"Білорусія"
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Білорусія розташована у Східній Європі, межує з Росією, Україною, Польщею, Литвою та Латвією. Територія в основному рівнинна з рідкісними височинами. Білорусь є найбільшим по території європейською державою не мають виходу до моря
Білорусія була заснована - 25 березня 1918; Дата незалежності - 26 грудня 1991 Територія - 207 600 км ² (84-я в світі); Населення - 9468074 осіб (90-е в світі); Щільність населення - 45,6 чол. / Км ²; Форма правління - президентська республіка; Офіційні мови - російська та білоруська; Столиця - Мінськ; Найбільші міста - Мінськ, Гомель, Могильов, Вітебськ, Гродно, Брест;
Клімат Білорусії помірно-континентальний, перехідний від морського до континентального, що формується під впливом повітряних мас Атлантики. У зимовий період нерідкі відлиги.
Екологія Білорусія сильніше за інші країни постраждала від аварії на Чорнобильській АЕС. Враховуючи тяжкість і масштабність поразки країни в результаті аварії, в липні 1991 року територія Білорусії була оголошена зоною екологічного лиха. Особливо постраждали Гомельська і Могилевська області. Екологічна ситуація посилюється і сильним розвитком хімічної та нафтохімічної промисловості, а також повсюдним будівництвом великих тваринницьких комплексів.
Ліси покривають близько третьої частини території країни. У них виростають 28 порід дерев і близько 70 видів чагарників. Найбільш поширені береза , сосна, ялина, дуб, осика, в заболочених низинних районах на півдні маються соснові ліси. Луги і пасовища займають 20% території країни. Біля однієї третини території, в основному центральні і південно-східні рівнини, розорані.
В цілому потенціал лісів Білорусії досить високий, щорічний приріст запасів деревини перевищує обсяги вирубок лісу. Вкриті лісами площі зростають. Ліс є не тільки джерелом деревини, але й має багатогранні екологічні функції, а також санітарно-оздоровчі, рекреаційні. Білоруські ліси відіграють важливу біосферную роль і вносять вагомий внесок в екологічну стабілізацію Східної та Центральної Європи
Тваринний світ Білорусії налічує 457 видів хребетних (у тому числі ссавців, птахів, риб) і більше 20 тис. видів безхребетних тварин.
Важливе господарське значення має промислово-мисливські види тварин - лисиця, куниця, заєць, видра, тхір, горностай, а також лось і дикий кабан.
Починаючи з 1996 р. стала підвищуватися продуктивність праці - основний фактор зростання промислового виробництва. В системі легкої промисловості Білорусії розроблені та реалізуються програми реструктуризації на 13 підприємствах. Певні напрямки реструктуризації передбачено провести ще на 21 підприємстві концерну «Беллегпром». Серед них - створення філій і дочірніх підприємств, виділення об'єктів інфраструктури, інших самостійних структурних одиниць і підрозділів та ін.
Машинобудівний комплекс Республіки Білорусь в розпорядженні високотехнологічне виробничим і науковим потенціалом, в його складі 337 підприємств, організацій і виробництв, розвиток яких буде направлено на підвищення конкурентоспроможності продукції, що випускається, модернізації виробництв, ефективного використання трудових і фінансових ресурсів.
Хімічна та нафтохімічна промисловість займає помітне місце в народному господарстві Республіки Білорусь і є однією з найбільш великих галузей промислового комплексу. Починаючи з 1995 р. галузь придбала стійке зростання , який склав 107,2 % в 1996 р. , 119,4 % - в 1997 р. , 106 % - у 1998 р. За підсумками 1998 р. її частка в загальному обсязі промислового виробництва Білорусі склала 13,1 % (проти 9 % в 1990 р.) і приблизно на цьому рівні продовжує зберігатися . Провідне місце за чисельністю працівників і обсягом виробленої продукції займають промисловість хімічних волокон і ниток , гірничохімічна (виробництво калійних добрив) , основна хімія і нафтохімічні галузі. Підприємства перерахованих галузей , а також синтетичних смол і пластичних мас входять до складу концерну "" Белнефтехімпром "" і разом виробляють 92,6 % загального обсягу продукції галузі. Вони ж є основними експортерами хімічної продукції. На їх частку припадає понад 12 % загального експорту Республіки Білорусь .
Залізниці та автомобільний транспорт - основні види транспортного сполучення в країні. Мережа залізниць орієнтована на головну магістраль, що проходить через Оршу, Мінськ і Брест, яка з'єднує Білорусь з Москвою на сході і Варшавою на заході. Експлуатаційна довжина шляхів - 5512 км. На тисячу жителів у Білорусії припадає 261 автомобіль
У Білорусії приблизно 80% населення належать до Російської православної церкви (Білоруський екзархат), 10% до Римсько-католицької церкви і 2% до інших релігійних груп, включаючи протестантизм, іслам, іудаїзм та ряд інших. У Білорусії є прихильники грекокатолицької церкви («Уніати») і православних груп.
Відомі люди Білорусії Жорес Алфьоров - народився у Вітебську в 1930 році. Був удостоєний Нобелівської премії з фізики в 2000 році. Петро Климук - перший білоруський космонавт , народився у Комарівці Брестського р- на в 1942 году.Провел в космосі 78,76 доби. Марк Шагал - народився в 1887 році у Вітебську. Найзнаменитіший уродженець Білорусі , відомий у всьому світі як класик авангарду в образотворчому мистецтві. Франциск Скорина - народився в Полоцьку в 1486 році. Білоруський і східнослов'янський першодрукар . Переклав на білоруську мову і видав 23 книги Біблії. Ігор Макаров - завоював золоту медаль в дзюдо на Олімпійських іграх в Афінах у 2004 році. Юлія Нестеренко - завоювала золоту медаль у бігу на 100 метрів на Олімпійських іграх в Афінах у 2004 році. Максим Мирний - найвідоміший тенісист Білорусі , завоював серію міжнародних нагород у парному розряді і вивів білоруську збірну на краще місце за всю її історію на Кубку Девіса. Дарина Домрачева - триразова чемпіонка Олімпійських ігор в Сочі ( 2014 ) в гонці переслідування , ідивідуальними гонці на 15 км , мас -старті ( 12,5 км) .
Національна кухня Білорусії Значну частину національної білоруської кухні складають страви з тертої картоплі: деруни, галушки, чаклуни, драчена, картопляні запіканки, баба та ін При цьому існує кілька способів терки картоплі та отримання картопляної маси: Таркованна; клинкованна ; варено-товчена; тушкована картопля з м'ясом і (або) грибами. деруни і галушки - страви з додаванням картоплі. Картопля також використовується при приготуванні деяких салатів. Природні умови Білорусі визначили наявність в білоруській кухні грибів, ягід, риби і різних овочів.
Схожі презентації
Категорії