X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Радіоактивність

Завантажити презентацію

Радіоактивність

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Кричевський Василь Григорович Підготувала: Учениця 9 класу Дудник Анна

Слайд 2

Зміст Василь Григорович Кричевський. Біографічні відомості. Творчий набуток. Вшанування пам’яті.

Слайд 3

Василь Григорович Кричевський (12 січня 1873  — 15 листопада 1952) Український маляр, архітектор, графік. Представником ліричного «українського імпресіонізму» Три віки. 1913

Слайд 4

Біографічні відомості Народився 1873 року в селі Ворожба на  Слобожанщині. Навчався у місті Харкові в залізнично-технічному училищі. По закінченні був помічником міського архітектора.

Слайд 5

1903 року одержав першу нагороду на конкурсі будинку Полтавського Земства, який був побудований за його планами і став зразком нового архітектурного стилю (Український архітектурний модерн) Будинок Полтавського губернського земства. Вестибюль першого поверху.

Слайд 6

За української влади він був обраний першим ректором Державної Академії Мистецтва в Києві, а пізніше був професором Архітектурного Інституту і Мистецького Інституту в Києві, який большевицька адміністрація переорганізувала з Державної Академії Мистецтва.

Слайд 7

Києві була влаштована велика індивідуальна виставка його робіт,яка налічувала 1055 експонатів. Беатріче 1903

Слайд 8

Протягом довгих років збирав предмети української народньої творчости і, будучи тонким знавцем української етнографії, зумів скомплектувати одну з найбагатших колекцій того типу в Україні. На жаль, збірка Василя Кричевського, що містилася в будинку Миколи Грушевського, згоріла під час артилерійського обстрілу більшовиками у 1918 році.

Слайд 9

Творчий набуток Частина робіт художника перебуває за кордоном, найбільша в Українському музеї  Нью-Йорку.  Зокрема близько 40 творів знаходяться в колекції  Харківського художнього музею.

Слайд 10

22 березня 1918 р. Центральна Рада затвердила проекти В. Кричевського, зокрема, герб, розроблений ним на основі Володимирового Тризуба. Великий Український герб УНР за проектом В. Кричевського Велика державна печатка УНР.

Слайд 11

Василь Кричевський був фактично першим українським митцем, що розпочав працювати в кіно на студії в місті Одеса. Він узяв участь як художник в створенні фільмів. Після вимушеної еміграції митця за кордони СРСР, більшість кінострічок була знищена радянською цензурою. Відомості про працю Кричевського зберігає музей кіностудії в Одесі.

Слайд 12

Вшанування пам’яті Меморіальна дошка Кричевському відкрита в Харкові на будинку радіотехнічного технікуму. 21 серпня 2008 р. Василь Григорович є розроблювачем ескізів ліпнини, які прикрашають будинки міста дотепер. У 1974 р. в Нью-Йорку надрукована книга про Василя Кричевського «Життя й робота» (автор Вадим Павловський).

Слайд 13

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика