X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Природа світла

Завантажити презентацію

Природа світла

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Природа світла

Слайд 2

Образовательная: Познакомиться со значением слова «свет», усвоить различные оттенки его значения, изучить историю оптики и развития взглядов на природу света. Воспитательная: развитие нравственных и эстетических представлений об окружающем нас мире; формирование способности следовать нормам поведения. Развивающая: Развивать научное мышление и умение работать со справочной литературой, развивать способность выражать свои мысли, приводить аргументы для доказательств предположений. Цілі уроку :

Слайд 3

Богословський словник Світло - стан, осоружний пітьмі, темноті, мороку, сутінкам, що дає спосіб бачити; Світло - «земля з всім, що існує на ній, світ, всесвіт» . 2 Словарь современного русского литературного языка. В 17-ти томах. -М.-Л, АН СССР, 1962, том XIII. С.326

Слайд 4

Тлумачний словник Світло - промениста енергія, що сприймається оком і що робить навколишній світ видимим*.

Слайд 5

Філософський словник Світло - символізує прояв божества, космічне творіння, логос, універсальний принцип, що міститься в явищі, початковий інтелект, життя, істину, прояснення, пряме знання, безтілесне, джерело блага*.

Слайд 6

Науково-технічний словник Світло - електро-магнітна хвиля в інтервалі частот, що сприймаються людським оком (4,0*1014-7,5*1014 Гц). Довжина хвиль від 760 нм (червоний) до 380 нм (фіолетовий).*

Слайд 7

У словнику А.Д. Вейсмана слово «фос» (світло) зафіксоване із значенням «логосом» (слово) що є прямим відсиланням до Євангелія від Іоана, де Христос іменується як Світло - Слово - Бог. ... и5 свt1тъ во тмt@ свt1тится, и5 тма2 э5гj2 не j5б7ятъ. ... бt2 свt1тъ и3стинный, и3же просвtща1етъ вся1каго человt1ка гряду1щаго въ мi1ръ.

Слайд 8

Про два основні значення слова СВІТЛО Шанування світла було звичайним для слов'ян «матеріальність» світла легко визначається, наприклад, по іменах: Световід, Светослав, Всесвет; не говорячи вже про язичеського бога блискавки і грому Перуна), проте в Древній Русі «світло» існує лише тут, на Землі (у мiре), він конкретний і просторово обмежений, він очевидний.

Слайд 9

Про два основні значення слова СВІТЛО. Після XII ст прийде на Русь характерне для церковних письменників і запозичене з Візантії зіставлення «того» і «цього» світла.

Слайд 10

Таким чином, в епоху християнства сталося оновлення лексичного вмісту грецького слова «світла»: це не лише тварные енергії (сонце, місяць, зірки, лампа, факел) але і Божество за своєю суттю, і особливе Світло Нетварний, що посилається людині через Христа.

Слайд 11

Історія переконань на природу світла. Розплющене око випускає «флюїди» і обмацує ними довколишні предмети, як щупальцями. З кожного предмету безперервно зриваються оболонки, подібні до самих предметів. Ці «примари» або «образи» предметів, потрапляючи в око, викликають відчуття форми і кольору предметів.

Слайд 12

Подальший розвиток корпускулярна теорія знайшла в роботах Ньютона, він прийшов до виводу, що світлове випромінювання є потоком найдрібніших часток різного вигляду.

Слайд 13

Геометрична оптика прямолінійне поширення віддзеркалення заломлення Світловий промінь Тінь Півтінь Закони віддзеркалення Закони заломлення Граничний кут Повне віддзеркалення Лінза Основні елементи лінзи Побудова зображень

Слайд 14

Хвилева оптика дисперсія інтерференція дифракція поляризация показник заломлення частота е/м коливань Довжина звилі швидкість світла в речовині когерентні хвилі різниця ходу умова максимуму умова мінімуму дифракційні грати дифракційний максимум постійна гратки кут відхилення площина поляризації Поляризатор поляризоване світло Н еполяризоване світло

Слайд 15

Вивід: Природа світла подвійна, ні корпускулярна, ні хвилева теорії окремо не можуть правильно описати і пояснити всі властивості світлового випромінювання. Дуалізм природи світла - один з яскравих проявів об'єктивної діалектики природи.

Слайд 16

Світло Явне Неявне Поток частинок Хвиля Азъ э3смь свt1тъ мi1ру. Кто послt1дуетъ за Мно1ю, то1тъ не будетъ ходи1ть во тьме2, но бу1детъ и5ме1ть свt1тъ жи1зни. Світло - промениста енергія, що робить навколишній світ видимим. Електромагнітні хвилі в інтервалі частот, що сприймаються оком.

Слайд 17

Після днів шести, узяв Ісус Петра, Іакова і Іоана, брата його, і звів їх на гору високу одних і перетворився перед ними: і просяяло обличчі Його, як сонці, одяг же Його зробився білим, як Світло.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика