X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Самоіндукція

Завантажити презентацію

Самоіндукція

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Міні-презентація На тему: «Явище самоіндукції» Підготувала Учениця 11-А класу КЗ: «ЗШ І-ІІІ СТ. №22 ВМР» Сичук Анастасія

Слайд 2

Мета: переконатися в існуванні ЕРС самоіндукції, застосування пристроїв, дія яких заснована на явищі самоіндукції. План: Що таке самоіндукція? ЕРС самоіндукції. Застосування самоіндукції Причина появи іскор при різкому роз’єднанні електричного кола Трансформатор Електродинамічний мікрофон Висновок

Слайд 3

Що таке самоіндукція? Самоіндукція — це окремий випадок явища електромагнітної індукції, що виникає внаслідок взаємодії провідника зі струмом із власним магнітним полем.

Слайд 4

ЕРС самоіндукції ЕРС індукції винникає за умови зміни власного магнітного потоку, що спричинена зміною сили струму в провіднику. І обчислюється за формулою:

Слайд 5

Застосування самоіндукції Явище самоіндукції відіграє дуже важливу роль в електротехніці. Індуктивність кола істотно впливає на проходження в ньому змінного електричного струму.

Слайд 6

Причина появи іскор при різкому роз’єднанні електричного кола Появу великої ЕРС самоіндукції можна спостерігати у повсякденному житті при розмиканні електричного кола (з'являється велика іскра). Наприклад, коли штанга тролейбуса з якихось причин від'єднується від контактної мережі і коло живлення електродвигуна, який має значну індуктивність, розривається, з'являється велика іскра. З цієї ж причини вимикачі, які працюють у колах з великими індуктивностями, виготовляють із розрахунком на значно більші напруги, ніж робочі напруги цих кіл.

Слайд 7

Трансформатор Як і всі індукційні прилади, трансформатор представляє собою певну саморегульовану систему. Ця саморегульованість проявляється в тому, що ті струми які протікають в первинній та вторинній обмотках трансформатора пов’язані таким чином, що будь які зміни сили струму у вторинній обмотці, автоматично призводять до відповідних змін в обмотці первинній.

Слайд 8

Електродинамічний мікрофон Динамічний мікрофон - конструкція, яка комутується котушкою індуктивності. Остання в свою чергу поміщається в спеціальне магнітне поле дуже сильної дії. Мембрана мікрофону зроблена з полістиролу і жорстко зв’язана з котушкою, яка виготовлена з дуже тонкого дроту і розміщена у кільцевому зазорі сильного постійного магніту, де лінії індукції будуть перпендикулярні виткам котушки. Коли людина говорить, виникає звукова хвиля, що викликає коливання мембрани, а, відповідно і рух котушки в магнітному полі. В її витках індукується ЕРС індукції, що викликає появу індукційного струму, який підсилюється і подається на гучномовець або записуючий пристрій.

Слайд 9

Висновок Явище самоіндукції — це явище виникнення вихрового електричного поля в провіднику, в якому тече змінний електричний струм. Закон самоіндукції: ЕРС самоіндукції прямо пропорційна швидкості зміни сили струму в провіднику: Індуктивність L — це фізична величина, яка характеризує електричні властивості провідника та чисельно дорівнює ЕРС самоіндукції в разі зміни сили струму в провіднику на 1 А за 1 с: Одиниця індуктивності в СІ — генрі (Гн). Знаючи принципи роботи приладів, в основі яких лежить явище самоіндукції, можна передбачити поломки техніки.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика