фпфп
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Херсонщина – справжня перлина півдня України, територію якої омивають води Чорного і Азовського морів, Каховського водосховища, а з півночі на південь перетинає повноводний Дніпро.
Поява греблі призвела до значного зниження рибних запасів. Факторів негативного впливу багато: і зміни складу води, і гідрорежиму, і зменшення вмісту кисню у воді.
В Херсонській області були побудовані риборозводні заводи. Ініціатором і керівником був Степан Трохимович Артющик, який багато років (з 1969 по 2005 рр.) очолював Херсонську рибінспекцію. Першим був ДУ «Херсонський виробничо-експериментальний завод розведення молоді частикових риб» (Голопристанський район): його побудували 1981 році. 1984р. в Білозерському районі з’явився ДУ «Виробничо-експериментальний Дніпровський осетровий рибовідтворювальний завод ім. академіка С.Т. Артющика». І останнім - юний ДУ «Новокаховський рибоводний завод частикових риб». Він побудований у 1988 році.
Сучасні рибоводні господарства займаються розведенням різних видів риб: Короп; Товстолобик; Білий амур; Щука; Осетрові.
В Олешківських пісках, на території легендарної Таврії, поблизу Нової Каховки, у берегів Каховського водосховища у 1988 р. був побудований завод частикових риб. Загальна площа земельної ділянки становить 1022 га., площа ставків – 855 га.
Новокаховський завод частикових риб вирощує рослиноїдних риб – 4 млн. шт., коропа – 0,5 млн. шт., цьоголітки – 6 млн. шт., личинки – 18 млн. шт. і зариблює ними Каховське водосховище, річки Дніпро та Південний Буг. Товстолобик Щука Білий амур Короп
Білий амур на один кг. приросту маси з’їдає 30 кг. вищих водних рослин! Майже такий апетит у білого товстолоба: тільки він харчується, в основному, одноклітинними водоростями. Так що рослиноїдні риби допомагають в боротьбі за спасіння Дніпра.
Починаючи з 2007 року колективом заводу проводяться роботи по відновленню традиційних видів риб Дніпра: щуки, соми, судака, лина. Проводяться роботи по адаптації аборигенних видів риб.
За станом риб та умовами їх існування пильно спостерігають працівники лабораторії рибоводного заводу
Протікання всіх життєвих функцій залежить від стану зовнішнього середовища. Фактори середовища Біотичні Монокультура; Полікультура; Канібалізм; Годування; Життєва витривалість; Розмірно-вагова структура стада; Щільність посадки. Абіотичні Температурний режим; Кисневий режим; Водообмін; Забруднення; Зв'язок з повітряним середовищем; Освітленість; Прозорість.
На теренах України п’ять рибовідтворювальних комплексів, на території Херсонщини – три з них. Провідну роль в відтворюванні осетрових риб відіграє Дніпровський осетровий завод. Завод розташований в селі Дніпровське Білозерського району Херсонської області. Територія заводу– 106 гектарів. На території знаходиться 30 ставків.
Осетрові називаються прохідними рибами тому, що живуть вони в морі, а розмножуються в річках, та й ще в тих місцях, де колись самі проклюнулись з ікринок.
Дніпровський осетровий завод займається вирощуванням мальків стерляді і руського осетра, яких випускають в Дніпро. За період існування завод випустив виростив і випустив на свободу більше 50 мільйонів штук осетрових.
Ще один завод, який займається розведенням риби – Херсонський виробничо-експерименталь-ний завод з розведення молоді частикових риб, який знаходиться в місті Гола Пристань. Завод – повносистемне господарство.
Головна задача рибозаводу – розведення і випуск в природні водойми молоді рослиноїдних риб. Площа ставків заводу -650 га. В 2012 р. було випущено 2,4 млн. штук молоді рослиноїдних риб.
Охопити весь обсяг інформації, сформувати у молодої людини національну свідомість громадянина, а також систему цінностей, морально-правових норм, відповідних громадських якостей і соціально-психологічних настанов допомагає процес соціалізації. Тому вчителі повинні навчати дітей не у відриві від оточуючого світу, а поєднувати отриманні знання з повсякденним життям.
Схожі презентації
Категорії