Режими запуску АГ
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
М᾿який режим запуску М'який режим характеризується безумовним швидким встановленням стаціонарного режиму при включенні автогенератора. У АГ з м'яким режимом положення робочої точки не залежить від коливань, що розвиваються. Для найкращого збудження бажано, щоб робоча точка активного елементу знаходилася в середині лінійної ділянки. М'який режим самозбудження характеризується постійно увігнутій кривій з максимальною крутістю на початку координат. Ланцюг зворотного зв'язку в координатах коливальної характеристики називається лінією зворотного зв'язку (ЛЗЗ).
Нижче показані типовий вигляд коливальної характеристики АГ з м'яким самозбудженням і декілька ЛЗЗ. Видно, що при коливальна характеристика і ЛЗЗ мають дві точки пересічення О і М, причому т.О є нестійкою, а М – стійка.
Жорсткий режим запуску Жорсткий режим самозбудження АГ характеризується ввігнуто-опуклою коливальною характеристикою з однією або декількома точками перегину і відповідно з більш ніж двома точками пересічення.
Такий вигляд характеристики мають АГ, робоча точка підсилювального елементу яких знаходиться на нижньому згині прохідної характеристики. Легко показати, що точки О і М в цьому випадку стійкі, а точка N – нестійка. Поки амплітуда на виході Um вих буде менша Um вих N, автоколивання наростати не будуть.
Переваги та недоліки режимів Перевагою режиму м'якого самозбудження є простота виведення АГ в необхідний стаціонарний режим. Недоліком – низький ККД із-за великої величини постійної складової струму. У автогенераторах з жорстким режимом перевагою є відсутність постійного струму ( або його мала величина) в режимі спокою автогенератора.
Режим запуску автогенератора з автоматичним зміщенням Використовуючи ланцюги автоматичного зсуву у вхідному ланцюзі, можна добитися поєднання достоїнств обох типів збудження: у момент запуску робоча точка знаходиться в точці максимальної крутизни (на середині лінійної ділянки), а з наростанням амплітуди робоча точка зміщується у бік відсічення із-за випрямляючих властивостей вхідного p-n переходу і ланцюжка автоматичного зсуву.
Принципова схема такого АГ : На опорі Rб виділяється постійна напруга, яка пропорційна амплітуді коливання, яке подається на вхід
Перехід АГ в стаціонарний стан: Встановлений режим при цьому характеризується роботою транзистора з кутом відсічення 90°. Завдяки коливальному контуру підсилювача на виході розвиваються гармонійні автоколивання.
Схожі презентації
Категорії