X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Бірюза

Завантажити презентацію

Бірюза

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Бірюза Мінерал , гідратований фосфат алюмінію і міді CuAl 6 [PO 4 ] 4 (OH) 8 · 5H 2 O, один з найпопулярніших з давнини і донині виробний і підлозі дорогоцінний камінь . Триклінна сингонія , триклінно-Пінакоїдальний вид симетрії.

Слайд 2

Французьке слово «Turquoise» походить від старофранцузької «Pierre turquoise» , що означає «Турецький камінь» . Однак бірюза добувалася в шахтах історичної провінції Ірану , Хорасан і експортувалася звідти по Великому шовковому шляху через Туреччину в Європу , і тому асоціювалася зі Сходом. Походження назви

Слайд 3

Властивості Колір від яскраво небесно-блакитного або блакитно-синього до блакитно-зеленого і блякло-зеленого. Колір порошку (риси) білий. Блиск слабкий восковий , непрозорий. Твердість 5-6, щільність 2,6-2,8. Дисперсія відсутня. Плеохроизм слабкий. Люмінесценція зазвичай відсутня, іноді білувата, блакитнувата. Двозаломлення +0,054. Склад (%): 37,60 - Al 2 O 3 ; 9,78 - CuO; 34,90 - P 2 O 5 ; 17,72 - H 2 O. При прожаренні буріє і тріскається (чим відрізнити від більшості підробок), розчинний в соляній кислоті .

Слайд 4

Форми знаходження Скритокристалічні щільні маси, прожилки, скоринки, дрібні округлі вкраплення, округлі горбкуваті конкреції гроздьевідних форм. На зрізі часто з характерними сітчастими тонкими розгалуженим жилками чорного або бурого кольору ( «павутинна бірюза»).

Слайд 5

Різновиди Розрізняють: бірюза блакитно-зелена (інша назва бірюзи); бірюза залізиста (відміна бірюзи, яка містить до 5,32% FeO); бірюза західна (торговельна назва бірюзи); бірюза кістяна, або викопна (відміна бірюзи, яка являє собою викопні органічні рештки: кістки та зуби; складена переважно мікрокристалічним апатитом, забарвленим вівіанітом у синій колір); бірюза колорадська (бірюза з плато Колорадо, США); бірюза натічна (бірюза у вигляді натічних агрегатів), давньоукраїнська назв цієї форми — блискавець; бірюза невадська (інша назва варисциту); бірюза перська (торговельна назва бірюзи з Ірану); бірюза східна (торговельна назва бірюзи).

Слайд 6

Походження та поширення Походження бірюзи зазвичай пов'язане з гіпергенними або низькотемпературними (180-80 ° C) гідротермальних процесами . Прояви бірюзи часто пов'язані з зонами вторинного зміни мідних родовищ.

Слайд 7

Поширення мінералу Бірюза завжди була популярним каменем і високо цінувалася, вона була і залишається в числі перших каменів виробів. Її родовища численні, але їх запаси, як правило, невеликі, внаслідок чого цільова видобуток натуральної сировини обходиться досить дорого. Центри видобутку бірюзи відомі в багатьох стародавніх цивілізаціях, а деякі старовинні копальні діють і досі. Однак значна частина натуральної бірюзи сьогодні видобувається на великих мідних родовищах як побічний продукт, зокрема в США .

Слайд 8

Родовища Родовища - Єгипет , Синайський півострів , Іран , Афганістан , Вірменія , Таджикистан , Узбекистан , Туркменія , США , Танзанія , Австралія , Аргентина . Перше місце з видобутку бірюзи останнім часом зайняла США з родовищ в Новій Мексиці , Арізоні , Неваді , Колорадо і Каліфорнії

Слайд 9

Застосування Використовується в ювелірному виробництві. За давнім повір'ям, носіння бірюзи приносить багатство або оберігає від втрати того, що є.

Слайд 10

Обробка бірюзи Обробляється кабошоном або у вигляді пластин для вставок. Бірюза високої якості легко шліфується, добре полірується і надовго зберігає свій первісний колір. З античних часів вироби з бірюзи невисокої якості злегка змащували смолою або воском, щоб надати пористої матової поверхні глибину і сяйво, підвищити стійкість до води і міцність.

Слайд 11

Імітації та підробки Першими, хто навчився імітувати бірюзу, були єгиптяни. Пізніше з'явилися підробки з кольорового скла, порцеляни; з кістки, просоченої солями міді, пофарбовані пластичні маси (спочатку - Галалу і целулоїд ), і інші прості імітації. Блакитний і синій матеріал різних тонів іноді подрібнювали в порошок і потім пресували разом з порошком або крихтою натуральної бірюзи, домагаючись «природного» неоднорідності каменю. Сьогодні в торговельну мережу надходить переважно штучна бірюза. Вона виготовляється з алюмофосфату міді, з забарвлених синтетичних пластмас і керамічних матеріалів з фарбувальними добавками (іноді в якості добавок використовуються відходи натуральної бірюзи), а також імітацією служить хризоколла , варисцит і пофарбований в блакитний колір говлит .

Слайд 12

Виконав студент групи ГФ-2 Микитюк Андрій

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Географія