"Агрентина"
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Походження назви Назва Аргентина походить від лат. «argentum» (срібло). У часи колонізації сучасної території Аргентини ходили чутки (за деякими версіями для привернення більшої кількості переселенців), що ці землі дуже багаті на срібло, завдяки чому найбільша річка регіону отримала назву Ріо-де-ла-Плата (в перекладі — Срібна річка). Земля вниз за течією річки стала відома як Аргентина, тобто Срібна, хоча значних покладів срібла там так і не знайшли.
Загальні відомості Державний устрій -федеративна республіка Аргентина складається з 23 провінцій і федерального округу Буенос-Айрес Президент - Крістіна Фернандес де Кіршнер 9 липня — день незалежності Столиця - Буенос-Айрес Офіційна мова – іспанська Площа- 2 780 092 км² Населення Аргентини становить 40 091 359 осіб Грошова одиниця — аргентинський песо
Герб Прапор Гімн Слова аргентинського національного гімну були написані Вісенте Лопесом-і Планесом, музика — Бласом Парерою Сучасний прапор Аргентини став державним в 1812 році. Він складається з трьох рівних смуг — крайні пофарбовані у світло-блакитний, центральна — в білий колір. В 1818 році в центр прапора було поміщено жовте «травневе сонце» Герб Аргентини — офіційно прийнятий 12 березня 1813 Загальними установчими зборами.
Географічне положення Аргентина займає фактично всю південно-східну частину Південної Америки. Межує на півдні і заході з Чилі, на північному заході з Болівією, на сході з Парагваєм, Бразилією, Уругваєм і омивається Атлантичним океаном. Протяжність Аргентини з півночі на південь становить близько 3800 км і близько 1400 км із заходу на схід. Усього на території країни виділяють 4 великих природних області: Гірська область Анд; Північні рівнини, Гран-Чако і межиріччя Парани та Уругваю; Пампа — великі і практично безлісі рівнини на південь від Гран-Чако, на схід від Анд і на північ від ріки Ріо-Колорадо; Патагонія — відкриті вітрам степи на південь від Ріо-Колорадо.
Промисловість: На промислове виробництво припадає 17,5% ВВП Аргентини і 13% робочих місць. На будівництво припадає 6,7% ВВП і 9,5% робочих місць. Найбільшу вагу мають галузі, пов'язані з обробкою продукції сільського господарства — виробництво олії, м'яса, молока, кави, шоколаду, вина. Іншими важливими галузями є машинобудування, хімічна і металургійна промисловість. Машинобудування займає провідне місце за вартістю продукції в важкій промисловості. Найрозвиненіше транспортне машинобудування (свої заводи в Аргентині мають Ford, Chrysler, Toyota, Peugeot та ін.), с/г машинобудування, виготовлення обладнання для харчової промисловості, електротехніка (заводи IBM, Siemens). В транспортному машинобудуванні лідирує автомобілебудування (Буенос-Айрес, Кордова), розвинуте суднобудівництво та судноремонт (Буенос-Айрес, Енсенада), авіабудування та виготовлення гвинтокрилів (Кордова).
Добувна промисловість Аргентина має значні поклади нафти, головним чином у затоці Сан-Хорхе. Продукція нафтохімічної промисловості становить 20% експорту країни. Також добуваються мідь (3% експорту), золото, срібло, цинк, марганець, уран і сірка. Експорт аргентинських мінералів на 2006 рік склав 2,65 млрд. доларів. В Аргентині видобувається нафта і газ, енергетичне та коксівне вугілля. Основна частина родовищ, що розробляються, зосереджена в гірських районах країни.
Згідно з даними 2005 року, Аргентина щороку виробляє близько 101 176 гігават на годину електричної енергії, зокрема: гідроелектростанції дають 34 041 гігават на годину термальні електростанції дають 56 385 гігават на годину атомні електростанції дають 6 873 гігават на годину Транспорт: Енергетика: Основний транспорт — автомобільний, морський, залізничний. Аргентина має більше 600 тисяч км асфальтованих шляхів у межах міст і 37 тисяч км. поза їх межами. У країні налічується більше 8 млн. автомобілів. Істотну роль відіграє водний транспорт — більша частина імпорту потрапляє в Аргентину водним шляхом. У країні функціонують 7 великих і 30 дрібних портів.
Сільське господарство Рослинництво Тваринництво Зернові культури: пшениця16-е місце у світі кукурудза 8-е місце у світі ячмінь 20-е місце у світі Технічні культури: соняшник 3-є місце у світі соя 2-е місце у світі сорго 5-е місце у світі бавовни13-е місце у світі чай 8-е місце у світі Садівництво: лимони 3-є місце у світі винограду 2-е місце у П.А. слива 14-е місце у світі яблуко - 11-е місце у світі Провідною галуззю є вирощування великої рогатої худоби, переважає м'ясна спеціалізація. Друга галузь — це вівчарство, має м'ясо-вовняний напрямок спеціалізації. Місцеве значення має птахівництво і свинарство, розвивається також конярство, на узбережжі відносно добре розвивається риболовля.
Етнічний склад Основне населення — аргентинці — нащадки іспанських колонізаторів 16—18 ст. Подальший приріст населення ішов значною мірою за рахунок імміграції з Іспанії, Італії, Франції, Польщі, Західної України та ін. Корінне населення — індіанці — майже повністю винищене колонізаторами. В Аргентині налічується 20—30 тис. індіанців (гуарані, кечуа, араукани) та близько 400 тис. метисів. Релігія Католицька церква в Аргентині має особливе юридичне положення і підтримку держави. 76,5% аргентинців вважають себе католиками, 9% сповідують євангелізм, 11,3% вважають себе агностиками або атеїстами, 1,2% є свідками Єгови, 0,9% мормонами, 1,2% сповідують інші релігії. Кафедральний собор у Ла-Платі
Туризм та відпочинок У 2006 на туристичну галузь Аргентини припадало 7,41% ВВП. Згідно з даними Всесвітньої туристичної організації у 2010 році країну відвідало 5,17 млн. іноземних туристів, що принесли 3,3 мільйони доларів до державної казни. Аргентиною є другою за туристичною популярністю країною у Південній Америці (після Бразилії). Найпопулярнішою туристичною атракцією Аргентини є місто Буенос-Айрес. У 2007 році його відвідали 5 250 000 туристів. Іншими туристичними центрами є водоспад Ігуасу та інші об'єкти, внесені до Списку об'єктів Світової спадщини ЮНЕСКО: Національний парк Лос-Гласьярес (зокрема льодовик Періто-Морено), національний парк Талампая. Аргентина має багато гірськолижних курортів, найвизначнішими з яких є Барілоче та Лас-Леньяс. На атлантичному узбережжі Аргентини знаходяться відомі морські курорти, зокрема Мар-дель-Плата
Аргентинська кухня Аргентинська кухня відзначається значним впливом європейської кухні. Вона поєднує риси італійської та іспанської, індіанських страв, африканської та креольської кухні. Локро — страва з маїсу, гарбуза, квасолі Відбивна по-міланськи Спагетті з соусом туко Файна Домашня паста фрола Чуррос
Спорт Найпопулярнішим видом спорту в Аргентині є футбол. Збірна Аргентини з футболу здобула 25 великих міжнародних титулів. Легендою світового футболу є аргентинець Дієго Марадона і сучасним «новим Марадоною» є Ліонель Мессі. Баскетбол є другим за популярністю видом спорту, низка баскетболістів грають в Національній баскетбольній Асоціації США та Європейських лігах. Серед інших видів спорту, що культивуються в Аргентині — хокей на траві (особливо серед жінок), теніс, автоперегони, бокс, волейбол, поло і гольф. Автоперегони займають важливе місце в симпатіях аргентинців, в першу чергу, завдяки Хуану Мануель Фанхіо — видатного спортсмена в цьому виді спорту, який здобував у 1950-х роках, п'ять світових титулів у Формулі 1.
Схожі презентації
Категорії