X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ГЕС

Завантажити презентацію

ГЕС

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Найпотужніші ГЕС, АЕС, світу Югай А. Богомолова А.

Слайд 2

Топ найбільш потужних АЕС у світі 1. АЕС Касівадзакі-Каріва (Японія) - 8212 МВт У 2010 році японська АЕС вийшла на встановлену потужність в 8212 МВт. Це - найпотужніша атомна електростанція в світі. І навіть після землетрусу в 2007 році, коли на станції виникли позаштатні ситуації, після всіх відновлювальних робіт (потужність довелося знизити), цей енергетичний гігант залишився на першому місці у світі (на сьогодні це 7965 МВт). Після інциденту на Фукусімі станція була зупинена для перевірки всіх систем і після цього знову запущена.

Слайд 3

2. АЕС Брюс (Канада) - 6232 МВт Найбільша атомна електростанція самої Канади і всього Північноамериканського континенту – це АЕС «Брюс». Вона була побудована в 1987 році на березі мальовничого озера Гурон (провінція Онтаріо). По площі станція величезна і займає більш ніж 932 гектара землі. Її 8 ядерних реакторів дають загальну потужність в 6232 МВт і виводять Канаду на друге місце нашого списку. Варто відзначити, що до початку 2000-х років другий в світі вважалася українська Запорізька АЕС. Але канадці обійшли Україну, зумівши «розігнати» свої реактори до настільки високих показників.

Слайд 4

3. Запорізька АЕС (Україна) - 6000 МВт Третя у світі і перша в Європі за потужністю – це Запорізька АЕС. У повну силу станція запрацювала в 1993 році, став найпотужнішою у всьому колишньому СРСР. Загальна потужність підприємства – 6000 МВт. Розташована вона на березі Каховського водосховища поруч з містом Енергодар Запорізької області. На АЕС працює 11,5 тис. осіб. У свій час з початком будівництва цієї станції весь регіон отримав потужний економічний поштовх, завдяки чому зріс і в соціальному, і у виробничому плані.

Слайд 5

4. АЕС Хануль (Південна Корея) - 5900 МВт Ця станція розташована поблизу міста Ульджин в Південній Кореї і володіє потужністю в 5900 МВт. Варто сказати, що є ще одна ідентична по потужності АЕС – Ханбит, але Хануль планується «розігнати» до рекордних 8700 МВт. У найближчі 5 років інженери обіцяють закінчити роботи, і тоді, можливо в нашому списку буде новий чемпіон. Побачимо.

Слайд 6

5. АЕС Гравелін (Франція) - 5460 МВт Найпотужніша станція у Франції – це «Гравелін». Її повна потужність досягає 5460 МВт. АЕС була побудована на березі Північного моря, води якого беруть участь у процесі охолодження всіх 6-ти її реакторів. Франція як ні одна країна в Європі розвиває власні технології і розробки в ядерній сфері і має на своїй території найбільші і потужні АЕС, а це більше 50-ти ядерних реакторів.

Слайд 7

Найпотужніші ГЕС світу У Китаї на річці Янцзи знаходиться найбільша у світі гідроелектростанція «Три ущелини». Розташоване поблизу міста Саньдоупін диво інженерної думки проектною потужністю – 22,5 ГВт має греблю висотою 185 м та шириною 2309 м, а також водосховище ємністю 39,3 млрд куб. м. В секунду з величезної висоти падає понад 100 тисяч тонн води. У 2014 році станція виробила 98,8 млн кВт. На реалізацію проекту знадобилося 16 років.

Слайд 8

Друга за потужністю гідроелектростанція розташована на річці Парана. «Ітайпу» проектною потужністю 14 ГВт забезпечує електроенергією дві країни – Бразилію(20% потреб) та Парагвай (90%), на території яких знаходиться. ГЕС має греблю висотою 196 м і довжиною 7919 м, а також водосховище ємністю 29 млрд куб. м. ГЕС «Ітайпу» надихнула американського композитора Філіпа Гласса на створення однойменної симфонічної кантати. При спорудженні «Ітайпу» у Парагваї була знищена частина лісів.

Слайд 9

ГЕС "Сілоду" проектною потужністю 13,8 ГВт була побудована у 2014 році на річці Цзиньша (верхня течія Янцзи) у Китаї. Висота греблі - 285 м, ємність водосховища - 12,67 млрд куб. м. "Сілоду" покликана вберегти навколишні регіони від згубних розливів Цзиньша. При цьому автори проекту стверджують, що спричинений будівництвом дамби підйом рівня води у притоках Синин і Сисуцзяо не зашкодить пандам, які мешкають на берегах двох річок і харчуються бамбуком.

Слайд 10

Четверта за потужністю гідроелектростанція «Гурі» розташована у Венесуелі, на річці Кароні. ГЕС потужністю 10,2 ГВт покриває потребу країни у електроенергії на 65%. Висота греблі становить 162 м, довжина - 1300 м, а ємність водосховища сягає 138 млрд куб. м. Будівництво дамби призвело до знищення майже 260 тис. га унікальних лісів, в яких мешкало безліч рідкісних видів рослин і тварин. Зокрема, лише тут можна було побачити карризальських блакитних вівсянок.

Слайд 11

Розташована у Бразилії, на річці Токантінс, гідроелектростанція «Тукуруї» замикає «п’ятірку». ГЕС проектною потужністю 8,37 ГВт має греблю висотою 78 м та довжиною 11 км, а обєм водосховища становить 45,5 млрд куб. м. Після будівництва споруди біорізноманіття у річці значно скоротилося, зокрема, через відсутність рибоходів, а також через закислення води, викликаного розкладанням затопленої рослинності. Ліси навколо «Тукуруї» постраждали із-за розвитку транспортної інфраструктури та масового переселення людей.

Слайд 12

Кінець!

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Географія