X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Око

Завантажити презентацію

Око

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

СУЧАСНІ ЗАСОБИ АНТИВІРУСНОГО ЗАХИСТУ Підготував: 9-Б Хиля Олександр

Слайд 2

Система захисту інформації. 1 Способи захисту інформації, архіватори. 2 Комп’ютерні віруси, ознаки зараження персональних комп’ютерів, способи уникнення зараження. 3 Антивірусні програми та їх характеристика (Aidstest, Doctor Web, Scan, Norton Anti Virus, Anti Vral Toolkit Pro). 4 План заняття

Слайд 3

Система захисту інформації. 1 Інформаційна безпека (англ. Information Security) – стан захищеності життєво важливих інтересів людини, суспільства і держави, при якому запобігається нанесення шкоди через: неповноту, невчасність та невірогідність інформації, що використовується; негативний інформаційний вплив; негативні наслідки застосування інформаційних технологій; несанкціоноване розповсюдження, використання і порушення цілісності, конфіденційності та доступності інформації.

Слайд 4

конфіденційність – захист від несанкціонованого ознайомлення з інформацією; 1 1 3 2 До основних характеристик захисту інформації можна віднести: цілісність – захист інформації від несанкціонованої модифікації; доступність – захист (забезпечення) доступу до (можливості використання) інформації.

Слайд 5

перегляд; 1 2 3 4 Способи несанкціонованого доступу до інформації копіювання та підміна даних; введення помилкових програм і повідомлень у результаті підключення до каналів зв’язку; читання залишків інформації на її носіях; 5 6 прийом сигналів електромагнітного випромінювання і хвильового характеру; використовування спеціальних програмних і апаратних „заглушок” тощо.

Слайд 6

організаційно-адміністративних засобів; 1 2 3 4 Система захисту інформації – це сукупність технічних засобів; програмних засобів і методів; технологічних засобів; 5 правових і морально-етичних заходів і засобів.

Слайд 7

Архіватор — програмне забезпечення, що використовується для стиснення інформації. При збереженні, резервному копіюванні інформації тощо часто буває бажано стиснути файли так, щоб вони займали якомога менше місця. Це робиться за допомогою програм, які звуться архіваторами. Ці програми не тільки стискають інформацію в окремому файлі, але можуть і об'єднати в один архів групу файлів. Способи захисту інформації, архіватори. 2

Слайд 8

Програма WinZip Програма WinRAR Архіватори

Слайд 9

Комп’ютерні віруси. 3 Комп’ютерний вірус (англ. computer virus) – комп’ютерна програма, створена для заподіяння шкоди користувачу персонального комп’ютера: знищення і крадіжки даних, зниження працездатності комп’ютера тощо.

Слайд 10

файлові 1 2 3 4 завантажувальні файлово-завантажувальні Stealth-віруси 5 6 віруси-„хробаки” троянські програми За способом зараження більшість комп’ютерних вірусів можна поділити на такі класи:

Слайд 11

зменшення вільної пам’яті комп’ютера 1 2 3 4 До ознак зараження вірусами можна віднести: уповільнення роботи комп’ютера затримки при виконанні програм незрозумілі зміни у файлах 5 6 зміна дати модифікації файлів без причини помилки під час інсталяції і запуску Windows

Слайд 12

Антивірусні програми та їх характеристика (Aidstest, Doctor Web, Scan, Norton Anti Virus, Anti Vral Toolkit Pro). 4 Антивірусні програми можна поділити на Спеціалізовані антивірусні програми здатні знаходити та знищувати певні типи вже відомих вірусів. З невідомими вірусами ці програми боротися не можуть. Універсальні антивірусні програми, орієнтовані на цілі класи вірусів, у свою чергу, поділяються на програми-лікарі або поліфаги, ревізори, охоронці, вакцини.

Слайд 13

Серед спеціалізованих антивірусних програм можна виділити програми-детектори (сканери), які здійснюють пошук певного вірусу в оперативній пам’яті і у файлах та видають відповідне повідомлення. Тобто, їх метою є постановка діагнозу, лікуванням буде займатися інша антивірусна програма або професійний програміст – „вірусолог”. Щодо надійності виявлення вірусу спеціалізовані програми значно переважають універсальні.

Слайд 14

Фаги (поліфаги) спроможні найти і знищити вірус (фаги) або декілька вірусів (поліфаги). Сучасні версії, як правило, проводять евристичний аналіз файлів – вони досліджують файли на предмет коду, характерного для вірусу. Ревізори – це тип антивірусних програм, що контролюють усі (відомі на момент випуску програми) можливі способи зараження комп’ютерів. Таким чином, можливо знайти вірус, створений вже після виходу програми-ревізора. Охоронці – це резидентні антивірусні програми, постійно знаходяться в пам’яті комп’ютера і контролюють усі операції. Вакцини використовуються для обробки файлів і завантажувальних секторів з метою попередження зараження відомими вірусами (в останній час цей метод використовується все частіше).

Слайд 15

Найпопулярнішими серед користувачів є антивірусні програми, які постійно присутні у внутрішній пам’яті комп’ютера і періодично здійснюють перевірку на наявність вірусів. Серед фагів вирізняють поліфаги, тобто програми-лікарі, які призначені для пошуку і знищення великої кількості вірусів. Найвідоміші із них: Aidstest, Doctor Web, Scan, Norton Anti Virus, Anti Vral Toolkit Pro (AVP) та інші.

Слайд 16

Програма Aidstest забезпечує знаходження та знищення із заражених програм певних типів вірусів, відомих на момент модернізації антивірусної програми. В міру появи нових вірусів ця програма постійно вдосконалюється. Перелік виявлених вірусів додається до програми. Працює Aidstest у DOS і запускається з командного рядка. Програма Aidstest є спеціалізованою антивірусною програмою. Програма Doctor Web (І. Данилова) є детектором та фагом одночасно і призначена для виявлення вірусів та лікування програм, які заражені відомими типами вірусів. Невідомі віруси програма знаходить завдяки наявності спеціального евристичного аналізатора, який уповільнює її роботу. Вона може працювати в діалоговому і віконному режимах, має дуже зручний інтерфейс.

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Фізика