X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Ісландія"

Завантажити презентацію

"Ісландія"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Ісла ндія (ісл. Ísland [islant]) — європейська острівна держава, що розташована у північній частині Атлантичного океану на Серединно-Атлантичному хребті. 

Слайд 3

Слайд 4

Вид з космосу.

Слайд 5

Столиця – Рейк’явік. Найбільші міста: Рейк’явік, Коупавогюр, Акюрейрі. Державний устрій – Республіка. Президент - Олафур Рагнар Грімссон. Прем'єр міністр - Йоганна Сіґурдардоттір. Площа - 103 000 км² . Населення - 318 452 чол. Валюта – ісландька крона.

Слайд 6

Ісландія є вулканічно і геологічно активною територією. Територія в основному складається з плато покритих піщаними полями, горами та льодовиками, хоча багато льодовикових річок течуть до моря через низовини. Ісландія, зігріта Гольфстрімом, має помірний клімат, незважаючи на високі широти і безпосередню близькість до Полярного кола.

Слайд 7

Тваринний світ: Одомашнені:  вівця, корова, курка, коза, кінь та ві-вчарка. Багато видів риби населяє води навколо Ісландії. Дикі тварини: песці, норки, миші, пацюки, кролики та північні олені. Білі ведмеді іноді відвідують острів, припливаючи на айсбергах із Ґренландії. Птахи, особливо морські птахи, займають помітне місце в ісландській фауні. Тут гніздяться тупики, поморники та трьохпалі чайки.

Слайд 8

Ісландські коні.

Слайд 9

Ісландська вівця.

Слайд 10

Ісландські птахи.

Слайд 11

Рослинний світ: Рослинність бідна, представлена тундровими видами, напівкущовими «лісами» (6 %) і густими лугами (550 км²). 2/3 території покрито кам’яними розсипами з мохом та лишайниками.

Слайд 12

Економіка Раніше основним джерелом доходів країни було рибальство (32% промисловості в 2001-му році).  Але наразі уряд Ісландії оголосив про масштабну програму з будівництва алюмінієвих заводів. Також активно розвиваються біотехнології, туризм, банківський бізнес, інформаційні технології. За структурою зайнятості Ісландія виглядає як промислово розвинена країна: у сільському господарстві 7,8%, у промисловості 22,6%, а в сфері послуг 69,6%. ВВП склав 2003 року близько 9,5 млрд дол США (36 320 дол США на душу населення).

Слайд 13

Столиця.

Слайд 14

Величезний каток в Рейк’явіку.

Слайд 15

Ну а тепер… Трохи цікавих фактів про Ісландію.

Слайд 16

Не дивлячись на те, що Ісландія країна льодовиків, клімат тут морський, помірно-прохолодний, з сильними вітрами, вологий і мінливий.

Слайд 17

Слайд 18

Популярне блюдо в Ісландії (хакарль) є ні що інше, як протухле м'ясо акули.

Слайд 19

Ісландці не мають прізвищ.  В Ісландії людину називають його власним ім'ям, даним при народженні, з додатком імені батька (іноді матері), що відповідає українському по-батькові.  Наприклад, ісландська співачка «Бьорк Гудмундсдоттир» - буквально «Бьорк, дочка Гудмунда», а президент Ісландії «Оулавюр Рагнар Грімссон» - «Олафур Рагнар, син Гріма»

Слайд 20

Голова уряду – перша в світі жінка нетрадиційної орієнтації, що офіційно розписана із своєю партнеркою.  Взагалі тут немає проблеми для людей із нетрадиційною орієнтацією – в плані, що усі настільки толерантні, що питання хто гей, а хто ні, майже не постає. В Рейк’явіку є аж три гей бари.

Слайд 21

Закриті усі McDonald’s та заборонені продукти із більш ніж 2% вмістом трансжирів. Не дивно, що у темній та холодній країні, жирна їжа – основний антидепресант, що призвів до того, що Ісландія на другому після США місці у світі за ступенем дитячого ожиріння. Цукерки тут теж полюбляють.

Слайд 22

На Півночі країни можна побачити полярне сяйво. Наприклад у четвертому по величині місті країни – Акурейрі, взимку.

Слайд 23

Сподіваюсь вам сподобалась ця країна, і вам захотілось відвідати її коли-небудь. Та попереджаю : краще подорожувати по Ісландії на джипі, щоб встигнути оглянути всю країну, адже вона така незвична та таємнича.А це – недешево :D Виконала Настя Алєкс. 10-Б.

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Географія