X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Білорусія"

Завантажити презентацію

"Білорусія"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Учениці 11 класу Смиюхи Марії

Слайд 2

Білорусія розташована у Східній Європі, межує з Росією, Україною, Польщею, Литвою та Латвією. Територія в основному рівнинна з рідкісними височинами.      Білорусь є найбільшим по території європейською державою не мають виходу до моря

Слайд 3

Білорусія була заснована - 25 березня 1918; Дата незалежності - 26 грудня 1991 Територія - 207 600 км ² (84-я в світі); Населення - 9468074 осіб (90-е в світі); Щільність населення - 45,6 чол. / Км ²; Форма правління - президентська республіка; Офіційні мови - російська та білоруська; Столиця - Мінськ; Найбільші міста - Мінськ, Гомель, Могильов, Вітебськ, Гродно, Брест;

Слайд 4

Слайд 5

Слайд 6

Клімат Білорусії помірно-континентальний, перехідний від морського до континентального, що формується під впливом повітряних мас Атлантики. У зимовий період нерідкі відлиги.

Слайд 7

Екологія Білорусія сильніше за інші країни постраждала від аварії на Чорнобильській АЕС. Враховуючи тяжкість і масштабність поразки країни в результаті аварії, в липні 1991 року територія Білорусії була оголошена зоною екологічного лиха. Особливо постраждали Гомельська і Могилевська області. Екологічна ситуація посилюється і сильним розвитком хімічної та нафтохімічної промисловості, а також повсюдним будівництвом великих тваринницьких комплексів.

Слайд 8

Ліси покривають близько третьої частини території країни. У них виростають 28 порід дерев і близько 70 видів чагарників. Найбільш поширені береза , сосна, ялина, дуб, осика, в заболочених низинних районах на півдні маються соснові ліси. Луги і пасовища займають 20% території країни. Біля однієї третини території, в основному центральні і південно-східні рівнини, розорані.

Слайд 9

В цілому потенціал лісів Білорусії досить високий, щорічний приріст запасів деревини перевищує обсяги вирубок лісу. Вкриті лісами площі зростають. Ліс є не тільки джерелом деревини, але й має багатогранні екологічні функції, а також санітарно-оздоровчі, рекреаційні. Білоруські ліси відіграють важливу біосферную роль і вносять вагомий внесок в екологічну стабілізацію Східної та Центральної Європи

Слайд 10

Тваринний світ Білорусії налічує 457 видів хребетних (у тому числі ссавців, птахів, риб) і більше 20 тис. видів безхребетних тварин.

Слайд 11

Важливе господарське значення має промислово-мисливські види тварин - лисиця, куниця, заєць, видра, тхір, горностай, а також лось і дикий кабан.

Слайд 12

Слайд 13

Починаючи з 1996 р. стала підвищуватися продуктивність праці - основний фактор зростання промислового виробництва.      В системі легкої промисловості Білорусії розроблені та реалізуються програми реструктуризації на 13 підприємствах. Певні напрямки реструктуризації передбачено провести ще на 21 підприємстві концерну «Беллегпром». Серед них - створення філій і дочірніх підприємств, виділення об'єктів інфраструктури, інших самостійних структурних одиниць і підрозділів та ін.

Слайд 14

Машинобудівний комплекс Республіки Білорусь в розпорядженні високотехнологічне виробничим і науковим потенціалом, в його складі 337 підприємств, організацій і виробництв, розвиток яких буде направлено на підвищення конкурентоспроможності продукції, що випускається, модернізації виробництв, ефективного використання трудових і фінансових ресурсів.

Слайд 15

Хімічна та нафтохімічна промисловість займає помітне місце в народному господарстві Республіки Білорусь і є однією з найбільш великих галузей промислового комплексу. Починаючи з 1995 р. галузь придбала стійке зростання , який склав 107,2 % в 1996 р. , 119,4 % - в 1997 р. , 106 % - у 1998 р. За підсумками 1998 р. її частка в загальному обсязі промислового виробництва Білорусі склала 13,1 % (проти 9 % в 1990 р.) і приблизно на цьому рівні продовжує зберігатися . Провідне місце за чисельністю працівників і обсягом виробленої продукції займають промисловість хімічних волокон і ниток , гірничохімічна (виробництво калійних добрив) , основна хімія і нафтохімічні галузі. Підприємства перерахованих галузей , а також синтетичних смол і пластичних мас входять до складу концерну "" Белнефтехімпром "" і разом виробляють 92,6 % загального обсягу продукції галузі. Вони ж є основними експортерами хімічної продукції. На їх частку припадає понад 12 % загального експорту Республіки Білорусь .

Слайд 16

Залізниці та автомобільний транспорт - основні види транспортного сполучення в країні. Мережа залізниць орієнтована на головну магістраль, що проходить через Оршу, Мінськ і Брест, яка з'єднує Білорусь з Москвою на сході і Варшавою на заході. Експлуатаційна довжина шляхів - 5512 км. На тисячу жителів у Білорусії припадає 261 автомобіль

Слайд 17

У Білорусії приблизно 80% населення належать до Російської православної церкви (Білоруський екзархат), 10% до Римсько-католицької церкви і 2% до інших релігійних груп, включаючи протестантизм, іслам, іудаїзм та ряд інших. У Білорусії є прихильники грекокатолицької церкви («Уніати») і православних груп.

Слайд 18

Відомі люди Білорусії Жорес Алфьоров - народився у Вітебську в 1930 році. Був удостоєний Нобелівської премії з фізики в 2000 році. Петро Климук - перший білоруський космонавт , народився у Комарівці Брестського р- на в 1942 году.Провел в космосі 78,76 доби. Марк Шагал - народився в 1887 році у Вітебську. Найзнаменитіший уродженець Білорусі , відомий у всьому світі як класик авангарду в образотворчому мистецтві. Франциск Скорина - народився в Полоцьку в 1486 році. Білоруський і східнослов'янський першодрукар . Переклав на білоруську мову і видав 23 книги Біблії. Ігор Макаров - завоював золоту медаль в дзюдо на Олімпійських іграх в Афінах у 2004 році. Юлія Нестеренко - завоювала золоту медаль у бігу на 100 метрів на Олімпійських іграх в Афінах у 2004 році. Максим Мирний - найвідоміший тенісист Білорусі , завоював серію міжнародних нагород у парному розряді і вивів білоруську збірну на краще місце за всю її історію на Кубку Девіса. Дарина Домрачева - триразова чемпіонка Олімпійських ігор в Сочі ( 2014 ) в гонці переслідування , ідивідуальними гонці на 15 км , мас -старті ( 12,5 км) .

Слайд 19

Національна кухня Білорусії Значну частину національної білоруської кухні складають страви з тертої картоплі: деруни, галушки, чаклуни, драчена, картопляні запіканки, баба та ін При цьому існує кілька способів терки картоплі та отримання картопляної маси: Таркованна; клинкованна ; варено-товчена; тушкована картопля з м'ясом і (або) грибами. деруни і галушки - страви з додаванням картоплі.       Картопля також використовується при приготуванні деяких салатів. Природні умови Білорусі визначили наявність в білоруській кухні грибів, ягід, риби і різних овочів.

Слайд 20

Залізничний вокзал, Мінськ

Слайд 21

Мінськ, панорама міста

Слайд 22

Національна бібліотека, Мінськ

Слайд 23

Ворота (башти)міста Мінська

Слайд 24

Мирский замок, Гродно

Слайд 25

Брестська фортеця, Брест

Слайд 26

Костел Різдва Діви Марії в селі Відзи

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Географія