проблеми й перпективи освоення родовищ нафти и природного газу на шельфи чорного та азовського морив
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Дослідження на тему: проблеми і перспективи освоєння родовищ нафти і природного газу на рельєфі Чорного та Азовського морів.
Рельєф – це нерівності земної поверхні, що відрізняються один від одного за розміром, походженням і віком. Від рельєфу залежать багато показників, серед яких і клімат в певній точці країни. Знання про рельєф дають краще розібратися в особливостях природи цілих материків або окремих країн.
Газ та нафта глибоководного шельфу Чорного моря характеризується високою вартістю розвідки, значними капіталовкладеннями у видобуток та інфраструктуру. За різними оцінками запаси глибоководного шельфу можуть становити 3-13 трлн. м3 газу і більше 1 трлн. тонн нафти з конденсатом. Світовий досвід показує, що собівартість видобутку перебуває в діапазоні 600-1000 грн/тис. м3. У разі успішної розвідки, видобуток може початися уже у 2022 році, при цьому інвестиції у проведення всіх робіт для підготовки і початку промислового видобутку в обсязі 7-9 млрд. м3 на рік складають 80-90 млрд. гривень. Наразі в українській частині Чорного моря налічується п’ять глибоководних нафтогазоносних ділянок: Прикерченська, Скіфська, Фороська, структура Паласа і Таврійська площа.
Видобуток нафти на шельфі Азовського та Чорного морів. Видобуток енергоносіїв на шельфі Чорного та Азовського морів – важливий аспект української диверсифікаційної програми. Більшість родовищ на українському шельфі – нерозвідані та нерозроблені. Причини такого стану криються у геополітичних, економічних, технологічних і внутрішньополітичних чинниках.
Схожі презентації
Категорії