X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Каховське водосховище

Завантажити презентацію

Каховське водосховище

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Вдовицька Ірина Сергіївна Вчитель географії Добронадіївського НВК

Слайд 2

Правила співпраці на уроці Посміхатись вчителю, однокласникам; Гарний настрій і володіння собою допоможуть вам бути активними на уроці; Будьте уважні і доброзичливі; Не бійтеся помилитися, продемонструвати свої знання, уміння, пам’ять, увагу; Робіть самостійно висновки; Говорити переконливо!

Слайд 3

Перевірка домашнього завдання: Розгадай кросворд: Піднесення рівня води у водоймі до найвищого; Назва великого водосховища нашого району; Падіння води річки з великого уступу, який перетинає річкове русло; Рухливі скупчення льоду на суходолі, що утворюються там, де протягом року випадає снігів більше, ніж може розтанути. Територія, з якої річка зі своїми притоками збирає воду. Європейська річка Штучні водойми, створені людиною. Період нерухомого крижаного покриву на водоймі. Сильне короткочасне піднесення рівня води у водоймі, викликане рясними дощами. Найбільша річка України. Найвищий водоспад у світі. Заглибина, по якій тече річка.

Слайд 4

Завдання на урок: Визначити фізико-географічне положення Каховського водосховища; Дослідити історію створення та рельєф водосховища; Розкрити своєрідність органічного світу; Вивчення і аналіз екологічної ситуації зони водосховища.

Слайд 5

Що таке водосховище? Водосховище – це штучна водойма, створена з метою регулювання стоку, роботи ГЕС чи іншою народногосподарською необхідністю.

Слайд 6

Водосховище належить до великих рівнинних водоймищ півдня Європейської частини і розташоване в долині Дніпра між Запоріжжям і Новою Каховкою. Воно завершує каскад водосховищ і є найпівденішим.

Слайд 7

Створене на протязі 1955-1956 років, коли був підтоплений котлован під затоплення, перекрито Дніпро і розпочато нарощування рівня верхнього б’єфу. Заповнено 1955-1958 роках.

Слайд 8

Площа 2155 км², об'єм 18,2 км³, довжина 230 км, найбільша ширина 28 км, середня глибина – 8,4 м, максимальна 36м. Має сезонне регулювання стоку. Коливання рівня води до 3,3 м. За тепловим балансом водосховище визначають як помірно тепле на відміну від більш північних водоймищ. В літні місяці температура води в поверхневих шарах досягає +30°С, з максимальною температурою +24-+26°С.

Слайд 9

Льодостав триває з кінця грудня до кінця лютого – початок березня (70-75 днів).

Слайд 10

Водосховище відноситься до водойм мезотрофного типу з евтрофними ділянками. Продуцентами являються зелені, діатомові і синьо-зелені водорості.

Слайд 11

Слайд 12

Основні шляхи вирішення екологічного оздоровлення: Припинення скиду недостатньо очищених комунальних стічних вод, покращення роботи очисних вод; Вирішення проблеми стічних вод, що надходять в р. Дніпро через шламонакопичувач ВАТ “Запоріжсталь”; Проведення комплексу науково-дослідних робіт і водоохоронних заходів з метою попередження негативного впливу на водні обє’кти в районі Енергодарського енергетичного комплексу; Укріплення берегів водосховища від абразії.

Слайд 13

Що тобі відомо про Каховське водосховище?

Слайд 14

Дякую за увагу! Домашнє завдання: Опрацювати відповідний параграф Нанести на контурну карту номенклатуру Каховського водосховища.

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Географія