X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Режими запуску АГ

Завантажити презентацію

Режими запуску АГ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Режими запуску автогенератора

Слайд 2

М᾿який режим запуску М'який режим характеризується безумовним швидким встановленням стаціонарного режиму при включенні автогенератора. У АГ з м'яким режимом положення робочої точки не залежить від коливань, що розвиваються. Для найкращого збудження бажано, щоб робоча точка активного елементу знаходилася в середині лінійної ділянки. М'який режим самозбудження характеризується постійно увігнутій кривій з максимальною крутістю на початку координат. Ланцюг зворотного зв'язку в координатах коливальної характеристики називається лінією зворотного зв'язку (ЛЗЗ).

Слайд 3

Нижче показані типовий вигляд коливальної характеристики АГ з м'яким самозбудженням і декілька ЛЗЗ. Видно, що при коливальна характеристика і ЛЗЗ мають дві точки пересічення О і М, причому т.О є нестійкою, а М – стійка.

Слайд 4

Жорсткий режим запуску Жорсткий режим самозбудження АГ характеризується ввігнуто-опуклою коливальною характеристикою з однією або декількома точками перегину і відповідно з більш ніж двома точками пересічення.

Слайд 5

Такий вигляд характеристики мають АГ, робоча точка підсилювального елементу яких знаходиться на нижньому згині прохідної характеристики. Легко показати, що точки О і М в цьому випадку стійкі, а точка N – нестійка. Поки амплітуда на виході Um вих буде менша Um вих N, автоколивання наростати не будуть.

Слайд 6

Переваги та недоліки режимів Перевагою режиму м'якого самозбудження є простота виведення АГ в необхідний стаціонарний режим. Недоліком – низький ККД із-за великої величини постійної складової струму. У автогенераторах з жорстким режимом перевагою є відсутність постійного струму ( або його мала величина) в режимі спокою автогенератора.

Слайд 7

Режим запуску автогенератора з автоматичним зміщенням Використовуючи ланцюги автоматичного зсуву у вхідному ланцюзі, можна добитися поєднання достоїнств обох типів збудження: у момент запуску робоча точка знаходиться в точці максимальної крутизни (на середині лінійної ділянки), а з наростанням амплітуди робоча точка зміщується у бік відсічення із-за випрямляючих властивостей вхідного p-n переходу і ланцюжка автоматичного зсуву.

Слайд 8

Принципова схема такого АГ : На опорі Rб виділяється постійна напруга, яка пропорційна амплітуді коливання, яке подається на вхід

Слайд 9

Перехід АГ в стаціонарний стан: Встановлений режим при цьому характеризується роботою транзистора з кутом відсічення 90°. Завдяки коливальному контуру підсилювача на виході розвиваються гармонійні автоколивання.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика