католицького і англіканського соборів, ніколи не були реалізовані.

Слайд 10

Розвиток міста прискорився вже після Другої світової війни, одночасно за підтримки уряду почалася споруда житлових комплексів, щоб забезпечити житлом зростаюче населення міста. 

Слайд 11

Законодавча асамблея Австралійської столичної території є одночасно міською радою та територіальним урядом. Асамблея складається з 17 членів, обраних від трьох округів на основі пропорційного представництва. Цими округами є Молонгло, Кінніндерра і Бріндабелла, яких представляють відповідно сім, п’ять і п’ять депутатів. Головний міністр обирається членами законодавчої асамблеї. Згодом він призначає чотирьох міністрів, які разом з головним міністром утворюють виконавчий орган, який неофіційно називають «кабінет».

Слайд 12

Міст Співдружності провідний до австралійського парламенту

Слайд 13

Австралійський національний уряд в деякій мірі контролює діяльність уряду Австралійської столичної території. В адміністративній сфері це проявляється через роботу Офіційного органу національної столиці (англ. National Capital Authority), який несе відповідальність за планування і розвиток тих районів Канберри, які мають державне значення або знаходяться в межах плану Гріффіна

Слайд 14

А саме: «парламентський трикутник», основні під’їзні дороги, райони, де уряд зберіг за собою право власності, або незабудовані пагорби і гірські хребти, які утворюють частину Природного парку Канберри. Національний уряд також зберегло за собою деяку ступінь контролю над законодавчою асамблеєю Австралійської столичної територією

Слайд 15

Компетенція федерального уряду регламентується положеннями «Закону про Австралійської столичної території» від 1988 року. Цей закон є конституцією для столичної територією і регламентує коло підконтрольних йому питань (в тому числі, обсяг законодавчої влади асамблеї).

Слайд 16

Відповідно до угоди з урядом Австралійської столичної території поліцейські функції в місті здійснює австралійська федеральна поліція. Розгляд різних кримінальних справ проводиться або в магістратському суді Австралійської столичної території, або у Верховному суді території (найбільш тяжкі злочини).

Слайд 17

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Географія